Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen ellenségesek a...

Miért ilyen ellenségesek a külhoni magyarok?

Figyelt kérdés
Sok fórumon olvastam, hogy ha egy magyarországi kommentelö azt írta, hogy nem ért egyet azzal hogy a külhoniak az állampolgárság mellé szavazati jogot is kaptak, akkor a külhoniak nagyon csúnyán letámadták emiatt. Volt aki a magyarságtudattal jött, hogy neki nagyobb van mint az Magyarországon élö magyaroknak, meg persze trianonnal jöttek olyanok akik már jóval trianon után születtek. Volt olyan kommentelö, aki megírta azt, hogy a külhoniak is kapnak Magyarországról segélyt, nyugdíjat, stb. Erre ezt a kommentelöt is nagyon csúnya szavakkal illették. Miért ilyen ellenségesek a külhoniak, és miért vesznek minden véleményt támadásnak ami rájuk vonatkozik?
2014. ápr. 19. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Egy-két véres szájú gyűlölködő alapján nem általánosítanék az összesre, szerintem a határon túli magyarok többsége tisztességesen gondolkodik. Eleve aki nagyobb magyarnak nevezi magát a többinél, ott valami probléma van, éljen akárhol is az illető. Tudomásul kell venni, hogy nem mindenki ért egyet azzal, hogy ide szavazhassanak. A szavazati lehetőséget nem alanyi jogon kapták, nem a többség jóváhagyásával, hanem önhatalmúlag egy olyan kormánytól, aki senkit sem kérdezett meg erről, és amelynek a társadalmi támogatottsága egyre csökken. Amit a határon túliak ajándékba kaptak a magyar adófizetők pénzéből, azt nagyképű melldöngetés helyett inkább meg kellene köszönniük.
2014. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megköszönték... (mármint azok akik szavaztak...)
2014. ápr. 19. 14:03
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Mert a Fidesz politikájának alapja az évezredek óta bevált divide et impera, azaz oszd meg és uralkodj. Ha jól megfigyeli valaki, ez minden rendelkezésükben és törvényükben fellelhető. Ha meg az emberek egymással vannak elfoglalva, akkor nem figyelnek még feljebb.
2014. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

2004-ben volt egy népszavazás a kettős állampolgárságról.

A baloldaliak elég undorító kampányt folytattak annak érdekében, hogy a külhoniak ne kapják meg a kettős állampolgárságot, és meglepően sokan támogatták az ő nézetüket:

[link]

Az eredmény elég nagy pofon lehetett a határon túliaknak, történt egy szakadás.

Persze azóta eltelt 10 év, meg meg is lett szavazva 2010-ben a kettős állampolgárság, de sokak szemében ez emlékezetes maradt.

2014. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor sem értem miért ennyire ellenségesek? Nagyon alpárian irogattak a magyarországiaknak. Én ledöbbentem a stílusukon.
2014. ápr. 19. 14:10
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

"Megköszönték... (mármint azok akik szavaztak...)"


Nekünk, adófizetőknek kellene megköszönniük, ugyanis mi álltuk / álljuk a cechet. A Fidesz csak odaadta nekik.

2014. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyenek, mert mindenki őket okolja azért, hogy a Fidesz kétharmadot kapott, közben elég lenne az utcán körülnézni, kivéve Budapestet, ahol azért nem sokkal maradtak le a baloldaliak.
2014. ápr. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
77%

Az ocsmány hozzáállásotokért olyan ellenségesek amiket itt (is) állandóan előadtok, az állandó uszulásaitok miatt is mert most őket (is) okoljátok az összerogyás bukásáért, arról meg nem tehetnek, hogy azért (is) kaptak szavazati jogot, hogy ezt a pártok most az előnyükre fordították (szavazott kb. 10%-a a határon túliaknak), meg mindent irigyeltek tőlük amit másoknak duplán adnátok.

Ráadásul nem felejtették el az elmeroggyant "23 millió románnal" való ellenük uszítást sem.


Meg még itt jön az "akkor szavazzon ha ide fizet adót", persze arra nem gondoltok, hogy ha adófizetéshez lenne kötve a dolog az ország felel elvesztené a szavazati-jogát.

És mivel én is olvastam már ilyeneket, csak ezen az oldalon kicsit meg is értem őket ha harapósabbak!

2014. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így hálálják meg a magyar állam által nyújtott kedvezményeket.
2014. máj. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!