Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Áprilisban megyek először...

Áprilisban megyek először szavazni, szerintetek kire szavazzak?

Figyelt kérdés
Nem igazán látom át a helyztetet, nem tudok sokat a politikáról. Szerintetek kire szavazzak és miért?
2014. márc. 16. 19:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha bizonytalan vagy, ne szavazz. 2 millió bizonytalan elég nagy marhaságokat tud összehozni. Bár az is igaz, hogy sok jó lehetőség nincs.
2014. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nézd végig a nagyobb pártok programjait és gondold végig, hogy neked mint fiatal, pályakezdőnek, munkahely keresés előtt állónak 4 éven belül melyik párt mit tud ígérni, azt, hogy ezekből mit fog teljesíteni az más téma, de mit ígér.
2014. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
52%

Jobbik. Hogy miért, bemásolom egy másik kérdéshez ítt válaszomat:


Jobbikra szavazok, mert csak bennük van tisztesség, becsületesség, igazságérzet. Ezt mi sem mutatja jobban, hogy sosem éltek a mentelmi jogukkal, ők komolyan gondolják a hivatásukat, és nem magukért vannak ott a Parlamentben, hanem a nemzetért. Nagyon gyerekesnek tartom, amikor valaki azért nem szavaz meg egy javaslatot, mert azt egy másik párt terjesztette elő. És a Jobbik képviselői nem azt nézik, hogy ki terjesztette be, hanem a tartalmát (amelyben legtöbbször ráismernek, hogy ezt már ők beterjesztették, csak mivel nehogy már a parlament jobbikos javaslatot fogadjon el, akkor leszavazták, és most ugyanazt a javaslatot előterjeszti a Fidesz a saját nevében), és ha az a nemzet érdekét szolgálja, akkor megszavazzák.

Elvhűek és következetesek, nem váltogatják a véleményüket hónapról-hónapra; ha valaki ezt csinálja, akkor az a párt hiteltelen, és nem szabad ilyenekre bízni semmit. 2 következetes párt van a Parlamentben: a Jobbik és az LMP.

A Jobbik meg szeretné ismerni azokat az embereket, akiket képviselnek, pl Vona Gábornak van ez az országjárási akciója már hosszú hónapok óta, amit a választások után is folytatni fog. A képviselők válaszolnak a megkeresésekre, még facebook-on is.


Ezek a tulajdonásgok inkább a szellemiségére vonatkoztak, és ebből a szempontból abszolut nyerő.

A konkrét programjukkal és tevékenységeikkel is meg vagyok elégedve. Nem rejtik véka alá az emberek gondjait, azokat kimondják. Ők az elsők, akik nyiltan mernek beszélni olyan végtelenül egyértelmű problémáról, mint pl a cigánybűnözés.


Valamint, én nagyon kozmopolita meg világpolgár ellenes vagyok, az egy nemzethez való tartozás összekapcsolja az embereket, és büszkének kell lennie a magyaroknak, hogy magyarok.

2014. márc. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Elvhűek és következetesek, nem váltogatják a véleményüket hónapról-hónapra; "


Ez a legkárosabb tulajdonság bármilyen politikai vagy menedzsment pozícióban.


Egyetértek, hogy van olyan helyzet, amikor az az ideális, ha valaki kitart egy elv mellett - elvégre véghez is kell vinni valakinek a dolgokat.


Viszont pont, hogy az a hiteltelen, aki nem változtatja folyamatosan a véleményét. Egy okos ember, aki valóban tervez és gondolkozik, folyamatosan változtatja a véleményét, és ezt meg is tudja indokolni.

2014. márc. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
11%

"A konkrét programjukkal és tevékenységeikkel is meg vagyok elégedve. Nem rejtik véka alá az emberek gondjait, azokat kimondják. Ők az elsők, akik nyiltan mernek beszélni olyan végtelenül egyértelmű problémáról, mint pl a cigánybűnözés. "


Mi a programjuk? Mert én azt látom, hogy csak beszélnek a problémákról. Megoldási tervet, stratégiát nem hallani tőlük, csak közhelyek emlegetését. Úgy tesznek, mintha rajtuk kívül mindenki más vak lenne, de ez nincs így. Csak más emberek megfontoltabban, kulturáltabban és mélyrehatóbban is tudnak foglalkozni a problémákkal, nem pedig sértődött kamasz módjára.

2014. márc. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Valamint, én nagyon kozmopolita meg világpolgár ellenes vagyok, az egy nemzethez való tartozás összekapcsolja az embereket, és büszkének kell lennie a magyaroknak, hogy magyarok."


Mit jelent az egy nemzethez való tartozás, és milyen formában jó ez az egyén számára?

2014. márc. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
37%

ma 22:31 Akkor én is írok jó sokat....


""A Jobbik amellett, hogy kilépne az EU-ból, kiűzné a multikat. Mindet. Amelyiket nem, az érthető módon menne magától. Ez gyakorlatilag a választás évében, legkésőbb a következőben kb másfélmillió megszűnő munkahelyet, és ezermilliárdban mérhető kieső adóbevételt jelentene (ennyivel még Orbán sem "büszkélkedhet"). A Jobbik mindezt lassan, fokozatosan hajtaná végre, de mivel a multik ezt tudják előre, így a legtöbbjük olyan gyorsan húzná el a csíkot, ahogy csak tudja. Arról is beszélhetünk, hogy a külföldi befeketetők nem nagyon adnának hitelt, szintén az ellenséges viselkedés miatt. Nem csak multicégek szűnnének meg, hanem nagyszámú beszállító is elveszítené a megrendeléseit. Na ebben a környezetben kellene a Jobbik amúgy pozitív, magyar tulajdonú cégekre épülő gazdaságát felépíteni. Nos ez a gazdaság-építés nem úgy megy, hogy ma azt mondom, hogy legyen, és holnap már úgy lesz. Ez az, amiben a Jobbik óriási tévedésben él, Orbán Viktor munkahelyteremtésével egyetemben. Nem lehet mindenki csendőr meg földműves... És ez még nem is egy túlzottan pesszimista forgatókönyv. Sosem kapok választ arra a kérdésemre, hogy azt az átmeneti, jó esetben 5 évet miből finanszírozná a Jobbik, miből tartaná el az embereket (ha egyáltalán el akarja tartani és nem akarja, hogy éhenhaljanak)? Én elhiszem, hogy utána jó lesz az embereknek, mert miért ne? De addig? Hányan halnának éhen?""


aki ezt megszövegezte, az egy zseni volt.... tökéletesen írja le, miért is rossz választás a Jobbik. Azóta is kering itt, a gyakorin, sokan beidézik jobbikos kérdések alá.

2014. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy a Jobbik kiűzné a multikat. Szerintem nagyon szívesen látják őket, csak másképp értelmezik a dolgokat.


Más kérdés, hogy a multinacionális cég, mint fogalom, jelenség, stb. eleve hibás gazdaságpolitikának az eredménye. Ma ha egy Esztergomi cég Párkányban is nyit irodát, már "mini-multinacionális" cégnek számít. Ha Szegeden nyit egyet, akkor hazai cég. Hasonlóképpen, ha egy cég elég nagy ahhoz, hogy egy országban teljes monopóliumot érjen el, az még nem multi, de ha van 10-20%-os piaci jelenléte 2-3 országban, akkor már igazi multi.


Túlságosan zárt rendszernek tekintjük az országokat.

2014. márc. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem jó, ha bizonytalan választó dönt az ország sorsa fölött. Akkor legyen hithű komcsi, magyarvédő jobbikos, eszementen liberális vagy ha tetszik neki ami most van, akkor már most tudja, hogy a Fidesz kell neki. Aki az utolsó napokban dönt, az hol volt az utóbbi 4 évben? A Marson? Aki most dönt az valami buta befolyás miatt teszi, nem meggyőződésből vagy azért mert követte az eseményeket.
2014. márc. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Valamint, én nagyon kozmopolita meg világpolgár ellenes vagyok, az egy nemzethez való tartozás összekapcsolja az embereket, és büszkének kell lennie a magyaroknak, hogy magyarok."


- mit ártottak neked a kozmopoliták, hogy így utálod őket?

- az embereket (globálisan) éppen az kapcsolja össze, ha nem ellenséges nemzetekben, hanem emberekben gondolkodnak

- nem hiszem, hogy előbbre vagyok azzal, ha utálok egy szlovákot, románt, franciát, csak a nemzetisége miatt

- simán lehetek büszke a magyarságomra úgy is, hogy nem utálok másokat

- a jobbikosokkal részben pont ez a saját faluja utolsó bokránál tovább nem látó szemlélet a baj. Ha ilyeneken múlt volna, még mindig nyereg alatt puhított húson élnénk, valahol a sztyeppékben.

2014. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!