Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a Jobbik...

Hogyan lehetne a Jobbik gazdaságra vonatkozó kormányprogramját kivitelezhetővé tenni?

Figyelt kérdés
Jobbik szavazó vagyok elsősorban a nemzeti érdekképviselet miatt.Rengeteget olvastam arról hogy milyen buktatók vannak a kormányprogramban,ezért érdekelne hogy valamilyen módon megoldható-e a kivitelezés,mert az irány tetszik.Szerintetek milyen lenne az ideális gazdaságpolitika?

2013. nov. 25. 14:27
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok közgazdász,épp ezért kérdezek olyanokat akik többet értenek hozzá mint én.Jelenleg jogi egyetemre járok és érdekel a politika,azért érdeklődöm :) Szóval a többség lehetetlennek tartja az ilyen tervek kivitelezhetőségét.Esetleg valaki le tudna írni nagy vonalakban(pl egy közgazdász) egy olyan gazdaságpolitikát,ami érdemi változást hozna a magyar érdekeket képviselné,és még működne is?Tehát 4 éven belül lenne kézzelfogható hatása.
2013. nov. 25. 20:32
 12/19 anonim ***** válasza:
Mivel hogy nincs gazdasági programjuk nehéz lenne.
2013. nov. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
dehogy nincs,az más kérdés hogy milyen.
2013. nov. 25. 22:19
 14/19 anonim ***** válasza:

Az agráriumra alapozni a gazdaságot biztos nyomor. Nézd meg, hogy a világon mely országok azok, ahol a mezőgazdaság a GDP-hez viszonyítva nagyobb arányt képviselnek (ilyen például Albánia, vagy Macedónia, a legsötétebb Balkán)). Nem véletlenül van ez így, de elég a történelemre ránézni, pont ugyanezt példázza (ipari forradalom előtt és után). A kelet felé nyitás kizárólagosságát azért nem értem, mert nem látom abban a rációt, hogy mivel lennének jobb üzleti partnerek a keleti országok.


Ui: Én is jogot tanulok, és éppen közig. eljárásjogot kéne, szóval, ha kicsit darabos és egyszerű lett az írás, az ennek köszönhető.

2013. nov. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Még egyet tennék hozzá. A magyar mezőgazdaság a GDP 5,5 %-át adja körülbelül.
2013. nov. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Meggyőződésem hogy Magyarországot csak az agrárium húzhatja ki a szarból. "


Az agrár-szektor a GD kb 3-4%-át adja. És a földek kihasználtsága 90% fölötti. A agrár-szektort megduplázhatod, de abba irreálisan sok pénzt kellene önteni, ami nagyon hosszú idő alatt térülne meg. Van időnk és pénzünk erre?


"az elmúlt 23 év politikai elitjének a vagyonát államosítanám(egy elszámoltatás keretében)az megadná a kezdőtőkét a következő lépéshez"


Mint írtam, az akinek pénze-vagyona van, a választás másnapján elkezdené a vagyonát menekíteni, amit itthagyna, abból nem tennél lépéseket.


"Tehát 4 éven belül lenne kézzelfogható hatása."


A gond ott kezdődik, hogy 4 évre gondolkodik mindenki. Ennyi idő alatt lehetetlen olyan változásokat megvalósítani, amelyek tényleg sokat segítenek. 23(24) éve négyévek vannak.

Én elsősorban az oktatásba fektetnék pénzt. Kb mindent, amink van. Ugyan szükség van a szakmunkásokra, de csak a JÓ szakmunkásokra. 8 általánosból, sima érettségiből, a szakmájához nem értő szakmunkásból, alibi OKJ-ből, alibi diplomából maximum egy gyári sormunkás lesz, abból meg nem fog sem az ember, sem az ország megélni. Annak megvan a kínai bére, attól sokkal több nem lesz, sokkal többért nem éri meg foglalkoztatni, inkább irány Kínába gyártani.

Szóval oktatás, a jó "alapanyaggal", képzett emberekkel pedig kutatás és fejlesztés. Gyártani főleg azt, ami nem mennyiségi, hanem minőségi termék.

De ez nem négy év, hanem inkább 40 év távlatában valósítható meg. Rossz látni, hogy bárki is volt eddig kormányon, az ennek épp az ellenkezőjét tette.

2013. nov. 26. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Már említettem egy másik kérdésnél,hogy a Magyar gazdaság felemelkedése nem 4 éves folyamat,(én is ezen a véleményen vagyok)erre jól lehurrogtak,hogy hogyan képzelhetek el ilyen baromságot hogy 20-30 évekbe gondolkozom...pedig 4 év alatt szerintem éppen hogy csak el lehet kezdeni az érdemi változást hozó folyamatokat.Köszönöm szépen a válaszokat,és azt is hogy kultúrált formában szóltatok hozzá!
2013. nov. 26. 19:36
 18/19 anonim ***** válasza:

Na most jól le leszek pontozva, de akkor is leírom: ugye Magyarország nagy problémája, hogy kevés magyar ember zsebében van pénz. Néhányak zsebében van, ők megcsinálták a maguk szerencséjét (most hagyjuk, hogy hogyan), ők már csak korlátozottan foglalkoznak azzal, hogy mi lesz a jövő, mi lesz Magyarországgal. Nem tudom, hogy jól sejtem-e, hogy valóban ez lenne-e Orbán terve, de valljuk be: bejöhet a következő.

Orbán jelenleg mocskosul sok pénzt juttat amúgy sem szegény embereknek: egykulcsos adó, gyerekkedvezmény, szinte minden hozzájuk juttat pénzt. Ha ezek az emberek megszedik magukat, és legalább egy részük céget, cégeket alapít, vállalkozni, foglalkoztatni kezd, akkor idővel (nem 4 év!) létrejöhet egy olyan magyar tőkés réteg, aki képes sok embernek munkát adni. Ehhez kellene az, hogy a tőkéhez jutók ne önző módon csak saját magukra fordítsák a vagyonukat, hanem még önzőbb módon még többet akarjanak csinálni belőle, és itt Magyarországon akarják ezt. Na ez a bizonytalan az elméletemben, hogy valóban van-e legalább néhányszáz olyan gazdagodó magyar, aki ezt meg is fogja tenni és ezreknek, tízezreknek adnak majd munkát. Sajnos a magyarokat ismerve ennek kicsi az esélye. Jó lenne egyszer végre csalódni bennük...

2013. nov. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
16-os.Addig oké hogy fejleszted az oktatást,de ha végez az iskolával az a generáció,akkor hol fog dolgozni?
2013. nov. 26. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!