Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért egymással harcolunk,...

Miért egymással harcolunk, miért nem a problémákkal, mi magyarok?

Figyelt kérdés

2014. febr. 14. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mert ütni, ordítani könnyebb mint gondolkodni/építeni.
2014. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Mert ha azt mondod az egyik magyarnak, hogy "hé figyelj már, 24 éve nem halad az ország sehova, teljesen mindegy, hogy fidesz vagy mszp, akkor nem kellene másikra szavazni?"

akkor le vagy hülyézve, meg nem értesz hozzá stb, ahelyett, hogy rájönne, hogy hé..tényleg...


Nem...nem a jobbikra gondoltam...se nem az lmp-re.

2014. febr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Mert mindenki szerint más a probléma. pl:

1, Az egyházak teljesen különüljenek el a politikától, még pénzt se kapjanak az államtól, tartsák fent a hívek - Az egyházakat támogatni kell, mert a magyar kúltűra része (no meg mi az egyház egyáltalán?)

2, Az adórendszerrel a szegényebbek életkörüényein kell javítani - A szegények 80-ból és 100-ból os "csak" megélnek, míg ha a gazdagnak több marad, azt visszaforgatja, javul a gazdaság

3, Kell az atomerőmű - nem kell az atomerőmű

4, A melegeknek is ugyan annyi joguk legyen, mint a nem melegeknek (házasság, gyerek) - Egy meleg kapcsolat nem egyenértékű egy ff-nő kapcsolattal, rossz hatással van a társadalomra

5, Ne a határon túliak szavazzanak, hanem akik itt élnek, ide adóznak, akik érzik is a következményét - A határon túliak is magyarok, őket is megilleti, hogy legalább ennyivel beleszólhassanak

6, Magyarország a magyaroké - Magyarország miért ne lehetne multikulti?


És még lehetne sorolni. Neked ezekről mi a véleményed? Szerinted mikben kéne összefogni? Úgy értem mi az ami az ország érdekét szolgálná?

2014. febr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Mert köpködni a másikra és mindig a könnyen gyűlölhető és körülhatárolható csoportot hibáztatni sokkal egyszerűbb, mint belátni, hogy "Rendben, valóban van szerepe a politikának az életünkben, de azért annak is, hogy egy lusta, tanulni nem akaró sz_r voltam, aki inkább sörözni járt iskola helyett és ezért IS lettem 40 éves koromra egy minimálbért kereső alkoholista panelproli".


A politikai gyűlölködés csak másodlagosan alapul valamilyen igazságokra, elsődleges szerepe az, hogy a nyomorban élő választóknak megadja azt a ritka luxust, hogy ne érezzék magukat hibásnak a saját életük sikertelenségéért. Ez az önként vállalt struccpolitika nagyon fontos az emberek azon 90%-nak, aki nem mer őszintén tükörbe nézni, hanem inkább magának is hazudik a sorsáról.


Odaáll eléjük a szélsőjobb és tálcán kínálja nekik azt a lehetőséget, hogy 100%-ban a mocskosmultikat meg a zsidókat hibáztathassák a saját nyomorú sorsuk miatt és 0%-ban önmagukat, miközben a reális arány mondjuk 25 és 75 kellene, hogy legyen.

2014. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt jelenti az összefogás, hogy a fenti kérdésekben ugyanaz lesz a véleményünk, hanem, hogy akkor is együtt tudunk működni fontos kérdésekben, ha más dolgokban nem értünk egyet: pl te ellenzed a melegházasságot, én támogatom, de miért ne foghatnánk össze abban, hogy elkapjuk a korrupt politikusokat? Vagy abban, hogy jobban védjük a magyar termékeket? Vagy a magyar cégeket támogassuk, hogy nemzetközi szinten is eladhatóvá tegyük a magyar tudást vagy magyar termékeket? Hogy ne engedjük a magyar földet külföldi kézbe keriteni? Lehet ezer példát találni, hogy miben értünk egyet, de mindenki csak azt nézni, hogy miben nem :( Itt kellene kicsit változni
2014. febr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es! Apam eljátszotta mindenünket, anyám a kevés ápolói fizetéséből nevelt kettőnket albérletben! (nettó 100-ból csp-vel együtt kb 70 volt a kis garzon rezsivel együtt, és még kellet bérlet, tisztaságszerek, egyebek, és akkor hol a kaja?) tbc-vel hónapokra korházba került, nővéremet befogadta valaki, de persze ilyenkor az a kevés rokon/barát mind talál kifogásokat. Hajléktalan szállón érettségiztem le (így is 3 tárgyam lett ötös), mellette diákmunkát vállaltam. Anyámat emiatt (persze nem hivatalosan, mert azt nem tehetik) kirúgták (ráfogták, hogy alkesz, pedig még szilveszterkor sem iszik!). Kénytelen voltam teljes munkát vállalni, pedig felvettek az ELTE-re, mivel mellette sokat dolgoztam, nem volt időm tanulni, hát otthagytam. A munkám csak pár hónapra szólt, de úgy voltam vele, addig találok másikat. Mivel semmi tapasztalatom, nem vettel fel sehova... Jelenleg már lassan 1 éve vagyok közmunkás, és járkálok a városban heti 40 órában szemétszedő bottal 50.000-ért. Nem kell mindenkit lenézni, aki nem él jól!

Van egy ismerősöm aki teljesen leszarja a gyerekét. Olyan mocsokban élnek, mint a legnagyobb putrikban. A gyerek (10 éves) 11re ment múltkor suliba, apuci hatalmas cuccaiban, mert nem lett felkeltve, és nem mostak neki ruhát! Mikor elindult a szülők még aludtak!!! De ő tanulni akart. Szerinted meddig fogja bírni? Ha meg elveszik és intézetbe kerül... sajnos tudom mi van ott, több intézetis ismerősöm is van. Valószínű a gyerek el fog kallódni. Szerinted a saját hibájából? Mert 14 évesen nem mondta neki senki, hogy szeretlek, jó hogy tanulsz, büszke vagyok rád, és ne piába menekülj még ha csábítanak is a haverok... Könnyű a másikat lenézni... de te ilyen szituk után, milyen ember lettél volna? Vagy ha már gyermekként téged is megfélemlítenek, ütnek folyton, rendszeresen megerőszakolnak, anyád mindig azt mondja, hogy nem örül, hogy vagy, el akart vetetni, csak későn vette észre, hogy terhes, suliban megaláznak, mindenkitől csak azt hallod, hogy hülyegyerek vagy, semmi jót nem érdemelsz. Belőled akkor mi lett volna? És sajnos rengeteg ilyen van, nem 1-2! 3 napig folyamatosan írhatnék ha az összes csak általam ismert hasonló történetet ide akarnám írni! Nem olyan egyszerű az élet mindenkinek!

2014. febr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!

Még annyit... Tudom, hogy én is hibás vagyok. Ha egyetem alatt, minden megmaradt szabadidőmben, utazáskor és folyton tanulok, még mindig csinálhatnám. Elbasztam, mert úgy voltam, fáradt vagyok, néha nekem is jár a kikapcsolódás, egyebek. Ha még érettséginél tettem volna emeltet, most visszajelentkezhetnék (így 20 az emelt, 10 a jelentkezés, sajnos még szemüveget sem tudok venni, nemhogy 30-at kiadni jelentkezésre). Akkor úgy voltam, elég nekem a közép is (akkor még nem kértek emeltet a szakomra). Lusta voltam, de nem hiszem, hogy annyira vészesen! Akkor úgy éreztem ez a max, most már azt gondolom talán többet is kihozhattam volna magamból, elcsesztem. Nem vagyok szélsőséges, nem hibáztatom a multikat, a zsidókat, a cigányokat, ...

A kormányt viszont igen! Néhány törvénymódosítással lenne esélyem tanulni, vagy jobb munkát találni.

2014. febr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%

6-7: pont az, hogy nem téged és a hozzád hasonlókat szólom le, mert tény, hogy sajnos sokan járnak így. Nyilván hatalmas hendikeppel indul így az életben akárki, aki ilyen családba, környezetbe születik és ha már csak egy tisztességes életet is összeszed magának az már tiszteletre méltó, elvégre a szülőkhöz képest magasabbra jut és neked is sok sikert ehhez.


Én inkább azokról beszélek, akik tinikoruktól harmincx éves korukig semmit se csinálnak, kis szerencsével megtartják magukat azon a szinten, amin a szülei élnek, ha meg az nincs, akkor még hozzájuk képest is lecsúszik és elkezd hőbörögni, hogy na a mocskos zsidómulti tette ezt.

2014. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-7.: mik lennének azok konkrétan, amivel esélyed lett volna vagy lenne tovább lépni? Értelmes srácnak tűnsz igy pár mondat alapján, ne add fel!
2014. febr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6-7-es vagyok. Például arra gondoltam, hogy újra ingyenes legyen a szintemelő, hogy aki tényleg tanulni akar, ne kelljen 20-at viszetnie egy emelt érettségiért. Vagy az első szakma tényleg ingyen legyen (mert sajna 2szer is utánajártam... a képzést jórészt állja az állam de mindenféle plusz költséget felszámolnak, kb képzésenként 100-120 ezret...). Hogy a segélyeket ne automatikusan azok kapják akik nagycsaládosok (de mondjuk 3 gyerek mellett is rengeteget keresnek, mert a sulimban kb mindenki kapott emiatt rengeteg segélyt, aztán 18. szülinapra meg érettségire apuciék ajándék kocsival, lakással de minimum félmillával ajándékozták meg). Volt ahol megsúgták, hogy azért nem adhatnak semmit, mert "túl világos a bőrünk", és itt nem a cigányokat akarom bántani, semmi bajom így velük kollektíve, csak a rendszer hibás, át kell alakítani. Ez mondjuk rajtam nem segítene, de sokakon igen akik most vannak hasonló helyzetben, mint akkor én. Azt a csak budapesti félmillió üres önkormányzati lakást adják ki. Termelő közmunka kéne minimálbérrel (mert amit én csinálok annak az össz haszna, hogy napi pár flakonnal kevesebb van az utcán, de azt ha otthagynám is összeszednék a főkertesek vagy fkf-esek, tehát semmi hasznom, viszont nap napután beszólnak, megaláznak, és érzem, hogy egyre ingerültebb vagyok, kezdem elveszíteni a reményem és önbizalmam). Most ennyi jutott eszembe, de biztos rengeteget lehetne azügyben tenni, hogy aki akar dolgozni vagy tanulni, annak legyen lehetősége.
2014. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!