Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik Bajnai Gordonról,...

Miért hiszik Bajnai Gordonról, hogy intelligens és sokkal többre képes, mint a többi politikus?

Figyelt kérdés
Nincs elég rálátásom a tevékenységére, csak a sajtóra támaszkodhatok, ezért kérdezem, talán másoknak több információjuk van. ÉS mindezt pártállásra való tekintet nélkül. Mert neutrális mód érdekel. És kéretik a pártoskodást mellőzni.
2014. febr. 12. 03:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Például a jobboldaliak nem hiszik. Én intelligensnek látom, mert higgadt, és sokakkal ellentétben azt gondolom, hogy jól kormányzott. Szeretik a libás üggyel vádolni, de bírósági döntés van arról, hogy nincs igazuk.
2014. febr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát akkor a higgadt stílus feltételez intelligenciát, köszönöm, ez már egy válasz.


És még miért tartod annak?

Milyen kormányzása volt, mit vettek otthon észre az emberek akkor, mennyiben javult a helyzet, milyen területeknél?

2014. febr. 12. 08:13
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj, majd válaszolni fogok, csak most sietek. Szép napot!
2014. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Milyen kormányzása volt, mit vettek otthon észre az emberek akkor, mennyiben javult a helyzet, milyen területeknél?"


Én szívesen válaszolok erre, egy rokonom akkoriban a parlamentben dolgozott teljes munkaidőben (nem mint képviselő).


A Bajnai-kormány fő feladatának az ország gazdasági csődközelből való "visszarántását" tartotta, amit ha visszaemlékszel, a 2 évük alatt kiadott sok kis megszorítócsomag, meg -persze be nem vallottan- a közpénzek lenyúlásának a visszafogása segítségével el is értek. Ez volt a jó oldala.


A rosszabb oldala az volt, hogy mivel a baloldalt (Gyurcsány-kormány) ismét baloldal váltotta, ráadásul pont abban a kardinális 1 évben, amiben a gazdasági világválság kicsúcsosodott, egy csomó, egyébként az ország gazdasági stabilitásának visszaadásához elkerülhetetlen intézkedést nem tett meg. Csak mondjunk egy ilyen kardinális kérdést, a bankadó bevezetése. Kizárt dolog, hogy a baloldal ezt valaha is meglépte volna (a bankszektor és az MSZP között mindig is nagy volt a haverság) , inkább hagyták volna, hogy 10 évvel később másszunk ki a válságból, mint a környező országok. A Fidesz azonnal meglépte, ahogy kormányra került. Azt már csak hozzátenném, hogy teljesen nyilvánvaló módon tudhattak arról, hogy a bankadót a bank továbbhárítja az ügyfelek felé, tehát voltaképpen a Fidesz egyfajta újabb adót vezetett be ezzel az intézkedéssel. Ezzel együtt, ha két évvel hamarabb vezetik be többek között ezt a bankadót, kevésbé mélyre süllyedtünk volna államgazdasági szempontból.


Érdekesség lehet még, hogy maga a Fidesz gazdasági kabinetje is pozitívan ítélte meg a Bajnai-kormányt, elismerően szóltak az ésszerű megszorítások felől.

2014. febr. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Bajnai szerintem is intelligens, jó szakember talán még szavaztam is volna az összefogásra ha őt inditják miniszterelnöknek, de ez a Mesterházy...
2014. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%

ma 09:27


Én sem szavaznék a baloldali összefogásra soha, ha ez megnyugtat, bár nem kizárólag Mesterházy Attilával kapcsolatban vannak fenntartásaim :)

2014. febr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
13%

Bajnai kormányzása neoliberális megszorító politikán alapult. Megszorításokkal egy idióta is tud válságot kezelni, mert az a legegyszerűbb, hogy legatyásítjuk a jónépet, és akkor pörög a gazdaság... persze nem a népnek, hanem a tőkéseknek.


Ez a maszlag, hogy "Bajnai a szakember" nem más, mint egy nagy kamu! Ez egy tudatosan felépített imázs. Ahhoz tényleg nagyon ért, hogyan kell a gazdagoknak kedvezni (ez mondjuk minden más tőkés pártra igaz).


Az ország népének problémáit csak olyan politika oldhatja meg, amelyet többek kötött az Európai Baloldal is képvisel. Modern program, forradalmi ötletekkel: Szociális bank, luxusadó, a népgazdaság beindítása, zöld munkahelyet, munkanet-program, tiszta Magyarország program, likvid demokrácia, kibernetikus szocializmus.

2014. febr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

ma 10:03


Ez a 38%-os sem én vagyok. Eddig én válaszoltam ide, neki ez az első. Nem értek egyet a hülyeségeivel természetesen.

2014. febr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azért mert ő is egy nemzeti hős , mint ük-ük-apja Ludas Matyi.
2014. febr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Dick Esmen ***** válasza:
Amiatt az idő miatt,amíg kormányon volt.
2014. febr. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!