Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elolvastam a Fidesz gazdaságra...

Elolvastam a Fidesz gazdaságra vonatkozó programját és kíváncsi vagyok hol van meg az alapja?

Figyelt kérdés

Egyszerűen lózungolnak, az a véleményem.

Elővették a fekete gazdaságot, meglehet szüntetni, de abban a pillanatban 15-20% al nőnek az árak.

A regisztrált munkanélküliek legalább 30-35% al többen lesznek.

Szép szavak, adócsökkentés, munkahely teremtés, de ha nincs fogyasztás akkor lehet csökkenteni az adókat semmi értelme nincs, mert csak a fogyasztás növekedése hoz új piacot, élénkíti a gazdaságot és hoz létre új munkaerőt.

[link]


Segítsetek Fideszesek! Hol van elrejtve a lényege?


2009. nov. 23. 17:38
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%

Ha lesz az embereknek munkahelyük/ kevesebb adót kell fizetniük akkor többet tudnak fogyasztani. Ha többet fogyasztanak fellendül a gazdaság ami mégtöbb munkahelyet teremt... De ehhez idő kell átmenetileg az államháztartás hiányát is növelni kell hozzá de ha majd kezd fellendülni a dolog akkor majd azt is lehet csökkenteni.


(bocsi de a "lózungolnak" szó mit jelent pontossan? )

2009. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

A lényege nagyon egyszerű (az amit anno USA-ban, most Nyugat-Európában csináltak válságra való válaszként), ha felpörgetem a gazdaságot (adócsökkentés, állami megrendelések, támogatások) akkor az ebbe fektetett pénznek többszöröse jön vissza fogyasztási és egyéb adóban.

Ez a filozófia ellentéts a "megszorítok és majdcsak jó lesz" elmélettel.

Ezt csinálta a Fidesz az előző 4 évében is és működött is, ahogy az elmúlt 2 évben Nyeurópában és az USA-ban is.

2009. nov. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

„Ha lesz az embereknek munkahelyük/ kevesebb adót kell fizetniük akkor többet tudnak”


Szép az elv, csak ott hibázik hogy amíg nincs fogyasztás igény, addig mit termelsz, hogy keletkezik igény a munkádra? A sorrendet felcseréled!


„A lényege nagyon egyszerű (az amit anno USA-ban, most Nyugat-Európában csináltak válságra való válaszként), ha felpörgetem a gazdaságot (adócsökkentés, állami megrendelések, támogatások)”


Amit te írsz az az aniciklikus, protekcionista, belsőgazdaság élénkítő gazdaságpolitika.


Hol a píz rá?


Ráadásul, duális gazdasági rendszer a mai gazdaságunk, a fogyasztásunk javarésze a multiknál köz ki, akik úgy ahogy van viszik haza a pénzt.


Na most, az állam invesztál, a dolgozó hozzátesz az értékéhez, és elkölti a multinál aki kiviszi a hasznát.

Szóval a multiplikátor hatás nem indul meg, elakad, nincs profit újra tőkésítés.


Én tudom hogy mit csinált a Fidesz annó és az jó is volt, csak közben a magyar gazdaság teljesen átalakult, amit figyelembe kellene venni. Ez nem multi ellenesség, csak nincs értelme!


Nem okoskodom vagy propagálok, de jó lenne ha elgondolkoznátok!

2009. nov. 23. 17:57
 4/27 A kérdező kommentje:

(bocsi de a "lózungolnak" szó mit jelent pontossan? )


Szép szavak, alap nélkül!


Nem magyarázza meg hogy miből, és azt sem hogy miként fordul meg, és gyorsul a gazdaságban a protekcionista invesztíció.

2009. nov. 23. 18:08
 5/27 anonim ***** válasza:
Ne vegyétek komolyan amit a Fidesz a választások előtt mond,az csak a szavazat maximálásnak szól.Ugyan azt fogják csinálni ,mint most a Bajnaiék,de nem is csinálhatnának mást,mert az IMF gyámhatósága alatt van az ország.
2009. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ne vegyétek komolyan amit a Fidesz a választások előtt mond


Barátom, én Jobbikos vagyok és nem Fideszes és végképp semmi érdekem hogy védjem.

De amikor a Fidesz volt hatalmon, akkor nem adta az IMF nek könnyen a bőrét.

Persze sok mindenre nem ad választ, és ez a program csak azt mutatja hogy a liberális kötődése elég határozottan munkálkodik, az az nem akar tágítani a húsos fazék mellől, nem az emberek lesznek az elsők hanem a nagytőke. Semmivel nem utalnak rá, hogy ez változna.

Legfeljebb a monetáris politikában látok szándékot.

2009. nov. 23. 18:14
 7/27 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló hogy az első 2-3 év megszorításokkal,reformokkal fog eltelni,talán 2014 lehet az első év amikor lehet egy kicsit engedni a gyeplőn.
2009. nov. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Itt nincs mit megszoritani...Ez az amit senki sem fog fel.Vege a jatszmanak...az emberek eheznek.
2009. nov. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Nyilvánvaló hogy az első 2-3 év megszorításokkal,reformokkal fog eltelni,talán 2014 lehet az első év amikor lehet egy kicsit engedni a gyeplőn.


Szerinted honnan lehet elvenni?

És mit eredményez?


Hogy lehet hatásosan megszorítani 51,1% redisztribúcióval? Minden 10Ft ből 8.5 maga elől von el a kormány, ha az Afat is hozzá adod. Értelmetlen még jobban csökkenteni a fogyasztást mert egy év alatt

1800milliárdal csökkent a GDP, ami kontra produktív.


A további megszorítás öngyilkosság, nem kívánság műsor vagy populizmus.

GAZDASÁGI ÖNGYILKOSSÁG.

2009. nov. 23. 18:23
 10/27 anonim ***** válasza:
Honnan lehet még elvonni?Nagyon sok területen hatalmas a pazarlás,sok minden még mindig úgy működik ,mint a szocializmusban.Orbánék arra készülnek hogy az első két évben hajtják végre a népszerűtlen intézkedéseket,az IMF már kidolgozta a tervet ezt kell majd végrehajtania a következő kormánynak.
2009. nov. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!