Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a facebookos...

Mit gondoltok a facebookos politizálásról? 20/F

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem merem belikeolni a pártot, amire szavazni fogok, akikkel szimpatizálok (LMP), mert Magyarországon a politikai nézetek még nagyon tabunak számítanak, illetve nem szeretném, ha egy egyetemi vizsgán azért "szívatnának", mert a vizsgáztató tudja, hogy XY-ra szavaztam, és ő ezzel nem ért egyet, mások a nézetei. Pedig nagyon sok ismerősöm lájkol ilyen oldalakat, pl. a Szavazz a Jobbik ellen-t, vagy a Fideszt vagy az MSZP-t...stb.

2014. ápr. 5. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Azt hogy a politizálásnakis megvan az etikettje. És az nemhogy mások orra alá dörgölöd a véleményed kéretlenül. (az ilyen ismerősöm, azonnali "nemkövetem"-re kerül párttól függetlenül). Minek akarod kiplakátolni a szimpátiádat? Kinek akarod elmondani? Pláne ha tartasz a következményektől? Az utcán se közlöd minden szembejövővel hogy "csókolom, nekem tetszik az lmp". Akkor a fb-n se tedd!
2014. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az összes pártot követem, mert egyrészt kíváncsi vagyok arra amit mondanak, másrészt nagyon viccesek a kommentek
2014. ápr. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem kiplakátolni, meg megosztani meg írogatni akarom, hanem csak belikeolni a párt (LMP) oldalát, hogy a velük kapcsolatos hírekről hamar értesüljek. Nem akarom az üzenőfalaom posztolgatni az LMP-s cuccokat.
2014. ápr. 5. 18:49
 4/15 anonim ***** válasza:

vannak akiknek ez az eszköz jutott hogy segítsék a párjukat.

Mert a "magyar" media nyilván ennyire "független"

Nyilván erről az oldalról nem gondoltál bele.

2014. ápr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne is. Sajnos olyan országban élünk, ahol nem lehet ilyeneket következmények nélkül felvállalni. Egyetemen pedig vannak olyan oktatók, akikből simán kinézem, legalábbis nálunk. Soknál teljesen pofára megy az osztályzás. Hát még ha más nézeteket is vall az ember.

És akkor még a munkahelyekről nem is beszéltem.

Sokan hajlamosak túl sok infót megadni magukról a közösségi oldalakon. Abba pedig bele sem gondolnak, hogy mennyien olvassák, esetleg felhasználják ezeket.


Különben sem az interneten kell lájkolgatni, hanem a szavazólapon ikszelni.

2014. ápr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóval egyetértek..nagyon is ez egy álvilág
2014. ápr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

"Mit gondoltok a facebookos politizálásról?"

Nem értem. Számomra alapvető, hogy az interneten valódi névvel nem csinálok semmit. Különösen nem olyat, amiből később megítélésem szerint hátrányom származhat.

A legtöbb információ rólam, a véleményemről itt, a Gyakorikérdések adatbázisában található. Itt még a nicknevem sem látszik, nem hogy a valódi nevem... Ami azt illeti, a hozzászólásaim jórészét a valódi nevemmel meg sem írnám. Persze ha valaki nagyon akarja (pl. a hatalom oldaláról valaki) összeszedhet rólam mindent... De egy átlagember nem! Ha egy rokon / barát / tanár / ismerős rákeres a nevemre, nem fog találni semmit.

2014. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló okok miatt nem politizálok a Facebookon. Idén érettségizek (18 vagyok) és nem szeretném, hogy egy politikai pártra 'leadott' kedvelés miatt húzzák le az esszéimet...
2014. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"hanem csak belikeolni a párt (LMP) oldalát, hogy a velük kapcsolatos hírekről hamar értesüljek."


Ehhez nem kell belájkolnod őket, válaszd csak a követés funkciót.

2014. ápr. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És azt mások nem látják?
2014. ápr. 5. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!