Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a politikusok...

Magyarországon a politikusok mennyire vannak védve?

Figyelt kérdés

A kérdésem fiktív, ha a TEK olvasná akkor nem akarom megölni Orbán Viktort, elméleti alapon foglalkoztat ez a dolog.


Tegyük fel, hogy van egy zavart elméjű ember aki magát 'forradalmárnak' kiáltaná azon az alapon, hogy Orbán diktátor, elhatározná, hogy megöli őt. Milyen esélyei lehetnének? Szerintem ha tud szerezni egy mesterlövészpuskát akkor elég jók, nem nagyon vannak nálunk bevédve a politikusok.


2014. ápr. 8. 00:50
 1/10 A kérdező kommentje:
De akár egy sima pisztollyal is le lehetne szedni, csak közel kell menni hozzá amikor beszédet mond valahol
2014. ápr. 8. 00:51
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi a célod ezzel a kérdéssel?
2014. ápr. 8. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak érdekesnek tartom, hogy nem fél egyik sem és simán kiáll nagy nyilvánosság elé. Aztán persze lehet rosszul tudom, és rohadtul be vannak védve, csak az átlag embernek ez fel sem tűnik.
2014. ápr. 8. 00:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy ilyen puskát szerez, ahhoz be kell lépni bizonyos körökbe.

És ezekben a körökben benne van a politikusok keze is. Pintér bácsi mint gondolsz miért fülelte le Vizót... 20 évig senkinek nem volt érdeke, most meg egyik pillanatról a másikra kellett a területe, és a saját embereiket rakják oda.

2014. ápr. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nagyon érdekes a kérdés.


Elméletileg, mondhatni semmi esélye. De igazából a szervezett akcióktól védik.


Ha egy őrült, egy nyilvános szereplésen előkapna egy pisztolyt, puskát, simán le tudná lőni. Lehet, ő sem élné túl, de a tömegből lőve egy elmebetegnek(?) van esélye. És volt már példa a történelemben, nem is egy.

2014. ápr. 8. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki elég őrült és elvakult, simán megteheti. Pl. Kennedy gyilkosság. Vagy Jhon Lennon. Jó, ő nem miniszter volt, de egy őrült lőtte le. És akkor a nem túl régi norvég mészárlásról ne is beszéljünk. Színpadon is már több előadót (rappert) lőttek le. SZóval bíznak benne, hogy ez Európa. A veszélye meg van, de nem reális.


Tudod, illetve nem, én az Alkotmány utcában lakom, éls volt olyan, ha valami olyan illusztris küldöttség jött, az utcára néző ablakokat be kellett zárni.

2014. ápr. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát neharagudj Kennedy-t se Lee Harvey Oswald lötte le!:(
2014. ápr. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 menta34 ***** válasza:

"politikusok" - ez így elég tág, egy önkormányzati képviselő is politikus, rá nem figyel senki.


Ellenben vannak a kiemelten védett személyek, miniszterelnök, köztársasági elnök, házelnök, stb. akiknél komoly testőrség van a háttérben. Ha néztél krimiket láthattad hogyan is megy:) öltönyösök mellette, mögötte, meg civilek elvegyülve és figyelik amit lehet. Az a tipikus beoson a tömegbe majd felkiáltva pisztolyt ránt és lő többnyire esélytelen, ha nem veszik észre már a várakozás közben a zavarodottságát meg a kabát alatt rejtegetett pisztolyt akkor a kirántás és ellövés közben van 2-3 testőr aki lehúzza és kitakarja a célpontot, stb.

Nézzél filmeket, a valóság sokszor meglepően hasonló :)

2014. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"csak közel kell menni hozzá amikor beszédet mond valahol"


Ez az, ami nem sikerülne.

2014. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbálkozhat de semmi esélye.

Én már voltam ilyesmi rendezvényen, és ha felnéztem valamelyik ház ablakába akkor 2 mesterlövészt láttam. Nyilván Orbánt védték.

Emellett egy iyen rendezvényen tele van minden rendőrökkel, stb.

Ha meglátnak a kezedben egy mesterlövész puskát, vagy egy pisztolyt, azonnal szitává lőnek a mesterlövészek.

Emellett még a miniszterelnökön van golyóálló mellény is, én úgy tudom :)

2015. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!