Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit kell egy embernek tenni,...

Mit kell egy embernek tenni, hogy polgármester lehessen?

Figyelt kérdés
2013. dec. 17. 23:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy megszavaztatni magam, hanem hogy hogy szavaztassam meg? Hogy érjem el, hogy mint független legyen esélyem? Gondolom kell jó program, ami az igényeket kiszolgálná, pl munkahelyteremtés, város szépítése. És még?
2013. dec. 17. 23:14
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz csinálsz egy kampányt kampányidőben, ez kb azt jelenti, hogy kibéreled a művelődési házat egy időre ahol elmondod a programjaidat, illetve ezt megelőzően beharangozod ezt, illetve szórólapokat készítesz a programjaidról ,hogy miért szavazzanak rád, az öregeknek cukrot, sót adsz, ajándék formájában illetve a kisebbségnek főzöl egy babgulyást vagy valamit. Kb így megy ez.
2013. dec. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt igazándiból attól is függ,hogy milyen helyen akarod magad jelöltetni, kik az ellenfelek mennyi ellenfél van, ki az esélyes, mit tudnál megnyerőbben eladni, miben látsz fantáziát, egy kisebb helyen rendezvényt szervezni nem érdemes egy rendezvény több millióba benne van, értem ez alatt a a bérlést, a fellépőket, a biztonsági szolgálatot, a készenléti orvosi egységet, ez mind pénz, és ha független vagy valószínűleg nem rendelkezel az ehhez fogható tőkével.
2013. dec. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ozmium42 ***** válasza:
El kell olvasni a "Hogyan legyünk polgármesterek" kézikönyvet.
2013. dec. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Gondolom kell jó program, ami az igényeket kiszolgálná, pl munkahelyteremtés, város szépítése."


Ez pont a lehető legszarabb program. Az embereknek már tökük tele van az ilyen igéretekkel.

2013. dec. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Függetlenként már nem is indulhatsz.
2013. dec. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy hogy nem indulhatok függetlenként? Rendezvényekhez nem kellene bérlés, mert önkormányzati épületekben megszervezhető lenne. közel 20.000 fős város, és meg lehetne nyereségesen rendezni a rendezvényeket, mert jelenleg a magánszemélyek által rendezett eseményeken 30%-os haszon van, hivatalosan. Ez ugye így nem nagy pénz, mert 100-150 fő fér be, attól függ hol rendezik. Jelenleg alkalmanként 100-120 ezres bevételek vannak, és mindig teltház van. Fiataloknak nincs egy rendes diszkó, kocsmákba járnak, ahol nem egyszer van verekedés is. A város lakosságából kb 15.000 fő aki választó lehetne, és kb 3.000 fő szokott elmenni szavazni. Tehát elégedettlenség van, mind a jelnlegi, mind az eddigi vezetéssel. Rengeteg önkormányzati ingatlan van olyan állapotban, ami szerintem tarthatatlan, náddal benőtt tómeder, omladozó falú műemlék épület, és az önkormányzat eddig épített 5 műfüves pályát. Igaz, elég jól szerepelnek a város focistái, de akkor is irdatlan mennyiségű pénzt öltek bele, amikor az igényeket 2-3 is bőven kiszolgálta volna. Terveim vannak, de ezeket nem is akarom a választásig nyilvánosságra hozni, mert a városvezetés úgyis megpróbálná ellehetetleníteni. Mint ahogy az előző polgármestert meghurcolták pár milliós adósság miatt, a jelenlegi pár milliárdot beszedett, amit modt átvállalt az állam. Az előző polgármesternek van pár háza a városba, a jelenleginek csak 2 itt, meg az ország pár elit helyén is vannak neki, persze a vagyonnyilatkoztába nincs benne, valószínű a felesége nevén, vagy nem tudom. Röpke 30 milliós kocsija van, az előzőnek volt egy 2-3 milliós, neki sofőrje volt, amit ugye a városnak kellett volna fizetnie, de csak felét fizette a város, másik felét a pogármester. Ahol ez emberek abba belementek, hogy befizetnek a hálózatokba, ott fejlesztettek, ahol nem, ott nem, jelenleg a cigánytelepeket fejlesztik, az adófizetők pénzéből úgy, hogy oda fehérbőrű ember be se megy, mert az utcán simán belelépsz a szaros pelenkába, ilyenek. Alig van valakinek bekötve a víz, mégis ott kellett a vízhálózatot persze ingyen felújítani, mert panasz volt a nyomással. Talán azért, mert a közkutakra drótozták a csövet, a nyomójukat lekötötték, és úgy locsoltak, de volt olyan, aki a medencét is a közkútról töltötte fel. A villanyvezetékekről napi szinten lehetett leakasztgatni az áramlopó cuccokat, a gázt bicikli belsőgumival lopták. Olyan, hogy megcsapolják a szomszédot áramügyileg mindennapos. És valamennyire érthető is, mert van olyan, aki tényleg dolgozni akarna, de nem kap munkát. De nagybtöbbségük beilleszkedésre képtelen, és egyetlen megoldás lenne, hogy a segélyrendszert megszüntetni, és munkára fogni. Ha nem tetszik neki, hogy kapálni kell nyugodtan mehet máshova. Ugyan nem tudom, van-e már olyan rendelet, hogy ha munkát ajánlanak el kell fogadja, de tervbe van a bevezetése. Ha bevezetik, akkor igenis önkormányzati földeket nem bérbeadnánk, hanem ott termelés folyna, a telepeket megint nem, és ott pl állattenyésztéssel lehetne foglalkozni. Lehetnének könnyűipari létesítmények, mint pl varroda, esetleg egy-két nagy céget is beengednénk, mint mobil összeszerelő üzem és hasonlók. Valamint a bezárt húskombinátok, konzerviparok is visszaindíthatók lennének, ha ugye lenne saját állattenyésztő és növénytermesztő részlegünk is. Magyarán a város amennyire lehet, önellátó lenne, és ez nem is pénzről szólna, hanem akaratról. Hogy nem cimboráknak adni a földet haszonbérbe, hanem művelni. Mert gépei is lennének a városnak, nem beszélve a munkaerőről, amiből szintén van jócskán. Nem egy két nyugdíjas van, aki szívesen akár ingyen is segítene a város jobbátételében, mert itt nőttek fel, látták hogy épült fel a város, és látják, hogy lassan összeomlik. Műemlékeket úgy bontották le, kiskastélyt meg ilyeneket, a kisméretű téglát elvitették, fizettek érte hogy elvigyék, amikor nem egy-két házat fel lehetett volna húzni belőle, és még egy kis pénzt is kaphattak volna érte. De ha ingyen elviszi valaki, akkor is megérte volna, csak ugye akkori polgármesterbácsi jóba volt a hulladéklerakóssal, aki szép summáért átvette a törmeléket, majd épített belőle egy gazdasági épületet.
2013. dec. 18. 13:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom sajnáljalak vagy nevessek rajtad. De nem sok rálátásod lehet a dolgokra. Tudhatnád, hogy a világ nem így működik hogy odakerülök és teszek valmi jót. Előszőr is vannak körök, amiknek te nem vagy tagja. Ezek a körök már 5-10 évre előre meghatározott célokat tűznek ki és követik. A polgármester pedig csak egy bohóc szerep. Valakinek annak is kell lennie. Ezzel azt akarom mondani, hogy ha te polgármester leszel még nem leszel a jó isten és semmit sem tudsz megváltoztatni. Azt hiszed amit itt elmondtál nem jutott eszükbe? Dehogynem jutott. De globálisan kell nézni a politikát és lehet, hogy csak egy apró szeletet látsz a történésekből, de az egész pont így lesz jó. Mármint az elképzelések szerint. Azt is mondhatnám aki nem csapatjátékos az hamar cserepadra kerül. De azért csak próbáld meg és majd te is meglátod azt a mérhetetlen passzívságot a nagy beletörődöttséget, a minden mindegyet. Az óriási fajgyűlöletet. Az értelmetlen pártharcokat. És még több gyűlöletet és széthúzást. És miért? Oszd meg és uralkodj...
2013. dec. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Amennyien elmennek szavazni, tudnék győzni. És itt a függetleneké lesz a terep, volt időközi képviselő választás, amikor már független nyert nagy fölénnyel. Amúgy ha polgármester az ember, megnyílnak a kapuk előtte, még egy képviselő előtt is! És eszükbe jutott, de nem jó biznisz, mert ebből nem lehetne lenyúlni semmit, mert pl a tómedret önkormányzati gépekkel kilehet kotortatni, és csónakázótónak, halastónak, horgásztónak is ki lehetne alakítani. Vagy akár megosztva is. Több hektár területű, tehát hely volna. Csak a szúnyogra hivatkozik a városvezetés, hogy azért nem. Ha megmondanák, hogy egy pocsolyában mivel van kevesebb szúnyoglárva, mint egy tóban, ahonnan a halak feleszik, talán megérteném. Lenne lőtér is a városban, de lövészkör nincs, pedig érdeklődő lenne rá. Tehát utána jártam az igényeknek, és tudom mire lenne igény, és mire nem. Pl 5 műfüves pályára nincs igény, mert összesen 4 csapat játszik a városban. Apropó, műfüves pálya van, de fedett csarnok nincs. Úgyhogy azt is lehetne építeni. Ugye most a városnak nincs adóssága, mert átvállalta a kormány. Így felszabadul havi több tízmillió forint, amit eddig törlesztésre fordítottak. Ebből azért elég sok mindent lehetne csinálni, többek között utakat építeni, közvilágítást oda, ahol nincs, stb. Tudom mik az igények, rengeteget beszélgetek, politizálok az emberekkel. Ha elmegyek a kocsma előtt, és meglátnak, biztos 1-2-3 órát ott ragadok. De az öregekkel is van hogy elpolitizálunk. Esténként meg van időm. Feleség nincs, egyedül élek. Rengeteget emlegetik, hogy éjszaka, tizenévesek részegen szólongatnak be nekik, hogy mivan vén állat és hasonlók. Egyik nénit átkarolta és meg akarta csókolni az egyik.Már nekem is szóltak be ilyen kis taknyos kamaszok, részegen, hogy adjak cigit. Életembe nem cigiztem, úgyhogy azt várhatják, hogy tőlem kapjanak, de néha erősködnek is, így pl ki se lehet rakni péntek este a kukákat, mert szombat hajnalra kiborogatják. Így kelhetnek az emberek 5-kor, hogy kirakják a kukát, és néha így is kiborítják a piszkok. Úgyhogy ezzel is csinálni kéne valamit. Tervem van, de nem írom le. Egyenlőre privát. Majd ha odakerülök, akkor ígérem, itt is megírom mi történt. Szeretem a politikát, értem is, otthon is vagyok benne. Nem véletlenül nem írom ide le amit szeretnék. Majd mindent a maga idejében.
2013. dec. 18. 22:33
 10/10 anonim ***** válasza:
Jók a szándékaid. Sok sikert kívánok.
2013. dec. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!