Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jönnek a kínai orvosok?...

Jönnek a kínai orvosok? "Nemzeti" narancs politika - összeomlott a magyar egészségügy.

Figyelt kérdés

Nemrég hallottam, hogy "éveken belül" problémát jelent majd a magyar orvoshiány - mintha eddig rendben lett volna minden.

Én ma már konkrétan egyáltalán nem bízok a magyar orvosokban, nem csak hogy túlterheltek, de alapjáraton is érdektelenek vagy tudatlanok sokszor munkájuk ellátásában. Konkrétan nem egy ismerősömmel tartok ott, hogy jobban járunk a wikipédiáról diagnosztizálni magunkat, mint elmenni orvoshoz.


Ezt a helyzetet úgy akarja megoldani a kormány, hogy olcsó kínai orvosokat tesz a hiányzó magyarok (akik kint vannak Angliában, Németorszában) helyébe. Az sem kizárt, hogy olyanok kerülnek be a kórházakba, akik nem beszélik a magyart, és "bármilyen" kínai orvosi diplomával rendelkeznek (itt jegyzem meg hogy sok alternatív gyógymód inkább hiedelemrendszer, mint valós gyógyítás).

És attól tartok, hogy még ez is jobb lesz, mintha itthoni magyar orvosokat rögtönöznénk.


Ti mit tesztek az egészségetekért, ha nincs pénzetek normális orvosra? Milyen kilátásaitok vannak a jövővel, élettel, egészséggel kapcsolatban, ha jön egy váratlan komoly betegség?

Tényleg ez a megoldás?

Nekem vannak olyan ismerőseim, akik kb a halállal egyenlőnek tartják azt, ha betegek lesznek. Ráadásul ma a túlterhelt/egészségtelen fiatalok is hamarabb öregednek és halnak, tehát nincs biztonságban senki sem.



2013. dec. 12. 08:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Az orvosok túlterheltsége nem egyenlő az érdektelenséggel, ez csak eg ylátszóagos következmény. Az meg, hogy tudatlanok, elég merész és felelőtlen kijelentés, amikor világszínvonalú szakembereink vannak. Másrészt meg pont ugyanúgy általánosító, mint a rasszizmus.


Az egészségüggyel nem a szakemberek minősége a probléma, hanem a mennyisége. Rendes és tisztességes bérezést kell adni, normális munkakörülményeket kell teremteni úgy, mint a szocializmus alatt, és akkor nem fognak elvándorolni nyugatra.

2013. dec. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs a magyar orvosokkal, teljesen felkészültek.

A kínai orvosokkal sem igazán értem, hogy mi a problémád.

Neked különben nem orvos kell, csak egy jó pszichológus, mert paranoiás vagy.

2013. dec. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

"Ráadásul ma a túlterhelt/egészségtelen fiatalok is hamarabb öregednek és halnak, tehát nincs biztonságban senki sem."


Akkor mitől emelkedik az átlagéletkor, ami miatt egyre több nyögdíjast kell eltartania az egyre kevesebb embernek?

2013. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Magyarország jobban teljesít...A mesékben.

Az egészségügyre köztudott, hogy "nincs" pénz.

Orvos alig van, azok sem nagyon érnek rá a beteggel foglalkozni, mert első az adminisztráció.Azt észrevettem, hogy a betegnek kell felkészülnie a diagnózissal, mielőtt orvoshoz megy, mert ha nem tudja, milyen kivizsgálásra, gyógykezelésre mehet a betegségével, akkor nem is küldik oda!Példa:Lányom gyakran elfáradt, leesett a cukra.Orvos nézi...Azt mondja, szedjen magne b6-ot.Erre lányom mivel már előre felkészítettem, kijelentette, hogy vérvételre szeretne menni.Erre ráböki az orvos, hogy jó és végre megírta a beutalót..De ha lányomnak nem jut eszébe kérni bakker a vérvétel beutalót, akkor nem kap!?

Vagy más:Tudjuk, hogy fogamzásgátló iratása előtt az orvosnak elvileg vérvételt kellene csinálnia, hogy tudja milyen tablettát írhat fel.Hát én egy olyan nőről nem hallottam, akinél ezt megcsinálták volna.Legyen csak kisérleti nyúl, próbáljon ki 20 fajta tablettát, majd csak jó lesz valamelyik...

De már én is jártam úgy, hogy mikor beteg voltam úgy kellett súgni az orvosnak, mi lehet a bajom és hová kéne vele küldenie...Szóval én már évek óta a wikipédiáról diagnosztizálom magamat,hogy szakmunkás létemre segíteni tudjak az orvosnak, ha netán oda kerülök, mert sajnos egyedül nehezen boldogulnak (vagy csak nem akarnak?).Ismerek olyat, aki szívbajjal orvoshoz ment, már lilult a szája, de azért a 2 hónapot ki kellett várnia a szívultrahangra.Mire az ember sorra kerül egy szakrendelésre, lehet hogy meg sem éli!Vagy például a fogászati kezelések áráról ne is beszéljünk!Egy katasztrófa.A halódó egészségügynek jelenlegi kormányunk megadja a kegyelemdöfést...

2013. dec. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szakértelem hiányában nem tud pénzt kisajtolni az országból a kormány, így az orvosképzés mennyiségét és minőségét és úgy ánblokk az egészségüggyel sem tud mit kezdeni.

Ha tudna is, akkor is egy évtized múlva látszana az eredménye és úgy újabb huszonöt év múlva már nagyképűen elsüthetné az aktuális párt, hogy révbe értünk.


Ez az áthidaló megoldás, hogy szegényebb országunkból hívunk mi orvosokat. Más alternatíva nincs, és a regnáló hatalom ideológiai összképébe is csak ez fér bele, mert a lakosság oroszlánrésze is úgy viszonyul az orvosokhoz, mint a kormány.

Ha ez változik a kormányzaton is nagyobb nyomás lesz és akkor talán foglalkozni az orvosképzéssel és belátja értelmiségre van szüksége az országnak nem tízmillió könnyen cserélhető biorobotra.

2013. dec. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Lehet h szr itthon az egészségügy, de sajnos az a helyzet, hogy ennél az egészségügynél csak rosszabbak vannak akárhova mész. Nyugaton 2-3 éves várósorok vannak, ill. olyan összegek magánúton, amit nem fizetsz ki soha. Csak keleti orvosok vannak, a magyarok kitűnnek szaktudásukkal ott is. az a pár német-francia-angol orvos, sokkal alulképzettebb, mint a magyar 99%-ban. Igen, valóban nem leterherltek, mert 4 beteget fogadnak egy nap, és adnak egy beutalót 2017-re.
2013. dec. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A magyar orvosok elismertek Nyugat-Európában,szintúgy mint a magyar bevándorlók,akik napi 10-12 órát melóznak kevesebb fizuért,mert pl Németországban a német állampolgárnak eszébe sem jutna napi 10-12 órákat melózni,így ez marad a magyarra,aki kézséggel elvégzi,és ezért szeretik a magyar munkaerőt ( és még sokkal jobban is meg van fizetve mint itthon ) hasonló a helyzet a magyar orvosokkal is, és persze van sok balf.asz is köztük,de sok elsimert és tehetséges.

Amúgy mit teszek az egészségemért? rendszeresen sportolok,a boltban megnézem,mi van ráírva a dobozra,és nem veszek meg minden tartósítószerrel,meg szinezékkel,meg hasonlóval teletömött árut.. higgyétek el az is hozzájárul a korai halálozáshoz,szintúgy mint a dohányzás meg az alkohol..

ha megfázom,nem az első dolgom az,hogy pirulákat szedek be,hanem kikúrálom magam természetes úton pl gyógytea.

mert a szervezet hamar hozzászokik a gyógyszerekhez,és minél erősebb kell a végén.. ráadásul pofátlanul drága.. kb ennyit tudok tenni.

2013. dec. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Alapesetben az, hogy milyen minőségű és elegendő kapacitású-e a magyar egészségügy, nem vélemény, hanem adatok kérdése. Ha azokat nézzük, akkor minden szempontból rossz. Ha a nyugathoz viszonyítunk, akkor egyes területeken jobb, másban sokkal rosszabb. Ennek nemcsak szakmai tudásbéli, sőt nemcsak infrastrukturális okai vannak, hanem szemléletbeliek.

Azonban, ha az a vélemény, hogy nem jó a magyar egészségügy, akkor annak jobbítását érdemes szakemberekre bízni. Vizsgálni azt érdemes, mitől nem jó. És ha az jön ki, hogy alulfinanszírozott, ezért gyenge az infrastruktúra, alulfinanszírozott, ezért gyenge a képzés, amiből következik a kontraszelekció, alulfinanszírozott és központilag lenézett, ezért gyenge a társadalmi megbecsültsége, amiből viszont következik az érdektelenség, fásultság és cinizmus, akkor ezt az okot kell megszüntetni. Rá kell kényszeríteni a kormányt, hogy a valós (megfogalmazott és meg nem fogalmazott) társadalmi igénynek megfelelően kezelje és menedzselje az egészségügyet. A kényszerítésnek is sok módja van. De az mindenképpen szükséges feltétel, hogy a vélemények nagy többségében egyetértés legyen. Ebből a szempontból lényegtelen, hogy jó-e, vagy sem a kínai orvos. Az alapértelmezés mindenképpen az, hogy egy társadalmat annak tagjai és ne más nemzeteké gyógyítsanak. Ha ez nem így van, akkor (akár sok helyen) pocsék az ország vezetése.

2013. dec. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A feleségem egy arab orvosnál szült, nem volt gond vele, pedig egy fillért sem kapott.


Ha az itteni orvosok az angol vénasszonyokat akarják istápolni, hát menjenek, a világ már csak olyan, hogy vannak olyan országok ahonnan még ide is megéri eljönni, azok meg majd idejönnek.


Általában ez van. Az ember azzal elégedetlen ami éppen van. Ha suzukival lehet járni akkor mondeó kell, ha az van akkor audi, ha az is megvan akkor jaguár. Házban ugyanígy. Mondjuk én ezekért a javakért nem mennék külföldre dolgozni, de nem is vagyok orvos.

2013. dec. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jó kis válaszok érkeztek, egyeseknek szokás szerint a szöveget se sikerült értelmezniük, úgy látom itt vannak akiknek kb semmilyen tapasztaltuk nincs az orvosokról, vagy csak szerencsés helyen laknak.

Úgyhogy külön nem térek ki az átlagos válaszokra.


"Azt észrevettem, hogy a betegnek kell felkészülnie a diagnózissal, mielőtt orvoshoz megy, mert ha nem tudja, milyen kivizsgálásra, gyógykezelésre mehet a betegségével, akkor nem is küldik oda!"


Igen, például erre gondoltam. De szerintem ennek az lehet az oka, hogy várják a zsebbecsúsztatást.


Habár szerintem ha 1 jelenségre 4 orvos 4 különböző megoldást lát, és egyik sem a valós megoldás, akkor azt hiszem nem túlzóan általánosítok, hogy a magyar orvosoknak nincs szaktudása/érdeklődése. Az ok lényegtelen abból a szempontból, hogy az illető beteg marad + új mellékhatásokat kap.


"De ha lányomnak nem jut eszébe kérni bakker a vérvétel beutalót, akkor nem kap!? "


Persze hogy nem, de ez még a gyengébbik eset, van amikor pl halálos kimenetelű keringési problémák kivizsgálására is hónapokat kell várni.

Ha valaki tapsztalt, és jó szülő akkor felkészült a gyerek, de akit pl nem segít szülő, és naivan besétál egy betegséggel, az tényleg nem kap kezelést.


"sajnos egyedül nehezen boldogulnak (vagy csak nem akarnak?)"


Ezen már én is gondolkodtam, mi az ok, de igazából lényegtelen, néha kicsit makacsnak kell lenni, akkor már csak azért is elküld hogy békénhagyd. A robléma az, hogy sokszor kivizsgáláls nélkül állítanak fel diagnózist, mint pl a te eseted.


"Ismerek olyat, aki szívbajjal orvoshoz ment, már lilult a szája, de azért a 2 hónapot ki kellett várnia a szívultrahangra."


Igen, pont ilyenekre gondoltam, szeintem ilyen tapasztalatok után nem meglepő és nem túlzás hogy betegnek lenni egyenlő lehet a halállal. Csak hát ez kb őskori állapot, és ilyen hatásfokkal sámánhoz is mehetnénk.


"Vagy például a fogászati kezelések áráról ne is beszéljünk!"


Szintén tudok ilyen esetet is mondani. Főleg úgy, ha az illetőnek a rezsi kifizetése is gondot okoz. Ételre se telik nem hogy új fogra.


"A halódó egészségügynek jelenlegi kormányunk megadja a kegyelemdöfést..."


Én is így látom, eléggé kétségbeesett, rögtönzött ötlet ez, nem hiszem, hogy ez lenne a legjobb megoldás. Legalább is az orvosi kamara sem így látja.



"Nyugaton 2-3 éves várósorok vannak, ill. olyan összegek magánúton, amit nem fizetsz ki soha."


Azért van különbség a nyugati és magyar kereset közt is. Belső arányokról beszélek, nem nemzetközi viszonyítáról. Pl egy spanyol orvos kb 7x annyit keres, míg az önfenntartás közel a magyar árakhoz hasonló. De ha feltételezzük is, hogy 2x annyi lenne a rezsi, étel, stb, akkor is 6x jobban él, mint itthon, ez nagyon nem mindegy.


"de sok elsimert és tehetséges. "


Az átlag kórházakban nem ezek vannak, hanem az átlag.


"Amúgy mit teszek az egészségemért? rendszeresen sportolok,a boltban megnézem,mi van ráírva a dobozra,és nem veszek meg minden tartósítószerrel,meg szinezékkel,meg hasonlóval teletömött árut.. higgyétek el az is hozzájárul a korai halálozáshoz,szintúgy mint a dohányzás meg az alkohol.. "


Ez igaz, de Proli Péter ha bemegy a boltba, és van egy 300ftos fél kilós teljes kiőrlésű kenyér, meg egy 150 ftos 1 kilós fehér, akkor nyilván az utóbbit veszi meg, mert akkor 1 csekkel többet tud kifizetni és nem büntetik meg. És ezen az alapon visszatérünk a természetes szelekcióhoz, mert tegyük fel Proli Péter fizikai munkával keresi a kenyerét, tehát gyorsabban is emgy tönkre a rossz táplálkozásával. Ha eltekintünk attól, hogy az iskolázatlanabb vgay tájékozatlanabb hogy él, már csak a puszta anyagi háttér is sokat számít.


"ha megfázom,nem az első dolgom az,hogy pirulákat szedek be,hanem kikúrálom magam természetes úton pl gyógytea.

mert a szervezet hamar hozzászokik a gyógyszerekhez,és minél erősebb kell a végén.. ráadásul pofátlanul drága.. kb ennyit tudok tenni."


Ez is csak egy fokig működik, vakbélműtétet otthon nem lehet levezetni, még csak teával se lehet kúrálni. Pont ettől válik halálossá, hogy hiába wikipádián diagnosztizálod magad és a sarki herbáriából teával kúrálod a problémád, komolyabb betegséget csak orvosi segítséggel élhetsz túl. És mondjuk az első 20-30 évben még ki is húzod, de nem leszel örökké fiatal.


" annak jobbítását érdemes szakemberekre bízni."


És pont ez volt a probléma, hogy szakemberek nélkül működik a kormány. Elhiszem, hogy Dr. van a neve előtt, esetleg ért valamennyit az egészségügyhöz, de azért a magyar orvosi kamara nem egy elhanyagolható tényező.

De gyakorlatilag mindennel egyetértek, amit leírtál, pontosan azért is, mert nem is lesz szerves része a kínai orvos a magyar társadalomnak. Ismerek olyan kínai orvost aki tényleg letett az asztalra sokat, itt az országban, de ezt általános jelenségnek venni naivitás.

Mint ahogyan a magyar orvos sem feltétlenül érzi otthon magát külföldön, de legalább meg tud élni.


"A feleségem egy arab orvosnál szült, nem volt gond vele, pedig egy fillért sem kapott. "


Nem azzal van a baj hogy nem itt született, hanem hogy kínában eléggé széles "témájú" az egészségügyi képesítés. Nem mindegy, hogy van egy TCM képzése ÉS mellé egy elismert nyugati, vagy valami kínai kuruzsló, aki nem is tud magyarul. Mert akkor gyakorlatilag ugyanott tartunk.


"Általában ez van. Az ember azzal elégedetlen ami éppen van."


Ez csak narancsos mentalitás. Szerintem. Az embernek vannak igényei, ez természetes, de ha valaki nekem luxuskategóriába sorolja azt, hogy minden héten ehetek húst, vehetek gyógyszert, nem kell kiválasztanom melyik csekket fizetem be, netán még kocsim is van, annak nem hiszek. Ami itthon van, sokszor nem élet. Persze egy orvos nem azért folozik hogy be tudja fizetni a csekket, magasabb fizetési katefória, de akkor sincs egyensúlyben a befektetett energiával, hogy pl milliókat költ el, mire kap 1 diplomát, és kb semmi élete nincs, megtanulja könyvek százait.

Tehát ha lehet választani a jó és jobb között,ki választja a kisebbet? Nem pusztán valami megelégedhetetlen éhség miatt, mert én többnyire ismerem a határaimat. Nincs TVm, és nem is kell, van 1 mobilom, amin olyan dolgok vannak, amire nincs szükségem, de pl az ételre és az egészségemre igényes vagyok, itt többet várok. Az egészség pedig nem luxus, a lét lényege. Egészség nélkül nincs boldogság, csak szenvedés.

2013. dec. 13. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!