Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán imádók, fidesz fanok....

Orbán imádók, fidesz fanok. Mi a véleményetek a miniszterelnök úr eme csodás beszédéről?


2014. febr. 8. 09:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem az a lényeg, hogy mit mond.

Az a lényeg, hogy eme Nemzeti Importszavazóknak megadta a szavazati jogot.

2014. febr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Az, hogy teljesen igaza van. Jobban tenné a baloldal, ha a Simon-féle ügy kapcsán "díjbírkózna" a sajátjaival, nem a kint dolgozókat rágalmazná azzal, hogy micsoda "mocskos szakadt magyar menekültek", amikor ez nyilvánvalóan nem igaz. Én is külföldön dolgozom, emellett követem a napi politikát, és a fizum nagy részét hazautalom a családomnak. Semmi szükségem rá, hogy "menekült csavargó" legyek itthon, a baloldal hülyesége miatt.


A fidesszel nem ez a baj, amit itt linkelsz, kedves kérdező, hanem az, hogy népszavazás nélkül megegyeznek az oroszokkal paksról, mikor nyilván hasznos lett volna, ha van némi gazdasági verseny az ügyben, de legalábbis több cég ajánl egymás alá, minél olcsóbban tartva ezáltal a blokkok kivitelezési árát.


És talán többre mennénk, ha nem a gyakorikérdések.hu-n csillogtatnánk zsenialitásunk, kérdező, hanem összejövünk vagy 30-an, bekopogunk Pesten az Országházba fogadóidőben, és megkérdezzük, kultúremberek módjára, hogy mint magyar polgárok, miért is lettünk kizárva a paksi döntéshozatalból. Az komoly probléma, ez a linkelt szöveg pedig nem.

2014. febr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez meg a másik kérdésem, hogy aki utálja Orbánt, az csak balos lehet? A Jobbikról még senki nem hallott?
2014. febr. 8. 10:27
 4/12 anonim ***** válasza:

"Ez meg a másik kérdésem, hogy aki utálja Orbánt, az csak balos lehet? A Jobbikról még senki nem hallott?"


Ne mááárrrr..... :) egy minimális intelligenciát vigyünk már bele a beszélgetésbe, ha már veszem a fáradtságot, és válaszolok az általad feltett kérdésre!


A videóról kérdeztél, én a videóról szóló választ adtam. A VIDEÓRÓL. Érted? A videóban, amit linkeltél, a baloldal képviselőit ( Szállay-t szólította meg pl.) rótta meg a házelnök, hogy miért fújolnak bele a miniszterelnök felszólalásába. Semmi köze nincs a videónak a Jobbikhoz, az meg, hogy te milyen pártállású vagy, engem hidegen hagy, én azért nem foglak megvetni, mert Jobbikos vagy. Nem zavar.

2014. febr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

10:22,


Népszavazást egy olyan témáról, amiről a legtöbb magyar SEMMITSEM tud? Amikor a népesség legnagyobb része ott tart, hogy az atomerőmű miatt majd négyfejű halak lesznek a vízben? Ilyen témában laikusok véleményét kikérni kb annyit ér, mint Mari nénit, a nyolc általánost végzett takarítót megkérdezem, hogy hogyan végezzem el véleménye szerint az agyműtétet.


Itt igazából nincs miről népszavazást tartani - a probléma az, hogy így, sutyiban és fű alatt végezték a műveletet. De most el tudsz képzelni egy népszavazást arról, hogy "Írjunk-e ki tendert az épülő új atomerőműre, vagy adjuk az oroszoknak?"

2014. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Az, hogy teljesen igaza van."


De hát ha helyes, hogy a magyar fiatalok külföldre mennek dolgozni, akkor ennek mi értelme?

[link]

Miért kötik meg, hogy közel három évig ne mehessen, ha szerintük jó, hogy megy, és a hazaküldött pénz segíti a magyar gazdaságot? Ha mégis megy, mi értelme kikövetelni tőle a képzés költségét, ha a fizetése egy részét hazautalja és itthon kerül felhasználásra, ezzel segítve a magyar gazdaságot?


A Fidesz a kormányzása elején kivándorlóellenes volt. Ugyanúgy bűnösnek bélyegezte a gazdasági menekülteket. Most hőstettnek állítja be.

2014. febr. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 10:49

Ezt én is furának tartottam, amíg rá nem jöttem valamire.

Az elején halálra be voltak tojva (már a Fidesz), hogy a rengeteg ember, aki kimegy az EU-ba dolgozni, viszi magával a jobb élet reményében pontosan azt a frissen végzett diplomás réteget, akikre a gazdasági programjuk oroszlánrészét akarják építeni. Aztán rájöttek arra, hogy főleg a szellemi munkát végző, diplomás, értelmiségi réteg nem képes végleg itthagyni a hazáját, és -ez most már a tapasztalat- nyomja haza a pénzt, amit kint megkeres, ezáltal a családja itthon költi el azt a money-t, amit itthon az illető sose keresett volna meg -nyilván a rosszabb bérezésre célzok. Na EKKOR volt az a pálfordulás, amire te célzol. És ez is az az irányelv, ez a mostani, amivel én egyébként inkább azonosulni tudok, lévén hogy én is ezt csinálom.


Na most az tudvalevő, hogy ugye rémesen közelít a kampányidőszak, és ez az egész "kivándorlósdi" leginkább azért jött elő, mert a millió darabra robbant baloldal feltámasztotta. Szerintem pedig elég undorító úgy nyerni kampányt, hogy közben ujjal mutogatok a kint dolgozóra, hogy "emiatt rossz a másik, itthon élő kilencésfélmilliónak". Örülök, hogy a Fidesz már nem csinálja ezt, és nehezményezem, hogy az MSZP a kampány miatt rákezdett.

2014. febr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mást látok a háttérben. Több éves propagandával és kétségbeesett intézkedésekkel sem tudták még csak csökkenteni sem a kivándorlás mértékét. Épp ellenkezőleg. Ráadásul valóban közeledik a választás, és ezt a kudarcot valahogy kommunikálni kell. Akkor miért ne sikerként?


Én sokakat ismerek, akik például vissza sem akarnak jönni. Vagyis odakint alapítanak családot, vagy ha már van, idővel kiköltöztetik magukhoz, így ha rövid távon utalnak is haza pénzt, hosszabb távon ezeket az embereket és a leszármazottaikat, az ország elveszti. Pénzestül.

2014. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na jó, de botorság volna azt mondani, hogy olyan eddig nem volt, aki kintmaradt. Én emlékszem még a 2008-as kivándorlási hullámra, amikor a válság miatt hagyták el sokan az országot, na az tényleg ijesztő volt, és ahhoz a Fidesznek nem sok köze lehetett. Mondjuk az MSZP-nek sem, hiszen bár ők voltak kormányon, az a hullám mégis a gazdasági válság miatt következett be leginkább.


"Én mást látok a háttérben. Több éves propagandával és kétségbeesett intézkedésekkel sem tudták még csak csökkenteni sem a kivándorlás mértékét. Épp ellenkezőleg. Ráadásul valóban közeledik a választás, és ezt a kudarcot valahogy kommunikálni kell. Akkor miért ne sikerként? "


Ez is benne van, nyilván. Mondjuk én egy "kétségbeesett" :) intézkedésről tudok konkrétan, a tanulmányi szerződésről, de mivel az 2012-es találmány, pár évnek még el kell telnie ahhoz, hogy lássuk, hány embert "tart" itthon ez az intézkedés. Én mondjuk eltörölném a fenébe a tanulmányi szerződés intézményét, ha rajtam múlna a dolog.

2014. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Na jó, de botorság volna azt mondani, hogy olyan eddig nem volt, aki kintmaradt."


Eddig is volt, és nem is az Orbán kormánynak róttam fel hibául. Ők csak bagatellizálják a problémát, hogy ne az jöjjön le a dologból, hogy felsültek, hanem hogy egyenesen érdem az elvándorlás.


"Ez is benne van, nyilván. Mondjuk én egy "kétségbeesett" :) intézkedésről tudok"


Az EÜ dolgozók elvándorlása ügyében is volt pár intézkedés, de ugyanúgy értelmetlen és csak a látszatra ment rá, mint a tanulmányi szerződés. Többre nem nagyon voltak képesek, mert ahhoz a gazdaságot kellene visszahozni a sírból, aminek épp ők ásták mélyebbre a sírját.

2014. febr. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!