Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatod a minimálbér nettó...

Támogatod a minimálbér nettó 700-800 forint/órára növelését?

Figyelt kérdés

Jelenleg nettó 66 ezer forint egy hónapban, ami kb. 400 forint egy órára, ha 8 órás munkanapokkal és 5 munkanapos hetekkel számolunk.


A gazdaságnak és az átlagembereknek kimondottan jót tenne, hiszen egyrészt értelemszerűen jó az embereknek, ha anyagilag javul a helyzetük, másrészt pedig az átlagemberek vásárlóerejének a javulása a gazdaságnak is jó, hiszen lesz kinek termelni, ugyanis lesznek majd, akik meg tudják majd venni, amit termel az, aki vállalkozik a magyarok közül.



2014. jan. 17. 23:52
1 2
 1/15 Galamb András ***** válasza:
64%
Támogatnám, ha jól számolom 128 ezer Ft 20 napra nettóban ez se egy igenagy összeg. De valóban sokan jobban élnének. Csak az árak maradjanak ezen a szinten.
2014. jan. 18. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Jó lenne, de jelenleg még nincs rá fedezet.

A vállalkozások csak annyi bért tudnak fizetni, amennyit a dolgozók megtermelnek.

A magyar minimálbéres dolgozók, vállalkozások termelékenysége csak lengyel, szlovák szinten van.

Jelenleg sokak szerint a románok a fő vetélytársak, versenyképesebbek nálunk, mivel a minimálbér fele a magyarnak, de ennyivel nincsenek elmaradva termelékenységben.

Ha mi mesterségesen a portugál, görög vagy spanyol szinthez akarnánk közelíteni a béreket, akkor egyrészt lenne egy megugró infláció (ami miatt a reálbéremelkedés már nem lenne olyan jelentős) és elveszítenénk a versenyképességünket és nálunk is az említett déli országokban tapasztalható 20-25% körüli értékre ugorhat a munkanélküliség.

2014. jan. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
Támogatnám. Ezzel együtt az igazgatók, menedzserek fizetésének csökkentését is.
2014. jan. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Ha egyáltalán érdemes minimálbért emelni, akkor csak alapos számítások után, pontosan meghatározott apról lépésekben.


Közgadaságtan tanfolyam egy mondatban: Először ne pénzben gondolkodj, hanem megtermelt javakban.


Egy hirtelen minimálbér emeléstől nem lesz több a termelés. Sőt kevesebb lesz. Az emberek rosszul járnak, mert az emelés értékét felemészti a meglóduló infláció, vagy a cégek kénytelenek elbocsátásokkal kigazdálkodni a fizetésemelést. Ha nem tudják, csődbe mennek, így szűntek meg az országban a textilipari munkahelyek.

2014. jan. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én abból az építőipari cégből indulok ki, ahol én dolgozok a 28 munkatársammal.

A legtöbbünk nettó 100-105-öt kap havonta, közben a főnöknek tavaly 460 milliós tiszta profitja volt. Ez még úgy is elég, ha az ember a bruttó bérének a 65%-át kapja meg nettóként.

Szerintem bőven futná neki egy kis fizetésemelésre...

2014. jan. 18. 00:42
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

460 millió profit 28 emberrel az fejenként több mint 15 millió forint nyereség. Ez nem egy átlagos építőipari cég. Vagy pénzmosoda. Vagy tényleg jól dolgoznak. Ha utóbbi, akkor ilyenből kellene több, és mindjárt felmennének a bérek maguktól is.


Fizetésnél 65% nettót csak többgyerekesek érhetnek el az egyik szülőnél. A szokásos állami elvonás 50% körül van. Szerintem nem számoltad a munkáltatót terhelő járulékokat.

2014. jan. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Persze, ez szépen néz ki, de ott helyben csődbe menne az ország.


Egyrészt ha növeled a béreket, akkor a munkáltatónak is többet kell fizetni, így az árú is többe kerülne, onnantól lőttek a versenyképességnek, a gazdaság meg nem javulna, mert a melós meg az olcsóbb külföldi terméket választaná. Főleg hogy rengetegen így is azt választják, pedig csak pár 10 forinttal olcsóbb, de ha már több 100 vagy 1000 lenne a különbség akkor a kutya se venné meg.


Meg akkor ugyanilyen arányban kellene növelni a diplomás, felsőbb pozícióban lévők bérét is, mert ha belegondolok hogy X év tanulás után keresek annyit, mint amennyit egy gyárban is keresnék zéró felelősséggel, akkor lehet az utóbbit választanám.


Az is szép duma hogy csökkentsük a felső vezetők, igazgatók pénzét, csak épp azt felejtik el sokan, hogy a munkát ő adja. Ha én teremtek egy céget, nekem is a profittermelés a lényeg magamnak, és nem az hogy mások zsebét tömjem.


Na meg függ a munka minőségétől is, én láttam már olyanokat, akik sz..rtak az egészbe, ha a főnökük lennék ott b..sznám ki őket az első nap után. Építőiparban is azért vannak olyan emberek akitől a hajam égnek áll.


Vagy épp azt mondaná a főnök, hogy na srácok, akkor mostantól minden 2-ik ember mehet az utcára, a többi meg megkapja az ő fizetését, cserébe 2x annyi lesz a munka is.


Az tény hogy nem ártana emelni, de emellett színvonalasabb munka, oktatás, is kellene, és egy fokozatos folyamatként kellene ennek működnie nem egyik napról a másikra.

2014. jan. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

"Ha utóbbi, akkor ilyenből kellene több, és mindjárt felmennének a bérek maguktól is."


Nem fognak felmenni a bérek, mert lehet annak a gyökérnek akár 2 milliárdos is a profitja, akkor sem fog nekünk többet adni, mert minek adna, amikor megtarthatja magának?


Amúgy nem tudom, hogy miket csinál a könyvelőjével, de elég drága házakat szoktunk építeni, valóságos minipalotákat, szóval lehetséges, hogy tényleg van ennyi manija.

2014. jan. 18. 01:10
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen.
2014. jan. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
18%

"Jó lenne, de jelenleg még nincs rá fedezet."


Soha ne hazudj, Kedveském! Rontja a rólad alkotott képet.


"Támogatnám. Ezzel együtt az igazgatók, menedzserek fizetésének csökkentését is."


Hoppáhoppá, hát mégiscsak van rá fedezet?

2014. jan. 18. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!