Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz szegények vagy a...

A Fidesz szegények vagy a középosztály kormánya?

Figyelt kérdés

Természetesen egész Magyarország kormánya, és biztosan, mint minden kormány és miniszterelnök, jót akar a népnek, én egyikről sem tudom elképzelni, hogy direkt rosszat akarjon a saját népének!


A Fidesz kormány eddigi intézkedései viszont arra adnak gyanút, hogy azt feltételezzem, hogy nem a legszegényebbeket támogatja, hanem azokat, akik van pénzük, és sok esetben a gazdagokat! (És most nem azt tekintem gazdagnak, aki 300-500 ezret keres!). És arra is figyelmes lettem, hogy sok kormánypárti képviselőnek a szegénység a brutto 200 ezer körül kezdődik, és nem pedig a minimálbérnél, vagy a közmunkánál, hiszen mindig arra hivatkoznak, hogy ők ennyivel jól jártak, miközben a minimálbéres nem járt jobban, szinte csernben hagyták őket, de aki 200-300 ezer felett keres, azok jól jártak!


Ez az érem egyik része: A másik része meg az, hogy még ennek is lehetne örülni, hiszen sok országban még ennyi sincs!


Igaz az a törekvés a Fidesz részéről, hogy ő a középosztályt támogatja, és aki szegény azt megpróbálja felzárkóztatni, a középosztályt meg segíteni?


Ti hogy vagytok vele?



2013. nov. 29. 14:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Gazdagoké!
2013. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
Csak a milliárdosoké... (= saját maguk és a pereputtyuk)
2013. nov. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
A Fidesz a haverek pártja, a haverek meg mostanra már gazdagok is. Szóval egyértelműen a gazdagoké, bár abban egyetértek, hogy nem szándékosan tesznek rosszat a szegényeknek, csak hát belőlük élnek a haverek.
2013. nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyik sem. A Fidesz mindössze hatalmat akar. Nem akar kifejezetten rosszat senkinek, csak éppen a hatalom megszerzéséhez a gazdagokat kell támogatni (nem direkt, hanem olyan pályázatokkal, szerződésekkel, amelyeket csak a megfelelő réteg képes elnyerni). Ha pedig a hatalom érdekében tönkre kell tenni az országot, hát megteszi (ezt se direkt, hanem olyan intézkedésekkel, amelyek valakiknek jók, de az országnak nem).
2013. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
14%

nem úgy helyes a szó, hogy haverok? - na mindegy...


Ott kezdődik a történet, hogy a politikát olyan emberek találták ki, akik az egész világot irányítják. Ezeket az emberek szabadköművesek nevezzük, másnéven cionistáknak. Ez kb 300 családot foglal magában. Orbán próbálja hátráltatni a cionisták tervét, de itt még a jobbik sem tenne csodákat. Az mszp-t meg ki kellene üldözni az országunkból úgy, ahogy vannak... Kit támogat a fidesz? Valójában senkit, úgy intézik a dolgokat, hogy azt hisszük jó nekünk, közben meg nekik jó. Az mszp az első lépést is kihagyta...

2013. nov. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%

[link]


"A vizsgálatokból kirajzolódik, hogy az adóreform összességében évi 444 milliárd forinttal csökkentette az állam bevételeit. Az összeg 74 százaléka a két legmagasabb jövedelmi tizedhez tartozó gyermektelen állampolgárok nettó jövedelmét növeli."


Hmm, asszem nem a szegényeket támogatják.

2013. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%

Ahhoz, hogy a szegények is kapjanak pénzt, ahhoz az kellene, hogy a középosztály is boldoguljon ...

tudom nehéz felfogni, de máshogy nem megy ... Jó léti országokban se azért élnek jól az emberek, mert mindenki szegény.

2013. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%
A propagandáé.
2013. nov. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

6#: Bár a három vagy több gyermeket nevelők 63 százaléka az adóreform nyertesének számít

ezt is írja a cikk,azért ne feledkezzünk meg róla! !

És a felső legjobban keresők pl havi bruttó 1,5-3M Ft-ot keresők iszonyat kevesen vannak, általában egy nagy multinál igazgatók,vezérigazgatók, nagyon magas beosztású menedzserek, nagyon felelős beosztásban,akiket alkalmazni a cégnek nyilván megéri, hiszen a bére többszörösét pörgeti vissza.

Na de ez az az embertípus aki valamilyen oknál fogva szeret sokáig gyerektelen egyedülálló lenni..:) de ez már más téma.

2013. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#9-es, szerintem kicsit hülyeség amit írsz, de ezt nem bántásból mondom, csak gondolom te is olyan naiv vagy, mint én voltam fél órával ezelőttig (aztán beleolvastam a teljes tanulmányba...).


"Bár a három vagy több gyermeket nevelők 63 százaléka az adóreform nyertesének számít"

Tehát van 37%-nyi sokgyerekes, aki kifejezetten kevesebbet visz haza...


cikk: "az alsó hat jövedelemi tizedhez tartozó sokgyerekes adózók adókötelezettsége nem csökkent érdemben."

A 6. tized felső határa évi(!) bruttó(!) 1 596 000 Forintos fizetés. Hát ez valami gyönyörű...


A tanulmány meg ezt is írja: "Az alsó nyolc jövedelmi tized mindegyikében legalább 70 százalék a vesztesek aránya, míg a legtöbbet keresőknél fordított a helyzet."

Ha el akarjuk fogadni, hogy a Fidesz a középosztályt támogatja, a középosztálynak a dolgozók maximum két tizedét, a legjobban keresőket tekinthetjük...


A tizedhatárok kicsit ledöbbentettek, hiszen ha elvégzem a mérnöki szakomat, a kezdő fizetésemmel nagyon nagy valószínűséggel a felső két jövedelmi tized egyikébe (előfordulhat, hogy rögtön a felsőbe) fogok tartozni. A nettó 160-220 ezerrel... Tehát van nyolc tizednyi foglalkoztatott, akik vagy semmit, vagy a semminél kicsit többet kapnak, és van az a két tized, amibe a normálisan megfizetettek (ebből már talán lehet takarékoskodni, főleg ha nem egyedül él az ember), és a gondolom elenyésző számú milliós (havi) keresetűek tartoznak. Szép kis jövedelemeloszlás...

2013. nov. 30. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!