Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy republikánus...

Támogatnátok egy republikánus pártot Magyarországon?

Figyelt kérdés
Liberális gazdaság, nacionalista társadalom.

2013. nov. 25. 22:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Ez itt Magyarország, nem az Egyesült Államok. Lehet néhány száz ember támogatná, de gyökeret egy ilyen mozgalom mifelénk a belátható évtizedeken belül nem tudna ereszteni.
2013. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%
Én támogatnám, ha Magyarország átvenné az amerikai rendszert. De ez sosem fog megtörténni, mert az emberek többsége idióta őskövület.
2013. nov. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Attól még hogy ez Magyarország miért ne lehetne liberális gazdaság, nacionalista társadalom?


Szerintem nagyon nagy lenne a támogatottsága, bár nem az tény, hogy nem amerikai példára kellene csinálni. Például a háborúkat nem kellene támogatni

2013. nov. 25. 22:49
 4/16 anonim ***** válasza:
46%
Nem a háborúkra gondoltam mikor azt mondtam, hogy tanulhatnánk az amerikaiaktól.
2013. nov. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
De az a szomorú tény, hogy egyszerűbb lesz Amerikába költöznöm, mint megvárni míg itthon is Amerika lesz.
2013. nov. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Első voltam.Mindenkinek meglehet a saját véleménye, de én a magyar népet és a magyar társadalmat többre becsülöm, mint az amerikait. Egy ilyen nacionalista társadalom, liberális gazdaság meg nem igazán menne nálunk, meg is mondom, hogy miért.A magyar nép, a környéken levőkkel együtt megsínylette a 40 év kommunizmust, de viszont ennek a következménye az is, hogy elvárják az államtól, gondoskodjon róluk. Tehát az ilyen nagyon liberális gazdaságpolitika nem igazán népszerű mifelénk. Egyrészt az ilyen politikát magukénak vallók kormányzása miatt, másrészt a fent említett ok miatt sem.

Nacionalista társadalom. Ez a fogalom kissé mű számomra. Amerikai nacionalizmusról nem igazán beszélhetünk, mert nincs amerikai nemzet.Vagy volna?Amerikai nemzetiségű az, aki amerikai állampolgár?Vagy hogyan?Az amerikai társadalom rendkívül fragmentált. Vannak fehérek, feketék, latinók, őslakosok.Többnyire utálják egymást, bármennyire is más képet próbálnak sugározni a külföld fele.

2013. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó: ilyen alapon akkor az is kérdéses ki számít magyarnak, lehet-e magyar nacionalizmusról beszélni. Ugyanis sokféle nemzet keveredett nálunk is az évszázadok alatt. Vagy szerinted csak az magyar aki a családfáját a honfoglalás korig vissza tudja vezetni?
2013. nov. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
7-es: Nem, én sem bírom az ilyen komoly családfát hangoztató embereket. De viszont másféle keveredések mentek végbe nálunk, meg mások az Egyesült Államokban. Nálunk mindvégig megmaradt a magyar dominancia, de ilyen dominancia az USA-ban nem volt. Az angol nyelv, oké. De az amerikai fehérek legnagyobb része német származású. Meg rengeteg olasz, ír, angol, ír-skót, keverékek, stb. Szóval arra akartam célozni, hogy ez a tipikus kelet-európai nemzettudat (nem a sovinizmus) nem megy Amerikában.Pont ahogy az amerikai patriotizus sem menne mifelénk. Ja meg, az amerikai Republikánus Párt nem patrióta, vagy nacionalista, hanem szociálkonzervatív.
2013. nov. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én inkább egy olyasmi pártot támogatnék, mint Amerikában a Libertariánus párt, de kevésbé konzervatív társadalomszemlélettel.


Ebben a kérdésben fejtem ki jobban:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__509..


Leginkább egy olyasmi párt lenne, ami ötvözi az Amerikai Libertariánusok, a kalózok és a vándorcigányok társadalmát.

2013. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

" Én támogatnám, ha Magyarország átvenné az amerikai rendszert. "


Miért nem hasítasz ki inkább az Usába?

2013. nov. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!