Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményed az ingatlan,...

Mi a véleményed az ingatlan, és vagyonadóról?

Figyelt kérdés
A vagyonos embereken lehet csak az importot meghúzni, hiszen csak ők vásárólnak drága import temékeket"autó".
2009. nov. 23. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Szükség van rá,nem is értem hogy a Fidesz miért akarja eltörölni a milliárdosok vagyonadóját,bár kormányzásuk alatt is kizárólag a felső középosztályt támogatták.
2009. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

rosszul esik az, hogy valaki sokkal gazdagabb,mint én, és amíg én egy 10 éves biciklit szerelgetek évek óta, addig valakinek 2-3 kocsira is telik, DE...úgy gondolom, hogy undorító dolog valakivel azért fizettetni, amit már egyszer tisztességesen kifizetett...nehogymár valaki azért fizessen folyamatosan, mert van egy drágább háza vagy autója...megvásárolta, és innentől az övé, kész!


És mi van akkor, hogyha valaki 20 éven keresztül keményen megdolgozott és gyűjtögetett azért, hogy a családjának legyen egy szép nagy háza? attól,hogy van neki egy drága háza, még nem jelenti azt,hogy gazdag is, és képes plusz adókat nyögni azért a házért, amiért egész életében gürizett... (pl nekünk egy kb 15 Milliót érő szép nagy családi házunk van, amit nagyapám évtizedeken keresztül épített a saját kezével)


szóval teljes mértékben ellene vagyok az egésznek

2009. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Egyszerű.

A háttere a Fidesznek aki nem akarja hagyni.

A megközelítés a lényeg. Ne azt nézd hogy valaki vesz egy BMW-t ami után be kellene fizetni, hanem a BMW importőrt aki be akarja hozni. És a többi import céget, a liberális érdek csoport.

Pedig itt lehetne igazán úgy megszorítani, az import esetén ami hasznos és nem csökkenti a magyar gazdaságot, hisz aki csak kaját vagy szuzukit vesz az a belföldi piacot csöszi és zsugorítja ha nincs pénze, vagy elvonják tőle. Szóval gazdaságilag sem értelmezhető, csak a lobbi.

2009. nov. 23. 20:46
 4/19 A kérdező kommentje:

szóval teljes mértékben ellene vagyok az egésznek


Hülyeséget beszélsz!

Ez csak limit kérdése.

Lakás: 40 000 000 tól.

Nyaraló: 15 000 000 tól.

Autó : 8 000 000 Tól.

Akkor ez a veszély már nem áll fenn. Csak technika kérdése.

2009. nov. 23. 20:49
 5/19 anonim ***** válasza:
és mi van, ha egy 40 000 000-ós lakást épít fel valaki egy élet alatt mondjuk a gyerekeinek? azért szenvedett, hogy utána kénytelenek legyenek limit alattira cserélni?
2009. nov. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

és mi van, ha egy 40 000 000-ós lakást épít fel valaki egy élet alatt mondjuk a gyerekeinek? azért szenvedett, hogy utána kénytelenek legyenek limit alattira cserélni?


És mi van ha 150 000 000 os Oszkó villát?


Neked az ideológiával van a bajod és egyedi esteket akarsz ráhúzni.

Van arra is megoldás, be a hatósághoz leigazolni a jövedelmet, és hogy nem tegnap vette a házat és mentességet . De bevételt csak innen kaphat az ország és nem a minimálbéresek húzgálásából.


Minden megoldható csak akarni kellene. Ahogy pld a játék gépek és a cigányok kapcsolata.

Be kell tiltani a gépeket és semmi gond. Csak bizonyos helyeken, kaszinó stb.

Csak hát itt is a lobbi!

2009. nov. 23. 20:59
 7/19 anonim ***** válasza:
én támogatom
2009. nov. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nevetséges hogy mennyire egyszerűen rendbe lehetne tenni az országot! Csak az elkötelezetteknek nehéz, akiknek meg van kötve a keze és nem nyúlhat oda ahol lenne pénz!
2009. nov. 23. 21:02
 9/19 anonim ***** válasza:

"Neked az ideológiával van a bajod és egyedi esteket akarsz ráhúzni."

Te meg nem tartod tiszteletben az egyedi eseteket.

"Ahol vágják a fát, ott hullik a forgács." - idézet Sztálintól.

2009. nov. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Neked az ideológiával van a bajod és egyedi esteket akarsz ráhúzni."

Te meg nem tartod tiszteletben az egyedi eseteket.

"Ahol vágják a fát, ott hullik a forgács." - idézet Sztálintól.


Na fügyi barátom.

Ne tegyük az állszentet, mert akiknek itt 40-50 mlilleres háta 15millerea autója van, nyaraló stb

(tisztelet a nagyon kevés kivételnek) azért nem kis disznóságot kellett csinálni és nem kevés adót csalni.

Lehetnek neked személyes elveid, de a nagytöbbség csak úgy lenne vele, akiknek ez valahogy nem adatott meg mert pld óvónő, vagy vasutas hogy inkább ne róla hanem az adó csaló mellieről kellene lehúzni!

Ás akkor fordítsuk meg a helyzetet, én miért fizessek adót? Abból a kevés forgácsból.

2009. nov. 23. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!