Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez jo lenne a magyar gazdasagnak?

Ez jo lenne a magyar gazdasagnak?

Figyelt kérdés

Szerintetek az mukodhetne? mondjuk magyarorszagon a cegek adoterhei megfelezodnenek, azaltal ugye tobb lehetne a profit, vagy a befektetese a cegnek valamibe vagy a melos tobb penzt kaphatna esetleg tobb ember dolgozhatna. 

Vagyis ugye ezzel nohetne egy kicsit a gazdasag. 

masodszor pedig a most kapott fizeteseknek mondjuk ugy alakitanank at hogy a fizetes 20%-a menne el adoba.ezzel ugye a fogyasztas none mivel tobb marad a zsebben.


nade mivan akkor ha a torveny azt mondana ki hogy mivel megvan felezve a cegek adojai ezert annak a csokkenesnek a felet az arakbol kell levagni. 

pl. Egy cegnek van 300e forint adoja abbol mar csak 150e lesz es annak a 150e-nek a felet arra kell forditania hogy az eladott arut olcsobban adja. Nem tom pontosam hogy...mondjuk elosztja az aruk kozott.

igy ugye minden olcsobb lenne es lenne vasarloero azarak pedig alacsonyabbak lennenek. 

Ez okohat deflaciot? Ez jo a gazdasagnak? 

bocs ha hulyen irtam a dolgokat



2014. jan. 30. 09:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez működik amennyiben megoldod, hogy a bérekből illetve céges adókból kimaradt részt honnét pótolod, vagy megoldod, hogy honnan is kell elvenni azt a pénzt.
2014. jan. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Maga az alap jó, de ehhez áfát kéne csökkenteni. Drasztikusan. 10-15%.

Illetve mivel a legtöbb dolog import így függünk a ft-euró árfolyamtól.

2014. jan. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ez működik amennyiben megoldod, hogy a bérekből illetve céges adókból kimaradt részt honnét pótolod, vagy megoldod, hogy honnan is kell elvenni azt a pénzt."


Stadion építésből :D

2014. jan. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kellene elvenni sehonnen. Mert none a forgalom, tobb ember dolgozna -nem feketen- akik adoznak szinten. Az afa meg lenne 20%. Sok kicsi sokra megy alapon.
2014. jan. 30. 09:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Az importra meg annyi hogy ha no a gazdasag erosodik a forint. Legalabb is szerintem. Mert egy ilyen lepessel hatalmasat ugrana a gazdasag... ez az en velemenyem
2014. jan. 30. 09:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fogyasztás sajnos nem nőne egyenesen arányosan, hiszen sokan elkezdenének spórolni, esetleg visszafizetnék a hiteleiket stb. Az állam bevételének döntő többsége az áfából származik, viszont áfa csökkentés nélkül a fent leírtakat nem tudod véghezvinni. Az embereknek alapvetően jó lenne, viszont a költségvetésen keletkezne egy elég nagy lyuk amit valahonnan pótolni kellene, és mivel az állam már minden értékteremtő bizniszétől még az mszp-s időkben megvált, így csak és kizárólag adókból vagy kölcsönből lenne fedezhető. Magyarán: ugyanott lennél ahonnan indultál :(
2014. jan. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem kellene...", "Legalabb is szerintem..." Mi az, hogy szerinted? Miért hiszi magát mindenki szakértőnek? Magyarországon mindenki szakértő egészségügyből, oktatásból, politikából, gazdaságból és persze labdarúgásból.


Ha felteszel egy ilyen kérdést akkor legalább néhány statisztikai adatnak nézz utána.

2014. jan. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

En elhiszem amit irsz/irtok de ehhez miert kell adot csokkenteni?

Amugy nem vagyok szakerto csak egy szaros autoszerelo. Azert van a "szerintem"mert en igy latom logikusnak... aztan hogy ez nem ilyen egyszeru az lehet de ez azert van mert nem ezen a szakn tanultam

2014. jan. 30. 10:14
 9/9 A kérdező kommentje:
A masik meg hogy "ha" ezzel none a foglalkoztatottak szama akkor kevesebb munkanelkuli lenne ami ugye megint azt eredmenyezi hogy az allamnak kevesebb akiadasa
2014. jan. 30. 10:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!