Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az egyház ellenesek miért...

Az egyház ellenesek miért azok, volt valami megalapozott személyes sérelmük, atrocitásuk vagy csak úgy másokra, mások beszédeire alapozva orrolnak meg az egyházra mint intézményre?

Figyelt kérdés

2013. dec. 3. 17:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem vagyok elvakultan egyházellenes, de gyűlölöm, ha vallási alapon akarnak beleszólni mások életébe, olyanokéba akik nem is vallásosak. Volt személyes rossz tapasztalatom.
2013. dec. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
73%
Melyik egyházra teccik gondóni? Mer van ám több is!
2013. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

Én személy szerint felesleges pénzkidobásnak tartom az egyházak forint-milliárdokkal történő támogatását, mivel a költségvetés által beléjükpumpált pénzz egyáltalán nem térül meg. Ezt az összeget az ország versenyképességének javítására lehetne fordítani, nem pedig arra, hogy a sötétközépkorba térjünk vissza.


Amúgy nálam a személyes sérelem is igaz, mivel a melegségemet nem igazán fogadja ez az egyház, nem mintha annyira vágynék arra, hogy elfogadjon, de azért az túlzás, hogy a 21. században az egyház a homoszexuális emberek ellen uszít.


26/F

2013. dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A legrégebbi magyar keresztény egyházakra, katolikus, református, evangélikus, görög katolikus, görög keleti(ortodox).
2013. dec. 3. 18:12
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Felőlem lehetnek egyházak, nem érdekel. De ne akarják mindenáron rám erőszakolni már az utcán is a nézeteiket. Hagyjanak békén. Az sem tetszik, hogy sokszor eretnekségre hivatkozva gátolják a fejlődést.


32/F

2013. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Az a bajom velük, hogy olyan dologban hisznek, ami nem létezik és magukkal rántanak több millió embert is, akikkel egy légtérben kell élnem és hallgatni a süketelésüket, aminek semmi alapja nincsen és még engem tartanak gonosz szemétládának, mert én nem hiszek a jóságos bácsiban, aki a felhők között lakik.


Amúgy személyesen nagyanyám ilyen begyepesedett. Ő ahelyett, hogy a gyerekei boldogságával és érdekeivel foglalkozott volna, inkább egész életében a templomban döglött és az Úrral diskurált, apám és a húga pedig csak akkor jöttek nála szóba, amikor a szentjeivel vagy az istenével akarta őket molesztálni. Olyanok is lettek, én meg szívhatom ennek a levét.


Mellesleg gyerekkoromban én is arra voltam kényszerítve, hogy minden vasárnap ott üljek mellette egy órán keresztül a tökhideg, szürke templomban és hallgathattam a feketébe öltözött, falusi öregasszonyok unott kántálásást. Még most is a hideg futkos tőle a hátamon, mint valami sátánista összejövetel, olyan volt.


Nekem úgy kb. ennyi a kereszténység.

2013. dec. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána, mélyedj bele kicsit, mit művelt az egyház (katolikus) az évszázadok során. Vagy olvass híreket, hogy mi megy ma! Te is megutálod :D

Én pont ezért vagyok egyházellenes. (De nem vallásellenes!!)

2013. dec. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőszámú ok, amiatt egyházellenes vagyok az a vallásos agymosás. Mindenki ateistának születik, aztán a szülei kérdezés nélkül belenyomják egy tál vízbe, és kijelentik hogy ő keresztény mielőtt a gyerek választana. Majd szépen, amíg túl éretlen az önálló döntéshozatalra beletuszkolják az agyába hogy isten van és senki sem kérdőjelezi meg a létezését, de ha valaki mégis az egy tüzes veremben fog szenvedni egy örökkévalóságon keresztül. Így nem csoda, hogy a legtöbb esetben ő sem meri.

Engem is így neveltek fel a mélyen vallásos szüleim, de a sok olvasástól elkezdtem kételkedni. Aztán hetekig voltak rémálmaim a pokolról, mielőtt meg tudtam volna szabadulni az egész ostoba hittől.

Szerintem ha hoznának egy törvényt, hogy 14 év alatt nem kaphat senki vallásos oktatást, egy-két generáció alatt eltűnne minden vallás a Föld színéről.

A többi ok a homofób gyűlöletszítás, a pedofil papok, a pénzpazarlás, a társadalmi és tudományos fejlődés blokkolása, és a középkorban elkövetett temérdek bűn, amiért még bocsánatot sem kértek.

Szerencse hogy nem a muszlim egyházról kérdeztél, arról tízszer ennyit sorolhattam volna :D

2013. dec. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Amúgy nálam a személyes sérelem is igaz, mivel a melegségemet nem igazán fogadja ez az egyház, nem mintha annyira vágynék arra, hogy elfogadjon, de azért az túlzás, hogy a 21. században az egyház a homoszexuális emberek ellen uszít."


Szerinted az egyházat érdekli, hogy te személy szerint mit csinálsz a hálószobádban és kivel? Ez csak rád és a lelkiismeretedre van bízva, hogy mit bírsz el.

Egyet viszont meg kell érteni, hogy az egyház mindég is a heteroszexuális kapcsolatok mellet fog kiállni és kampányolni, ez evidencia a számukra és soha nem fognak a homoszexuális kapcsolatokon el gondolkodni, és ebben semmiféle ellenesség nincs.

2013. dec. 3. 18:27
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

azért mert sz egyház kapzsi

térdig járnak az aranyban de adóból fizesse minden dolgukat az állam

2013. dec. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!