Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha kivándoroltál/kivándorolnál...

Ha kivándoroltál/kivándorolnál, miért teszed?

Figyelt kérdés

1. Kevés a fizetés

2. Nehéz állást találni, de ha igen akkor viszont bármelyik nap kirughatnak.

3. Cigányok miatt

4. A jobbik miatt


5. Egyéb ok, és ha igen mi az?


2013. dec. 22. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
5. Mert szeretek világot látni, vonzott az, hogy más kultúrákat ismerhetek meg, új embereket, stb... Emellett zavar az is, hogy azt látom, hogy ez az ország nem fejledők, nem halad előre, hanem húzza vissza szinte mindenki a régi mocsárba.
2013. dec. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
1-2
2013. dec. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
5. Utálom Magyarországot úgy ahogy van.
2013. dec. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Nekem biztos, jó állásom volt magas fizetéssel, saját lakásom is volt hitel nélkül.

Azért pakoltam fel a családot és égettem fel magam mögött mindent (nem kiadtuk hanem eladtuk a lakást), mert nem akartam abban a környezetben nevelni a gyerekeket. Az emberek idegbetegek, türelmetlenek, figyelmetlenek, az ottani általános munkakörnyezet sem épp megfelelő (nem akartam, hogy a gyerekeim ilyen környezetben keressenek állást), nulla lehetőséggel. Az oktatással sem voltam megelégedve (itt sem, de legalább tudom pótolni amit fontosnak tartok), a jövő kilátásai miatt is: igen, az egyre több cigány miatt (jobbik nem érdekel), hogy egyre kevesebb az adófizető és egyre több az, aki agresszíven a markát tartja.

2013. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

5 - utálom a telet, hideg van, csapadék, csúszik az út. Tegnap már nézegettem a világtérképet, hogy hol vannak félsivatagos területek ahol azért élni is lehetne. :)


Egyébként: az első 3-at hosszú távon lehet orvosolni; a 4. miatt meg nem, mégis inkább ők legyenek fent, mint akik a 3. pontban szerepelnek...

2013. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
A 3-as pontodhoz: én a magyarok miatt...
2013. dec. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

1. A nyugathoz képest kevés fizetés nem olyan nagy probléma, ha ki lehet építeni belőle egy elfogadható egzisztenciát. Ehhez viszont a mediánbérnek a jelenlegi országos átlagnál is nagyobbnak kellene lennie. Ezt túlteljesíteni az én szakmámban határon belül sem nagy teljesítmény.


2. Az állás sem különösebb gond, az más képzettségi szinteken és szakterületeken jelent komolyabb problémát, ráadásul nem is ingatag állásokat lehet szerezni, multinál kimondottan jó karrierlehetőségekkel.


3. A cigányok már jelentenek motivációt, legalább az országon belüli migrációra, de a szaporodásuk miatt kevés a hosszú távon biztos pont. Olyan helyen élek, ahol napi szinten szembesülök az általuk jelentett problémákkal, márpedig nem szeretnék.


4. A jobbik nem jelent komoly motivációt. Ők egy vicc, soha nem kerülnek a kormány közelébe, csak csinálják a műsort. Ha kormányra kerülnének, akkor számítana.


5. Ez a legnagyobb motiváció. A rendszerváltás óta teljesen inkompetens kormányok váltják egymást. Ahogy az országot vezetik, azzal egy várost nem tudnának fenntartani a Sim City 4-ben. És ennek messze a legnagyobb mélypontja a jelenlegi Fidesz kormány, ráadásul több mint valószínű, hogy kapnak még négy évet. Nem látom az ország jövőjét, nem érzem itt biztonságban a sajátomat és ez fontosabb, mint a pénz.

2013. dec. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Az első három igen, a Jobbik nem annyira, mert már lassan eltűnnek a süllyesztőbe, ahogy langyosodnak.

Nekem még ott van okként a magyarok viselkedése is. Igaz, hogy közel sem annyira lecsúszottak, mint a cigányok, de érezni lehet, hogy a magyar mentalitás egyre rosszabb lesz, ahogy telnek az évek. Egyre önzőbb, sunyibb, alattomosabb, áskálódóbb, cseszegetős és úgy érzem, hogy a legtöbb magyar már pusztán szórakozásból is kiteszi a másik elé a lábát. Ez elég szomorú, ha belegondolunk abba, hogy ennek egyáltalán nem kéne így lennie, mert lényegében semmi okuk nincsen rá. Szóval a magyarok szépen, lassan közelítenek a cigányság felé.


Úgy lényegében ezekért érdemes lenne eltűnni innen.

2013. dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

5. Mert szeretnék más kultúrákat is megismerni.

6. Mert utálom a savanyú magyarokat, akik csak rinyálni tudnak, köztük magamat is, és remélem, hogy ettől változhat a hozzáállásom, ha másoké nem is fog.

2013. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!