Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyivel csökkent Magyarorszá...

Mennyivel csökkent Magyarországon az államadósság az elmúlt 4 évben? Úgy tudom ez kiemelt cél volt az Orbán-kormány számára.

Figyelt kérdés

Egy kép van előttem talán 2009-ből amikor Varga Mihály ott áll egy táblával a háta mögött és azt mondja rekord méretű az államadósság. Talán többször is volt róla sajtótájékoztató.

Gondolom csökkent az adósságunk mert a nyugdíjpénztárak államosítása pénzből biztos csökkentették nagyban.



2014. márc. 27. 22:22
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%
És az újratárgyalás után kinek lenne kedve hitelezni az országot?
2014. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő nagyon jó kérdést tett fel, ugyanis még őszentsége Vona Gábor Nemzetmegmetnő Úrnak is szüksége van hitelre az állam finanszírozásához ehhez pedig államkötvény kibocsátásra vagy IMF-re vagy bármilyen államközi kölcsönre van szükség. Onnantól kezdve, hogy fizetjük az államadósságunkat rettentő nagy szrban leszünk.

A másik fele pedig az, hogy miután szétzsidózta az agyát az EU-ra és a nemzetközi szervezetekre, nem tudom miniszterelnökként ki tárgyalna vele érdemben az államadósság akár egy részének elengedéséről is. Főleg, hogy még az EU-ból is ki akar lépni. Ha meg csak úgy nem fizet, akkor gyönyörűen bedönti a forintot és csodálatos népi nemzeti államcsődöt csinál, amolyan jó magyarosan. Persze haraphat hozzá egy kis háztájit, de attól még a probléma nem lesz megoldva.

2014. márc. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1) A választási programban részletesen olvashat mindenki arról, hogy lépésről lépésre hogyan fogják megteremteni a feltételeit az ország talpra állításának.

[link]

Ha valakinek hosszú az a 85 oldal, akkor rövidebb leírást is talál az oldalon.


2)A programban olvasható, hogy az EU tagságot NÉPSZAVAZÁSRA fogják bocsátani, tehát TE is döntesz, kedves utolsó.


3)Még nem találtam ezidáig egyetlen más pártnál sem semmilyen kidolgozott programot, ami bármilyen megoldást javasolna az üres ígérgetések helyett. Ha létezik ilyen, akkor szívesen átnézném azt is.

2014. márc. 30. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!