Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormány tényleg megmerne...

A kormány tényleg megmerne lépni ilyen mértékű szigorítást?

Figyelt kérdés

[link]


Én mindenképpen támogatom ezt a javaslatot, de szerintem nem lesz belőle semmi.

Bő 1 éve vagy kevesebb, már volt egy hasonló ötlet, de nem lett belőle semmi.


Viszont, ez tényleg jó pont lenne a Fidesznél.A sok rossz törvényük között lenne 1 jó is.



#FIDESZ #kormány #színesfémlopás
2014. febr. 6. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon helyes! Ilyen lopásnál megrongálják a jelzőberendezéseket, ami tragédiához vezethet. Azért nem történt még ilyen tragédia, mert többfokú biztonsági rendszer működik, de minden idő kérdése.
2014. febr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem merik meglépni, mert elvesztik a szavazóik felét.
2014. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel a kábellopást akkor lehet bárkire is rábizonyítani, ha egyenesen pózol a biztonsági kamerának, vagy rajtakapják ezért csak a szarnak adtak egy nagy pofont. Eddig is más kategóriába esett, mint a szimpla rongálás, de mivel ez is hasonló bűncselekmény a felderítési aránya ennek is gyalázatos.


Elriasztani, vagy kiiktatni nem lehet a delikvenseket, a méhtelepekre kell keményen rászállni, hogy azok mit és hogyan vesznek át. Ha nem tudják észrevétlenül lepasszolni, akkor a lopása is marginális lesz. Mert így egyenlőre a legnagyobb kockázatot a vezetékben folyó áram jelenti.

2014. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, te el vagy tévedve. Először is, jól átvernek, te ezen rágódsz és töltöd a saját és mások idejét. Ez volt a cél. Nem tűnik fel, hogy mondjuk a 10% feletti munkanélküliséghez, a GDP stagnálásához (már ez is jó hír), a nyomorhoz, sok százezer gyerek éhezéséhez képest ez piti ügy egy ország gondjaiban? Mondom, ezekhez képest! Önmagában persze hogy probléma, de ilyesmit szakapparátus szokott kezelni (jobb helyeken). Igen, foglalkozz csak ezzel, addig is nem a lényeggel törődsz.


De nézzük a konkrét "jó pontos" törvényt. Nem ez az egy "jó". Sok ilyen van. Mást ne mondjak, a "három csapás". Óriási eredménnyel. Kimutathatatlan a változás. Megmondták hozzáértők előre. Ez is ilyen. Mondtunk egy jó nagyot. Hogy fognak ezek rettegni! És lopni tovább.

Barátom, ha ezek (a Fidesz) tényleg megoldani akarták volna, van sokkal egyszerűbb megoldás. És a lopástól függetlenül is jó haszna volna. Pontos és világos törvény, ki lehet hulladékbegyűjtő. Pontos és világos lista róluk, telephellyel, címmel, adatokkal. Mindenki más illegális és tevékenysége felszámolandó. Nem lecsukni, fizettetni. A hulladékgyűjtő pontos nyilvántartást vezet. Egy jó informatikus egy délután unalmában megírja a szükséges szoftvert. Ingyen adni. Ennyit érjen meg az államnak. A nyilvántartásban a beszolgáltató bevitt anyagai, dátummal mennyiséggel, aláírással, a beszállító pontos adataival. Öt ember szépen sorban ellenőrzi őket, évente egyszer mindre sor kerül. Ahol lopás történt, azonnal ellenőrizni. Az átvevő iparát azonnal visszavonni, a kárt vele megtéríttetni (ha eltitkolja a beszállítót). Tudod te ez mennyivel olcsóbb? Tudod, mennyivel kivitelezhetőbb? De legfőképp: tudod mennyivel elrettentőbb? Képzeld, levágok az életem kockáztatásával 2000 m jó minőségű rezet, és senkinek se kell. Sőt, ha mégis, öt perc alatt lekapnak és megfizettetik (ledolgoztatják). Hülye vagyok én, hogy ebbe belemegyek? Akkor inkább tőled lopok. Szóval valahogy így megy ez.


A te jó pontod alapján veszi el tőled a Fidesz mindezt a költséget, amibe ez a dilettáns törvény és következményei kerülnek. Ez ellen nincs kifogásom, ha helyettem is fizetsz.

2014. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, mert ilyet cigányok szoktak csinálni, rájuk pedig nem vonatkozik a törvény.
2014. febr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dick Esmen ***** válasza:
Na végre egy értelmes lépés.
2014. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
teljesen egyetértek, de annyit változtatnék rajta, hogy magát tartsa el bent a börtönben. vagy ingyen közérdekű munka, amíg börtönben van..
2014. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!