Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit tennétek ha lehetőségetek...

Mit tennétek ha lehetőségetek adódna rá?

Figyelt kérdés
ha vissza mehetnétek az időben mondjuk az ókori római birodalomba akkor milyen lenne ha mondjuk el kezdenétek magyarul beszélni hogyan reagálnának erre valamint mit csinálnátok a birodalomban.
2013. dec. 11. 00:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem értenék és azt hinnék hogy a birodalom valamelyik távolabbi provinciájáról jöttél egy olyan népcsoportból aminek ők nem ismerik a nyelvét.

Én elmennék megnézni az akkori Colosseumot és Rómát, valamint elmennék megnézni más részeket is, az Ókori világ 7 csodája közül akkor még állókat, Pheidiasz olümpiai Zeusz-szobrát, a halikarnasszoszi mauzóleumot és a pharoszi világítótornyot, valamint Szemiramisz függőkertjét ha a korai birodalomban járnék (a függőkert i.e. I.században semmisült meg).

2013. dec. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg Jézus korába cseppennék akkor azért őt is meglátogatnám és üdvözletem küldeném a kedves apukájának is.. :)
2013. dec. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam már hasonló kirándulásokon. Egy biztos, én csak akkor vállalnék egy ilyen utat, ha láthatatlan lennék, vagy legalább Tony Stark páncéljában mehetnék, különben tuti, hogy 1 héten belül mágján végezném.
2013. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
akkori időkben a latin volt a hivatalos azért érdekes hogy a rómaiak el tudták terjeszteni a nyelvüket amiből aztán lettek az új latin nyelvek
2013. dec. 11. 15:08
 5/6 anonim ***** válasza:

A római birodalom az majd egész akkori Európát átfogta. A sokféle nyelvű emberek velük és egymással kézenfekvő módon latinul beszéltek.

Hasonlóan, az angol világbirodalom hatására ma a fő közvetítő nyelv az angol. Pedig nyelvi szempontból ez egyáltalán nem lenne indokolt. Nem is amiatt alakult így. Próbáld például az informatika nyelvét az angolról másra állítani. Mindössze az egész világ ellenállásával találkoznál. Mert akkora többletmunka lenne az észrevétlen kialakult rendszer megváltoztatása.

2013. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utóirat: a katolikus vallás központja az olasz Róma lett, ezért a nyelve természetesen lett a latin. A kereszténység elterjedése a világon, a latin terjeszkedését is hozta.
2013. dec. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!