Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy is van ez akkor?

Hogy is van ez akkor?

Figyelt kérdés
2011-ben volt egy népszámlálás,ahol rá kérdeztek a nemzetíségre is.185000 németet számoltak öszze 2011-ben,most akkor az anyanyelvük is a német,vagy mindkettőt felváltva használják?
2014. ápr. 16. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"az anyanyelvük is a német,vagy mindkettőt felváltva használják?"


- Nem étem itt a vagy-vagyot.

2014. ápr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
tehát csak az anyanyelvük a német,vagy használják a német és magyart felváltva is?
2014. ápr. 16. 22:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem használják a németet, többségük nem is beszéli.
2014. ápr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól mert az anyanyelvük a német, még használhatják akét nyelvet felváltva.

Egyébként ha megnézed, jóval kevesebben mondták, hogy anyanyelvük a német. Tehát ezért sem értem a kérdést.

2014. ápr. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

de hát hogy lehet hogy ennyien vallották magukat németnek?

ha nem is beszélik a nyelvet.

2014. ápr. 16. 22:45
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezen mit nem értesz? Miért ne lehetnének németek attól még, hogy nem ezt beszélik otthon?
2014. ápr. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én azt nem értem hogy határainkon kívül élnek magyarok nem kis számban anyanyelvük a magyar.viszont ők abszolut nem beszélik a nyelvet de németnek valják magukat.miért nem beszélik már a nyelvüket?erre akarok kilyukadni,ezért írtam ki ide a gyk-ra.
2014. ápr. 16. 22:48
 8/11 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb példa: van egy német anyanyelvű német, és egy magyar anyanyelvű magyar szülő. Kettejük gyereke lehet, hogy inkább németnek vallja magát annak ellenére, hogy otthon érthető módon magyarul beszélnek, és elsősorban ezt tanulta (vagyis ez az anyanyelve).

Emellett az itthoni németek mind kétnyelvűek. Hiába van német öntudatuk, könnyen lehet, hogy otthon idővel egyre inkább a magyart használják, és a némettudás csak amolyan "örökség".

2014. ápr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem,és köszönöm a válaszodat,és magyar viszonylatban hogy ők viszont beszélik anyanyelvüket az lehetséges hogy azért van mert egy etnikai tömben élnek? mint pl:csallóköz,vagy székelyföld.és ezért nem felejtették el az anyanyelvüket?
2014. ápr. 16. 22:59
 10/11 anonim ***** válasza:

Nagyon régen volt az, hogy ha X-nyelvet beszélted, akkor X voltál, de közben a nagyokosok rájöttek valamire:

- Néha bizonyos körülmények között az Y nép tagjai rákényszerülnek, hogy az Y nép nyelvét használják.

Például:

- Gondolom azzal te is egyet értesz, hogy az írek és a skótok nem angolok, de gondolom tudod, hogy nagyon kevés ír beszél írül, és nem túl sok skót beszél skótul.


Az ír nyelv huszadik századi használatáról ez olvasható a wikipedián:

"Az Ír Szabadállam létrejötte nem sokat lendített a helyzeten: az új állam továbbra is az angolt használta hivatalos nyelvként, még azokon a terülteken is, ahol a lakosság nyolcvan százaléka írajkú volt. A kormány 1926-ban visszautasította azt a kérvényt, hogy ezeken a területeken az ír legyen a közigazgatás nyelve."


Meg ezt: "Komolyan fennáll a veszély, hogy az ír nyelv egy-két generáción belül kihal. "

....

Ott vannak a csángók, akik magyaroknak vallják magukat. Kultúrájuk és hagyományaik különböznek a körülöttük élő románok hagyományaitól.

.....

2014. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!