Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Be szeretnék lépni az egyik...

Be szeretnék lépni az egyik pártba. Mit csinálhatok tagként?

Figyelt kérdés

A párt nevét direkt nem írom le, mert szét lenne offolva a kérdés:)

A lényeg, hogy elég sok mindenben egyet értek az egyik programjában foglaltakkal, és elgondolkoztam a belépés lehetőségén. Ez mivel jár általában, mit lehet csinálni?



2014. ápr. 15. 01:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, gyanítom hogy főleg csicskáztatnának, szórólapozás, ilyesmi.
2014. ápr. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizeted szépen a tagsági díjat és megcsinálod a csicskamunkát, amit rád bíznak, aztán ha elég hosszú a nyelved és/vagy nagyon elégedettek veled, akkor esetleg elkezded megmászni a ranglétrát szépen lassan.
2014. ápr. 15. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ne lépj be pártba!

ez már nem úgy megy mint a kádár rendszerben, hogy gyere lépj be a pártba, meg a munkásőrségbe(mai polgárőrség) és majd arany életed lesz.

ha belépsz, azzal magadra vállalod, hogy fizeted a tagdíjat, a szabadidődben mehetsz csicska-alja munkát végezni az utcákra, mert a pártnak szüksége van rád címszóval, ahol a többi hasonló gondolkodásúval leszel együtt.

majd ha kitartasz évek múlva is, és valaki lát benned fantáziát, talán bevesznek komolyabb bulikba is, de ez minden pártnál más és más!

pl mehetsz kordont bontani az emlékműhöz, meg hasonlók, meglehet nézni kik voltak az elsők között a kordonbontásnál is??

pár felbérelt pártszimpatizáns persze virított rajtuk a pártjukat jelképező dzseki is.

de itt már az esetleges rendőri szankciókat is be kell vállalnod, azért a pár ezer ft-ért, amit majd adnak.

de mire eljutsz idáig, eltelik pár év.

és nem is biztos megéri ez neked, mert mi van ha közben családod lesz, nem hiszem hogy anya és a gyerekek örülnének ha apa este menne a párt színeiben akciózni, mert szóltak neki.

és minél később lépsz ki, annál több mindent kell csinálnod, mert elvárják, mert tag vagy, és elvileg feljebb szeretnél kerülni, de ettől feljebb a büdös életben nem fogsz lépni, mert csak húzzák előtted a mézesmadzagot, hogy hajtsál, és hátha akkor.

ahhoz hogy te innen feljebb lépj, már ajánlás kéne, ami hosszú nyelv nélkül soha nem lesz meg.

ekkor lép ki a legtöbb ember, mert rájön hogy csak kihasználják.

és lesz pár elvesztegetett éved, amit vagy buliként fogsz fel, hogy hű de jó volt, vagy katasztrófaként, hogy minek is kellett nekem belépni, mikor mások mondták hogy ne csináld mert nem éri meg.

2014. ápr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Na elmondom.


A csicskáztatásban nagyon is van valami. Először Te csinálod majd a "kuli" munkát (ami nem szégyen) mindent rád bíznak, amit ők nem szeretnének megcsinálni. Tehát szórólap, rohangálás, egyéb dolgok, és alap esetben, na jó, inkább rossz esetben csak a választásokig kellesz! Utána semmi, majd eltelik 4 év, és csörren a telefon, hogy kéne egy kis segítség!


Viszont ha látják benned a tehetséget, akkor feljebb is juthatsz akár, de ez nem kis meló! Eleve kis település szinte semmi esélyed sincs! Egy kis településen örül az ember, ha esetleg 1-2 ember közismert figurákkal beszélgethet, a felső vezetéssel akár, de a 98%-at senki sem ismeri, csak helyben, a feljebbjutási lehetőség, szinte egyenlő a nullával, ezért is érdemesebb talán a Pesten, a pártok szervezeteinél!


Nálam úgy volt, hogy voltak az önkormányzati választások, és mondták, hogy utána beléphetek, csak segítsek! Szinte naponta szóró lapoztam, mindent elvégeztem, amire kértek, tisztességgel megcsináltam. A góré bizalmába férkőztem, éreztem, hogy kedvel, láthatta bennem a tehetséget, és az akarást, elég jó viszonyba kerültem vele! Viszont pár évvel ezelőtt elbukták a választásokat helyben, és a góré eltűnt. Meggyőződésem, hogyha ő marad, akkor nekem is nagyobb szerepem lett volna a pártban, de így kiléptem! Majd újra megkerestek, és tudjátok mikor??? A választások előtt 3-4 hónappal.....

2014. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez párttól is függ, hogy mit csinálhatsz tagként, valamint igazat adva az előttem szólóknak, függ a település méretétől. Sokan elkövetik azt a hibát, hogy belépés után nagy dolgokra és viharos emelkedésre számítanak. Ahol az egyik ismerősöm van ott ez úgy megy, hogy előbb rakj le valamit az asztalra, és aztán beszélhetnek a továbbiakról. Ezt meg is értem, mert vannak pártok ahol a tagok (újak és régiek karöltve) eléggé el vannak kényelmesedve és teljesen inaktívak. Így mégis mire számítanak? De kiemelném újra, hogy szerintem pártonként változó, hogy az új belépőket hogyan kezelik.
2014. ápr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ! :)

Na jó, egyelőre úgysem aktuális, maximum ősztől, ha az egyetem mellett lesz időm.

És amúgy...

"gyere lépj be a pártba, meg a munkásőrségbe(mai polgárőrség) és majd arany életed lesz. "

Szóval nem mondtam, hogy az arany élet reményében akarok belépni. Leginkább csak ki akarom próbálni, hogy milyen is ez.

"mehetsz kordont bontani az emlékműhöz, meg hasonlók, meglehet nézni kik voltak az elsők között a kordonbontásnál is"

Az első ilyen felkérésre otthagynám az egészet. Egyébként - na jó, elmondom - az LMP tetszett meg, többek között azért mert köpködés helyett érveléssel próbálnak kommunikálni.


Szóval félreértés ne essék, én elsősorban a diplomámból szeretnék megélni,erre is helyezem a hangsúlyt. Ezt csak szeretném kipróbálni, és ha tetszik, értelmesnek találom, akkor hajlandó leszek több energiát is belefektetni.

Még egyszer köszi mindenkinek!

2014. ápr. 15. 22:19
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nem írtam be eddig de több pártról van tapasztalatom rokonok, barátok és részben személyes érintettség révén, de akkor elmondom amit tudok

MSZP tényleg nem éri meg, csicskáztatnak, és a nagy öregek vannak pozícióban.

Az LMP viszont érdekesebb, először ott is csak aktivista lehetsz pár hónapig ami tényleg ez a szórólapozás, standolás, irodai munka stb dolog, de már akkor is részt vehetsz a kongresszuson és megnézheted hogy történik a döntéshozatal. Utána, ha kéred a felvételedet tagnak és fel is vesznek (azt hiszem 3 vagy 5 meglevő párttag ajánlása kell ehhez) akkor egyrészt már helyi szervezet szintjén nagyobb feladatokat bíznak rád (kapcsolattartás helyi civil-szervezetekkel, aláírásgyűjtés szervezése helyileg fontos témákban, pl rendelő vagy sportpálya bezárása, petíciók stb, másrészt pedig részt vehetsz a különböző programok alkotásában(egészségügy, közlekedés, stb) illetve olyan munkacsoportokban dolgozhatsz, ami a párt direkt működésére van hatással (kommunikáció, civilekkel kapcsolattartás, szervezetépítés), magyarul háttérmunkát végezhetsz. Ezen kívül akár gyakornoknak is lehet menni a parlamentbe az országgyűlési képviselők mellé (sőt, ha bejutnak az Európa Parlamentbe akkor nyilván Brüsszelbe is ) Ja és persze tagként már tagja lehetsz a választmány és egyéb döntéshozó szerveknek, magyarul az LMP politikájának irányát is meghatározhatod, de ha nagyon ambíciózus vagy akkor jelöltetheted magad társelnöknek is :)

2014. ápr. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt van részletesebben:

[link]

2014. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2014. ápr. 20. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!