Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért felejtik el az emberek...

Miért felejtik el az emberek azt hogy mi volt 2010-ig Magyarországon?

Figyelt kérdés

A magyar szavazópolgároknak minden kormány, és minden párt rossz, ami éppen aktuálisan a hatalomban van.

Az egyik hitelt hitelre felvéve "dübörögtette a gazdaságot" , az sem felelt meg senkinek, a másik pedig megszorított hogy kifizethessük az előzőek által felhalmozott adósságokat, az meg most nem felel meg senkinek. Nézem a tüntetéseket amelyeken munkanélküli emberek két foggal a szájukban ordítva temetik az épp aktuális kormányt. Nekem van nem egy olyan ismerősöm aki a közösségi portálokon politikai gyűlöletkeltést csinál, és köpköd, mert éhen akar halni, de a legújabb tabletet, laptopot, nagy "lapostévét", és mobiltelefont megveszi magának, és a részletre vett autó ott áll a panel lakása előtt.


2014. jan. 27. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem felejtik el a fityeszes agymosás ellenére sem ezért akarják vissza azt az időt, amikor nem azt kellett eldönteni hogy a villany vagy a gázszámlát fizessük be hanem azt hogy görögországba vagy spanyolországba menjünk nyaralni.
2014. jan. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én tizenhat éve dolgozok, a munkahelyem azóta egy, de bátran kijelenthetem hogy ra mostani sok rossz ellenére rosszabbul éltem a "maszop" idején.

Akkor sem tudtam Spanyolországa elmenni nyaralni, és most sem tudok, tehát én nem látok ellenséget a mostani kormányban.

2014. jan. 27. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
A párkatonáknak meg a bértapsolóknak biztos jobban megy, de a lakosság maradék 99,99%-ának sokkal rosszabbul.
2014. jan. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Drága kérdező ! Nem kell minden bevenni, amit a köztévé, közrádió és egyéb mond és sulykol. A nagy szabadságharcnak az lett a vége, hogy az ország csportelsőből lecsúszott a csoportutolsók közé. A nagyvezír habzó szájjal hirdeti a szabadságharcot, majd a színfalak mögött lenyeli a dilibogyót és közben több orvos figyeli, mikor kell közbeavatkozni. Már szinte Brezsnyev elvtárs, de a nagy Sztalinra már igencsak emlékeztet, amikor áll a búzamező (áradó Duna töltés) közepén, kezében persze se kasza, se homokzsák, legfeljebb pálinka és kolbász .
2014. jan. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudod, még a szocializmusban volt egy (több is) lázadó rockbanda. Akkoriban virágnyelven beszéltek, de mindenki értette. Tehát mondom: láss, ne csak nézz!


Sőt, idézem, az egészet.

Láss, láss, ne csak nézz, ne csak nézz! Láss, ne csak nézz!

Azt mondom: láss, mert sorsod csak így érted.

Lásd, mit meg kell látnod, másképp kell már élned!


Gondolkozz, gondolkozz, gondolkozz, értsd végre meg!

Láss, láss a szép szavakon át!

Igen, láss át a csábító mosolyokon!


Lásd, hogy csak bemázolt deszka az imádott bálvány.

Azt mondom: láss, mert sorsod csak így érted.

Lásd, mit meg kell látnod, másképp kell már élned!

Sose feledd, sose feledd, sose feledd, sose feledd!


A világ egy forgalmas utca, és valahová el szeretnél jutni, de a reklámok fényében az igazság arcát csak néha látni.


Értsd végre meg:

most. Soha el ne feledd: ne csak nézz, láss, láss!

2014. jan. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A szocializmusban egy havi munkabérért vehettél magadnak egy farmer nadrágot, nem voltak tömegével a butikok ahol hetente vásárolhattál.

A szocializmusban nem lehetett autód, maximum ha öt évvel előtte lefoglalóztad, majd a Merkúr telepén ahol volt kb 100 autó , berohantál és rátetted valamelyikre a személyidet. Nem a szín volt a fontos, hanem az hogy egyáltalán jusson.

A szocializmusban nem ettél minden nap felvágottat a szendvicsedben, és nem jártál "mekibe".

A szocializmusban nem volt TV adó csak kettő...és volt olyan nap amikor nem volt műsor.


...és sorolhatnám...


Tehát a szocializmusban nem volt ennyi csábítás mint a kapitalizmusban. Nem volt senki annak a veszélynek kitéve hogy esetleg televiziót, laptopot, vagy bármi másra el lett volna költve az a pénz, ami a csekkre vagy az ételre kellett.


Visszavezetve: a két kor közti különbség miértjéről egyedül a mélyen tisztelt telhetetlen magyar honi polgártársak tehetnek.

2014. jan. 27. 09:54
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Öcsém, hogy mekkora butaságokat írtok. Csak a fejemet tudom csóválni a tájékozatlanságotokon.

Én már ott nem veszem komolyan a kommenteket amikor ilyen frappánsnak és poénosnak gondolt okádékokat illetsztetek a szövegeitekbe mint pl fityisz, fidess, pártkatona, maszop fizetett kommentelő és hasonlók. Mondhatom, büszkék lehettek magatokra. Az is egy marhaság, hogy 99%-a az országnak rosszabbul él, ahogy az is, hogy itt mindenki éhen akar halni. Ahogy cenzúra sincs, és boszorkányok se léteznek.


Magam részéről a kérdés feltevőjével értek egyet.

2014. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Két választópolgár létezik: Az, aki az alapján ítéli meg a Kormány tevékenységét, hogy jobban él-e, mint 4 éve, és az, aki képes elvonatkoztatni ettől és azt nézi, hogy hosszú távon mi az ország, és végső soron az ő saját érdeke.
2014. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek.
2014. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" aki képes elvonatkoztatni ettől és azt nézi, hogy hosszú távon mi az ország, és végső soron az ő saját érdeke."

Ezért kellene bíznunk a Fideszben. Csak a sok birka azt hiszi egyből kolbászból lesz a kerítés, közben ez nem igaz!

2015. ápr. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!