Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a leghevese...

Miért van az, hogy a leghevesebben bevándorlóellenes szószólók azok, akik életükben nem láttak még egyet sem?

Figyelt kérdés

Én (a földrajzi) Európa országainak több, mint a felében jártam, nemzetközi önkéntesmunka kapcsán több száz külföldit ismerek, néhányuk közeli barátom. Éltem, dolgoztam külföldön is, folyékonyan beszélek két idegen nyelvet.


Na ezt nem mellveregetésből írom, hanem mert én körülbelül ezt tartom a minimum elvárható szintnek, hogy valaki komolyan vehető véleményt mondhasson a bevándorlásról. Persze ez alatt a mosteztszívesendőltbetűvelírnámhatudnám bevándorlást értik, a rossz barna terroristákkal, és teljesen természetesnek veszik, ha közben ugyanők lelépnek Finnországtól Barcelonáig akárhová dolgozni és nem tekintenek OLYAN bevándorlóként magukra.


Tehát a kérdés: az itt minden muszlim és feketét kiutasítani akaró entellektüell mennyiben élte meg az európaiságot? Hány országban jártatok, milyen gyakran utaztok, hány nyelvet beszéltek és legfőképp: hány bevándorlót ismertek és mi a bajotok velük?


Nem, nem az érdekel, hogy a Blikkben milyen marhaságot nyöszörgött Fekete Pákó, hanem a személyes kvalitások és tapasztalatok.



2014. márc. 1. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

Egy európai Európában otthon van.


Egy lengyel vagy egy portugál bevándorló teljesen más kategória, mint egy pakisztáni vagy egy ugandai.


Én saját kézből ismerem az általad istenített multikulturalizmust, multikulturalizmust.Édesapám nyugat-német, a 90-es évek legelején került Magyarországra, már akkor voltak problémák.


De, saját, személyes tapasztalataim is vannak, amik nem éppen jók.


A multikulturalizmus nem más kultúra befogadását jelenti, hanem a sajátunk feladását.

2014. márc. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

"Miért van az, hogy a leghevesebben bevándorlóellenes szószólók azok, akik életükben nem láttak még egyet sem?"


Miért van az, hogy már a kérdésedben is tévedsz?

2014. márc. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a nagyrészük képtelenek beilleszkedni. Bécsben dolgozok a mekiben (Sopronból járok ki) és napi szinten van velük kapcsolatom. Buták, agresszívek, folyamatosan a saját ungabunga nyelvükön kiabálnak nem foglalkozva azzal, hogy Ausztria fővárosában vannak és az ott lakó igazi osztrákokat idegesíti az, hogy mindent hallanak csak németet nem. Továbbá nincs kedvem mindenhol a burqákba öltöztetett nőket lesegetni az utcákon, meg ramadan idejen a sok imádkozó majmot kerülgetni. Továbbá nincs kedvem minden sarkon egy Mecsettel találkozni és a befizetett adómból (bár az nem sok, mivel ugye itt a "kis" keresetű emberektől nem vonnak le annyit, mint aki többet keres és mégis jobban működik az országuk, mint a miénk a fantasztikus 1 kulcsos adórendszerrel) nincs kedvem a megélhetési gyerekeit eltartani. Ez itt Európa. Ha ide akarnak költözni, hát tessék csak, de a primitív viselkedésüket és a középkori vallásukat hagyják otthon abban a pöcegödörben amiből kimásztak.
2014. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dick Esmen ***** válasza:
Hát nem éppen.
2014. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1: Magyarországon még most is kirívóan alacsony a bevándorlás, az általatok kiutasítandó afrikaiak száma most sem éri el a 3000-t, a "muszlimok" meg maximum 30e-n vannak, és ebbe mindkét esetben bele van számolva az egyetemista réteg, ami minimum a felüket kiteszi. Ha most ennyi, el tudom képzelni a 90-es években milyen számok lehettek.


Most olvastam nemrég egy cikket a magyarországi börtönök külföldi fogvatartottjairól, hát nem meglepő módon az erdélyi magyarok révén Románia vezet toronymagasan 1/3-s aránnyal, utánuk jön Szerbia és a drogkereskedelem miatt Vietnám, akik általában az érveléseitekben a jó, szorgos munkát végző, tolerálható kelet-ázsiai bevándorlóként jelennek meg, utánuk meg Szlovákia, Ukrajna, stb. .


Hol itt a bűnözés meg a rossz? Az erdélyi magyaroknál teljesen természetesnek veszed, hogy az, aki börtönbe kerül senki mást nem reprezentál, csak önmagát és róla lehet véleményt mondani, de ha történetesen nigériai a személy, akkor már MINDENN1GGERBÖRTÖNTÖLTELÉKMENJENEKHAZA? Nem aberrált kicsit a logikád így? :)


#3: gondolom az nem lep meg, hogy Ausztriában is legalja munka a mekizés, miért lepődsz meg, ha nem irodalomprofesszorok a munkatársaid és vevőid? És ha felháborodsz azon, hogy egymás közt az "ungabunga" nyelvüket használják, akkor gondolom te teljes természetességgel váltasz németre a magyar kollegákkal, ismerősökkel minden egyes alkalommal, amikor egy osztrák akár hallótávolságon belül is van, pl. villamoson, boltban, stb.? Remélem ha nem otthon, hanem mondjuk köztéren telefonálsz haza, akkor is németül tolod, nehogy megsértsd befogadóidat! Ugye ez így van és véletlenül sincsenek különleges elvárásaid a bőrszín miatt?


A mecsetekre meg megélhetési eltartásra meg valami forrás? :)

2014. márc. 2. 11:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!