Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kedves határon túli magyarok!...

Kedves határon túli magyarok! Mi a véleményetek a jobbikról? És mi alapján gondoljátok ezt?

Figyelt kérdés
Határon túliak! Nem kivándoroltak! És légyszi írjátok oda azt is, hogy hol éltek

2013. nov. 18. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát először is rögtön leszögezném az elején, hogy nem vagyok radikális beállítottságú ember, inkább konzervatív. Viszont ez most nem egészen fogja tükrözni a véleményemet.

Szóval, én a magyarországi pártok tevékenységét csak abból a szempontból próbálom értékelni, ahogy hozzánk, "kinti" magyarokhoz viszonyúlnak, illetve hogyan lépnek fel a világgal szemben! Ahhoz hogy teljesen értékelhető választ tudjak adni, ahhoz az kellene, hogy a Jobbik kormányozzon 4 évig (ugye az MSZP és a Fidesz már volt kormányon). Addig még opozícióban vannak, nehezebb lenne véleményt formálni, de megpróbálok!

Én úgy látom, hogy egyes nemzetpolitikai ügyekben a Fidesz vezetősége nem elég tokös (lásd autonomia törekvés), ezt mindenképpen jobban felválalja a szélső jobb oldal. A Fidesz azon lépése, hogy megossza a határon túli magyarokat különböző politikai pártokra, nagy népszerűtlenséghez vezethet. Szerintem ebben a szempontban a Fidesznek inkább a határon túli magyar pártok teljes fokú összefogását kéne támogatnia minden választás alkalmával. Most nem tudom miként menne ez a Jobbik kormányzása esetén. Ki tudja, lehet ugyan így. Majd az idő megmutatja. Szóval, csak annyit még hagy mondjak el, hogy a Fidesznek a nemzetpolitika terén (ami a hat. túli magyarokat érinti) volna mit tanulnia a Jobbiktól.


Ja és egyébként:

Délvidék

2013. nov. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Erdély.


Én kiskoromban, a netnek köszönhetően kapcsolatban kerültem a nemzeti radikiális mozgalommal. Ez hatással volt-van a gondolkodásomra. Nemsokára regisztrálok a választási irodánál, és a Jobbikra fogok szavazni 2014-ben. Hogy miért? Mert nacionalista vagyok. De már nem ez a tizenéveskori Kárpátia-láz. 20 vagyok, politikai jellegű felsőfokú tanulmányokat folytatok, van (egy pici) rálátásom a politikára.

A véleményem az, hogy az ilyen liberális, kétnyelvűségi, szeressük egymást gyerek, békés egymás mellett élés jegyében a magyarság Magyarország határain kívül 50 éven belül teljesen asszimilálódik (kivéve talán a tömbben élő magyarságot, mint a Székelyföldön, a Csallóközben, és az Észak-Bácskában).

Persze tudom, hogy nem fognak kormányra kerülni, és az is igaz róluk, hogy az országos párttagságban, de akár a frakcióban is ül egy-két hatalmas barom. Van mit még emelniük a színvonalon.

2013. nov. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is regisztráltam és a jobbikra fogok szavazni, mert szerintem ők képviselik a mi érdekeinket. Nem is az itteni szerb pártok.
2013. nov. 28. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erets Israel!

a jobbik = egy fasizalodas utjara lepo kozepeuropai erosen populista part!!

meg nem teljesen fasiszta part de ha igy fojtatja....!!

2014. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
asher alexander: Tanulj meg írni először és azután okoskodj.
2014. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ismerem az ilyen embereket. Majd azt írja hogy nincs magyar billentyűzete (én is határon túli vagyok mégis van), vagy azt állítja hogy nem magyar, csak beszéli a nyelvet, és azért ír hibásan. Mindenesetre mércén aluli ostobaságot ír.
2014. jan. 30. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ő zsidó és nem magyar.
2014. febr. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Prókátor ***** válasza:

Az eddigi parlamenti ténykedése, és egyéb infók alapján: a JOBBIK sem jobb a Deákné vásznánál :-\ Ott is politikusok ülnek, akiknek fontosabb mindennél a bársonyszék :-\ Sajnos :-\ Vannak jobbikos ismerőseim, de nem szavazok a jobbikra, mert nincs meg a magyar állampolgárságom. Bár ha meglenne, valószínűleg rájuk szavaznék. De ez nem teljesen biztos.

Több alapelvükkel egyetértek, de …


off:

Az 50 év a szétzilálódásra teljesen jogos! Az ellen még a tömbösödés sem véd meg. Ezt saját tapasztalatból mondom, a Csallóközre alapozva! Nagyon megidult itt is az asszimilácio. A beolvadás sokkal gyorsabb lett az elmúlt 25 évben, mint az előtte levő 40 év alatt! Pedig ma már a módszerek sem annyira durvák és látványosak mint régen voltak. De egyre több szülőtől hallani, hogy a gyerekét inkább szlovák iskolába, óvodába íratja, hogy "majd tudjon boldogulni a gyerek"! Az erőszakos megfélemlítések is nagyon hatásosan működnek(a Malina Hedvig ügyre gondolok, ami a Csallóköz szivébe is betudta hozni a félelmet a magyar beszédtől).

2014. márc. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, mivel én vajdasági vagyok, itt az utóbbi időben annyira népszerű lett a magyar állampolgárság, az embereknek annyira elegük van Szerbiából, hogy egy helyben topog, semmi előrelépés, a munkanélküliség az egekben, hogy azt veszem észre, hogy az utóbbi időben a vegyes házasságokban született gyermekeket is inkább magyar tannyelvű osztályba íratják, mondván, hogy több lehetősége lesz a gyermeknek későbbiekben (magyarországi oktatási támogatás, magyarországi egyetemeken sokkal minőségesebb az egyetemi képzés, ráadásul olcsóbb is, szerbiában mindeközben nagyon drága, valamint a diplomát szerbián kivül sehol sem ismerik el). Én most 23 éves vagyok, általános iskolai osztályomban 24 en voltunk, ebből már akkor is 6-an vegyes házasságban születtek.A nyelviskolákban megnőtt a magyarul tanulni kívánok száma.

Egyik Horvátországból menekült szomszédom, aki mellesleg elég sokáig az az igazi magyargyűlölő típus volt, pont a napokban siránkozott nekem, hogy miért nem tanult sosem magyarul, itt lakik a magyar határtól 15 kilométerre (Szabadka), illene tudnia magyarul. (Hát babám előbb is eszedbe juthatott volna....)

Tehát érdekes ez. Mindketten határon túliak vagyunk, mégis ellenkeznek a tapasztalataink. Itt is van asszimiláció, szó se róla, de talán itt most nem annyira intenzív, mint a 90 es években, amikor trendi volt szerbnek lenni. Most nagyon úgy fest, hogy szerbiában nagyon nem trendi annak lenni.

2014. márc. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!