Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a nagy FIDESZ ellenesség...

Mi ez a nagy FIDESZ ellenesség ebben a politika rovatban?

Figyelt kérdés

Ha meglesz a 2/3 nekik, az is csak azt bizonyítja, hogy a 4 év alatt nagyon jól csináltak mindent.Azért mert itt ált. jobbikos, meg liberális hozzászólók irkálnak választ és pontozgatnak, meg provokálásképpen szidják a Fideszt, nekik ebből mi hasznuk lesz?

Két dologra tudok következtetni, vagy nagyon fiatalok, és semmit sem értenek még a politikából, és a csorda szellem náluk is dominál, hogy ha te és te a jobbikra akkor én is rá szavazok, meg a liberálisok szószólói, akiknek a pártszövetségük, jó ha a parlamentbe jutási küszöböt átlépi.

Nektek nem mindegy hogy 26% -kal kevesebbet fizetsz a rezsire a gáznál elsejétől?



2014. ápr. 2. 11:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

"Ha meglesz a 2/3 nekik, az is csak azt bizonyítja, hogy a 4 év alatt nagyon jól csináltak mindent."


idézet Orbán Viktor "Utam a liberalizmustól a populizmusig" című kiadás előtt álló könyvéből.

2014. ápr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%

Statisztikailag a mai választási rendszerben már 2/3-ot elérhet egy párt, ha 50%-os részvétel mellett országos szinten a szavazatok 35%-át szerzi meg, a megfelelő eloszlás mellett.


Ez azt jelenti, hogy 2/3-hoz elég, ha a választásra jogosult emberek 17.5%-a szavaz a Fideszre. Ehhez annyi kell csak, hogy más pártnak ne legyen olyan komoly a támogatottsága, mint a Fidesznek, illetve hogy a választókerületekben megfelelő legyen a szavazati arányok eloszlása. (Nem véletlenül osztották fel a választókerületeket).


Mivel azonban a fórumra nem csak választásra jogosultak írnak, sőt, a fiatalok erős túlsúlyban vannak, ezért simán számolhatunk azzal, hogy az itt lévő embereknek legalább 10-15%-a támogatja a Fideszt. Ennél persze lehet több is, de ez kb. az elméleti minimum.


Ilyen adatok mellett én nem lepődnék meg a Fidesz ellenességen, hiszen biztos, hogy az itt lévők többsége nem szavaz a Fideszre. (Igaz, az sem biztos, hogy más pártra szavaz!)


"Nektek nem mindegy hogy 26% -kal kevesebbet fizetsz a rezsire a gáznál elsejétől?"

De!

2014. ápr. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

"Nektek nem mindegy hogy 26% -kal kevesebbet fizetsz a rezsire a gáznál elsejétől?"


De mindegy. Épp ma voltam a fatelepen ami tőlem 9kmre van, van közelebb még öt fatelep ami olcsóbb is, de itt nem csesznek át, mindig ide fogok járni, mert csak azt számolják fel amit elhozok. Ha valakivel elégedett vagyok, mindig ahhoz térek vissza és nem megyek máshoz csak azért, mert ott olcsóbb. Egyébként elgondolkodtál már azon, hogy neked olcsójánosnak jobb-e ha 26%-al kevesebbet fizetsz valamiért, de duplán fizeted ki? :)

2014. ápr. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
"Nektek nem mindegy hogy 26% -kal kevesebbet fizetsz a rezsire a gáznál elsejétől?" Ha Euroban kapnám a fizetést akk nagyon jo lenne. Már keresgélek is olyan munkahelyet.
2014. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
61%

mert 4 év alatt k.u.r.v.a.sz.a.r.ul csináltak mindent, több kár okoztak mint hasznot, vagyis jól elk.ú.r.ták az egészet. és azon kívül, hogy a Családnak jobb lett, mindenkii csak szívott


plusz végighazudozták a 4 évet, tökkelütött idiótáknak tekintve minket, akik minden baromságot benyalnak

2014. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
79%

Én az előző választás előtt mondtam néhány ismerősömnek, hogy az a párt amelyik nyerni fog, sokat fog veszíteni a népszerűségéből, mert azt az országot, amit Gyurcsány regnálása tönkretett, csak úgy lehet helyrehozni, ha az uralkodó pártnak csökken veszítenek a népszerűsége, és ez a Jobbikkal is megtörtént volna, ha ő nyerte volna meg azt a választást.

.....

A Fidesz a Gyurcsány által tönkretett országot félig-meddig helyrerakta. Ezt jobbikosként mondom, hogy a Fidesz az elmúlt négy év alatt sok jót tett Magyarországért és a magyarságért.

.....

Én a Jobbikra szavazok (nem azért mert szerintem a Fidesz tönkretette az országot) , mert úgy gondolom, hogy Magyarországon egy radikális változtatásra van szükség, amit a Fidesz nem mert/akart meglépni.

2014. ápr. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%

téged nem zavar az adók emelése? plusz a számtalan újabb adó? az nem zavar, hogy a rezsicsökkentés cégeknek emelés, és ezért minden drágább lesz? lehet, hogy éppen rezsire kevesebbet fizetsz ki, de minden másra többet. és persze ezt sem az állam adja, ha annyira akarták volna csökkenteni a rezsit, csökkentik az áfát. plusz mostanában csökkent a gáz ára, szal egyébként is csökkent volna, nesze semmi fogd meg jól, de az ilyen marhák mint te, benyalják

remélem hiszel abban is, hogy hanyatlik a nyugat és rohad a kapitalizmus

2014. ápr. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
60%

hjam, mivel rakta rendbe?


sorold már el légyzsives, hogy én is tudjam

2014. ápr. 2. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%

"Ha meglesz a 2/3 nekik, az is csak azt bizonyítja, hogy a 4 év alatt nagyon jól csináltak mindent."


Nem, ez csupán annyit bizonyít, hogy Magyarország társadalma olyan buta szinten van, hogy populizmussal, valamint rezsicsökkentéssel meg lehet nyerni egy választást, annak ellenére, hogy egy rakás korrupciós ügy, valamint rengeteg adóemelés történt a mostani kormány alatt.

2014. ápr. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
Jelentve a kérdés , nyílt propaganda. " Az is csak azt bizonyítja , hogy a 4 év alatt nagyon jól csináltak minden" Nem. Ez azt bizonyítja , hogy a jelenlegi választási rendszerben 40% körüli eredménnyel két harmadot lehet szerezni.
2014. ápr. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!