Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek miért félnek...

Szerintetek miért félnek ennyire a változástól a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Miért félnek tovább lépni,miért ennyire igénytelenek,hogy elnéznek mutyikat,hazugságokat? Szerintetek ugyan azoknak az ebereknek sikerült ezt a "szép" eredményt elérni akik annak idején hagyták az mszp-t őrjöngeni az országban?

2014. ápr. 7. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

Megmondom neked, hogy működnek a dolgok.


A magyarok nagy része kétfelé van bontva. Vannak a fideszes elmebajosak és az mszp-s elmebajosak.

Amikor MSZP volt, akkor az bármit megtehetett, a mániákusai akkor sem szóltak egy szót sem, de a fideszesek őrjöngtek érte.

Most, hogy a Fidesz szemétkedik a lakossággal, a baloldaliak hőbörögnek és a fideszes agyalágyultak tapsikolna nekik.


Tanulság: a magyar az egy törzsi társadalom. Itt nem az számít, hogy milyen elcseszett törvényt hoznak, hanem az, hogy ki hozza. Ha a mi uraink azok, akkor imádjuk őket, ha az ellenségé, akkor ők a minket zabáló démonok.

A mi kutyánk kölyke <---> ő kutyájuk kölyke effektus.

Az ilyen emberek reménytelenek.

2014. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazoknak.Az mszp nem örjöngött,füvezett és bízott benne,h nem szagolják ki.
2014. ápr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Akkor lennének bátrak a magyar emberek, ha egy sikerülne, egy olyan pártot kormányra juttatni, akik még NEM alapítottak soha kormányt. Kénének fiatalok, akik más szemmel látják a világot, a fiataloknak kéne összefogni. Mert most mi van... Fidesz-MSZP MSZP-Fidesz én nem értem, egyik se végezte jól a dolgát, akkor miért ezek között ugrálunk 4évről 4évre?
2014. ápr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
57%

Attól függ, hogy milyen oldalról nézzük a dolgot. Igaz, hogy a Fidesz-KDNP is rengetegszer követett el úgymond botrányokat. Szerinted melyik párt lenne képes nagyobb átalakításra, mint a Fidesz-KDNP. Egyik sem. A politika egy mocskos világ, és, ha valaki benne akar lenni, akkor sajnos mindenképp forróvízbe kell tennie a lábát. Nem mond azt, hogy Jobbik! Már mindenki szerint a Jobbik lenne a válasz. Csak azért azt is kell ám nézni, hogy milyen irányú a változás. (+ vagy -). Ha esetleg valóban a Jobbikot gondolod a legjobb választásnak, akkor nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=1bMkN5eiJOQ

A baloldali pártok meg értelemszerűen semmit sem változtatnának, csak lopnának. Ennyi. Remélem kielégítő választ adtam :D

2014. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Kezdenek az összevagdosott propagandavideók unalmasak lenni. Főleg, hogy vége a kampánynak, minek kell őket belinkelni? Aki kicsit is benne van a témában, az tudja, hogy hazugság, aki nem, azt meg miért kell becsapni ahelyett, hogy hagynád, hogy saját véleményt alkossanak?
2014. ápr. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Az a helyzet, hogy ez egy komplex dolog, ezért nem is lesz erre sosem kielégítő válasz. Politológiai, társadalmi, erkölcsi, gazdasági, szociológiai és még lehetne bontani és kombinálni.

Azonban egy szinten egyszerű is, de valamiért az egyszerűség logikája megbomlik amint magyar viszonylatban kezdünk vizsgálódni.

2014. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyet értek veletek,első három válaszolóval, kedves utolsó,igen én személy szerint a Jobbikra szavaztam ,de annak is örültem,amikor azt hallottam,hogy az ismerőseim az Lmp-re szavaznak.Olyanra,aki még nem k..rta el.
2014. ápr. 7. 22:40
 8/10 A kérdező kommentje:
Pl ott volt az mszp első 4 éve.Én semmi jót nem érzékeltem belőle,nem is szavaztam rájuk.(kis pártra szavaztam) hiába mondták (család akkor hogy de erre,meg arra, de utána mind a kettő megbukott.(fidesz is ,mszp is) szóval hát igen.Bonyolult.
2014. ápr. 7. 22:43
 9/10 A kérdező kommentje:
Örülnék neki ha jó irányba mennének a dolgok,de pl munka törvénykönyvét módosítani hátrányosan, min. bér sehol,nincsenek megbüntetve a feketén dolgoztatók, szóval sokan azt mondják hogy elkezdtek valamit (de mit?) meg hogy kell még 4 év, mindig MÉG kell.De mennyi még? /költői kérdés persze/
2014. ápr. 7. 22:47
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert inkább választanak egy rosszabb járt utat, mint egy esetleges nagyon rossz járatlant. Inkább idősebbek szavaztak, a fiatalok kisebb arányban, és ez meg is látszik, a fiatalok nyitottabbak a változásra, akár a radikálisra, ezért volt náluk népszerű a Jobbik, miközben a neten lépten-nyomon Jobbik szavazókba ütköztem, addig Fideszesbe ritkábban, hiszen a 18-25 év körüliek neteznek a legtöbbet. Mégis az utóbbi nyert.

De valljuk be, az emberek sokszor nagyon tájékozatlanok, arra szavaznak akiről többet hallanak, mindenféle manipulált forrásból való összevagdalt információjuk van, aki a Híradóból értesül, az ne várjon reális képet a politikáról.

2014. ápr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!