Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik miért nem lép koalíci...

A Jobbik miért nem lép koalícióra az LMP-vel?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 19:00
1 2
 11/15 anonim válasza:
0%
Lemaradtam valamiről, hogy a jobbikot kommunista ként említik? Ha jól tudom még neo-náci illetőkkel is szidták őket. Akkor hogy lenne komcsi?
2014. ápr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
A Jobbik afféle "nácikomcsi" azaz nemzeti bolsevik. A Nagy-Románia Párt volt ilyen a 90-es évek Romániájában. Vissza akarta hozni a Ceausescu-rendszer gazdaságát, de mellette rasszista és antiszemita is volt. A kommunizmus és a nácizmus és az iszlamista terroruralom tökéletesen megfér egymás mellett, a lényegük a félelemkeltés, a gyűlölet, a kirekesztés.
2014. ápr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Előttem lévő válaszoló: Ha jól tudom Hitler pártja is olyan volt, hogy kommunizmus és nácizmus keveréke.
2014. ápr. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt bizonyos ügyek mentén együttműködhetnek egymással így is, -pl földtörvény, ügynöktörvény- anélkül, hogy hivatalosan bármilyen koalícióban lennének egymással, ahogy tették ezt ezekben az ügyekben eddig is.

Másrészről viszont a Jobbik olyan szélsőséges nézeteket is megfogalmaz a valóban hasznos problémafelvetésein kívül, ami miatt ha bármely párt koalícióra lépne vele, szalonképtelenné válna Európa és a magyar lakosság nagy részének számára, ezért ez lehetetlen.

Harmadrészt pedig bizonyos igen fontos problémák megoldását az LMP másként képzeli el, pl nem rendészeti eszközökkel, hanem a szegénység megszüntetésével, a helyi gazdaság és infrastruktúra fejlesztésével és oktatással számolná fel a rossz vidéki viszonyokat.

2014. ápr. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A liba sem haverkodik a rókával :))))))
2014. ápr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!