Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar oktatási rendszer...

A magyar oktatási rendszer miért nem helyez nagyobb hangsúlyt a rasszizmus elleni harcra?

Figyelt kérdés
Érdemben ma nem foglalkozik vele az oktatás. A második világháborút is elmismásolva, a diplomáciai és hadicselekmények szemszögéből vizsgálja, az odáig vezető folyamatot teljesen elhallgatja. A szegregált rendszerben tanuló diákok semmit sem látnak, pláne nem éreznek abból, ahogy egy roma fiatalnak fel kell nőnie. Gyakorlatilag homokba dugjuk a fejünket, pedig nagyon nem volna szabad. Nem csodálkozni kell, hogy erősödik a szélsőjobb, hanem tenni ellene!
2013. nov. 30. 22:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Én jó ötletnek tartom, a folytonos nyivákolástól legalább még jobban erősödne a széljobb.
2013. nov. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mert maga a rendszer is rasszista ! Nem veszi figyelembe az autista, hiperaktív, deszkeksziásokat.
2013. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%
Küzdeni kell a raszizmus és antiszemitizmus ellen mert erősödnek a nácik nem szabad hagyni ujra a nácikat hatalomra kerülni.
2013. nov. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemben ma nem foglalkozik vele az oktatás. A második világháborút is elmismásolva, a diplomáciai és hadicselekmények szemszögéből vizsgálja, az odáig vezető folyamatot teljesen elhallgatja."


2 éve érettségiztem, szerintem több olyan tételünk is volt, ami a második világháború előzményeivel foglalkozott, meg a holokauszttal.

2013. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%

Mit oktassanak a rasszizmusról?


Olyannak hiába oktatod, akinek volt már afférja cigánnyal.

Sok gyerek már az óvodában megtapasztalja.


Épp ezért teljesen felesleges időpocsékolás erről oktatni, ezzel inkább csak a tanárok magukra haragítanák a tanárokat.


Hisz olyasmit akarna nekik bemagyarázni, hogy az ég igazából lila, nem kék.

2013. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
*ezzel inkább csak a tanárok magukra haragítanák a diákokat.
2013. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is sokallom amit ráhelyez.
2013. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Oviban dolgozom szakácsként, ott is találtam magamnak barátnőt az egyik óvónéni személyében.

Egyszer láttam, hogy egy 4 éves kissrác nagyon pakolja a takaróját, hogy azt majd viszi haza. Odamentem hozzá segíteni összehajtogatni és megkérdeztem tőle, hogy miért kell ezt hazavinnie. Azt válaszolta, hogy azért, mert ellopják a cigányok.


Ott hirtelen jót nevetem, hogy a kisgyerek 4 évesen milyen tájékozott, de azért valahol mégis szomorú, hogy ilyesmivel kell szembenéznie...

2013. nov. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem fordított a helyzet.

A bulvár média túllihegi az egészet és az is ezzel foglalkozik akit egyébként hidegen hagyna a dolog.

Lassan már akkor is rasszista vagyok, ha nem hagyom hogy meglopjon egy cigánygyerek. Mert hát neki is élni kell valamiből.

2013. dec. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Már így is sok. Tele a hócipőnk a '90 óta szajkózott fasisztázás, nácizás, holokausztozás miatt. Lehetett volna kulturáltan csinálni, de az a vonat már elment. Már állítólag odáig mennek, hogy kötelező, szervezett auschwitz - i kirándulásra vinnék az iskolásokat. Na, ha az enyém iskolás lesz, hiányozni fog aznap. Majd elmegyünk egy szép erdélyi kirándulásra helyette. A roma fiatalokat meg majd megnézzük a natgeon mint érdekes teremtményeket. Elég volt nekem a '80 - as években a "máskulturájúakkal" együtt nevelkedni. Világháborús könyvekkel meg tele a polcom.
2013. dec. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!