Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokan miért szégyellik magyars...

Sokan miért szégyellik magyarságukat, ha nem az ő pártjuk van kormányon?

Figyelt kérdés

Mostanában sok baloldalitól hallom, hogy szégyelli, hogy magyar.

Gyurcsány idején ugyanezt hallottam sok jobboldalitól.


A magyarság nem egy ruha, amit ha tetszik a kormány felveszel ha nem tetszik meg leveszel és a molylepkék közé száműzöd.



2014. márc. 16. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez tényleg elég szomorú gondolkozásmód...

Legtöbb ember úgy választ pártot, mint focicsapatot..

2014. márc. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Mivel szinte érezni egy társaság politikai meggyőződését még, ha nem is beszél róla és ebből fakadó ellenszenvét a máshogy gondolkodókkal érthető. Nem jó dolog. Mert mindenki magyar aki ide születik és állampolgár, csak nem mindenki ért egyet dolgokban, viszont ezért megtagadni a saját népét elég nagy blődség.
2014. márc. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Akkor szokták ezt mondani, ha valaki szégyenletes dolgot tesz. Ez az egész magyarságot lejáratja mások szemében.

Nem azt szégyenli, hogy ő magyar, hanem elhatárolja magát az ilyenektől.

2014. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Erre mondják, hogy ne ítélj, mert visszaüt. Mint amikor az izraeli kormány tetteit kérik számon a hazai zsidókon, úgy sok magyar azt hiszi, neki kell az aktuális kormány miatt felelnie.
2014. márc. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

- Where are you from?

- Budapest.

- Bucharest?

- No. Budapest, Hungary, Chain Bridge, Heroes' Square, Sziget Festival.

- Ah, Viktor Orban? ...

- No, no, no..... Bucharest.

2014. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én például büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, akárki van kormányon és akárki lesz is egy hónap múlva.
2014. márc. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én büszke vagyok magyarságomra, arra, hogy magyar vagyok. Bárhol leszek, ezt büszkén vállalom, és hálás vagyok érte. Nem számít, ki van hatalmon. Engem ide kötnek a felmenőim is, akik többet tettek a nemzetért, mint a baloldali bagázs egyész családfája visszavezetve Ádámig.
2014. márc. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ozmium42 ***** válasza:
Meg kell kapargatni a családi genealógiát és meg kell vizsgálni a hitelt érdemlően bizonyítható magyarságtartalmat. Ne várjunk etnikai szolidaritást olyanoktól, akiknek a magyarság etnogeneziséhez közük sem volt.
2014. márc. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Általában ha egy külföldi valamiért nem csípi a magyarokat az nem az aktuális kormányon levő párt miatt nem, hanem simán a természetük miatt.
2014. márc. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A magyarság épp olyan mint a szakácskönyv: Jó a konyhában, de ha az abban levő tudásból próbálsz mindent megmagyarázni, akkor elég sokan fognak megmosolyogni.


Mert ha a nemzeti identitásod alapján hozol például vásárlói döntéseket, vagy ez alapján adsz mai kérdésekre 19. századi válaszokat, akkor inkább a bolondok házába való vagy.

Nagyon sokan ítéljük el azokat a magyarokat, akikk igaz magyaroknak tekintik magukat, és amellett hogy kisajátítják a nemzeti identitás szerintük helyes megfogalmazását, amellett még a többiektől is elvárnák ezt a buta kukta mentalitást.

2014. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!