Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jók a multik?

Miért jók a multik?

Figyelt kérdés

Mérnöknek tanultam (2 évig jártam, 1.5 évig mintatervesen), anyagi okok miatt kénytelen voltam otthagyni és elmenni dolgozni. Immár 2 éve egy multicég alkalmazottja vagyok, hogy konkrétabb legyek, sori munkás vagyok egy gyárban, és megosztanám veletek a tapasztalatomat, hogy mit gondolok erről az egészről. Nem hiszem hogy hosszú leszek.


Ez biztosan sok vitát szül majd, és a munkahelyemen is rengetegen hangoztatják, de az emberek képesek irigységből és önsajnálatból lenézni azokat, akik felettük állnak, sőt ezen az oldalon is láttam már, hogy a diplomás embereket, a mérnököket, a "semmirekellő" irodistákat ócsárolják. Sajnos vagy nem sajnos, nincs igazuk. Habár máshol más lehet a helyzet, de a munka amit végzek gyakorlatilag 8 óra legozás, így nem nevezhetném nehezebbnek, mint egy "semmirekellő" irodista munkáját, még akkor se, ha gyakorlatilag mi képviseljük a dolog kézzel foghatóan produktív oldalát. Mindemellett szeretném ha tudnátok, hogy ahhoz képest, ami egy egyetemen megy, az ilyen munka egy igazi nyári szünet, és még fizetnek is érte, nem is rosszul!


A fizetésem nem titok, 100 ezer forint körül van nettoban, juttatások nélkül. Ha hozzászámolom a jutalmakat, és elosztom egész évre, olyan 120-130 ezer forintot hazaviszek havonta átlagosan, és ez csupán kezdőfizetés. Vannak, akik sori munkásként hazaviszik az átlag havi 150 ezer forintit, és ahogy számolgattam, már az én fizetésem is bőven elég ahhoz, hogy meg tudjak élni egy albérletben nyugodtan. Szóval nem is olyan rossz a helyzet.


Sokan kiakarják űzni a multikat az országból, de annak, hogy még mindig itt lehetnek, vannak okai. Konkrétan kevés a magyar vállalkozás. Nem tudná ellátni munkahellyel az embereket az állam multik nélkül, és habár visznek is ki pénzt, valamennyit hoznak is be azáltal, hogy a bevételből itt fizetik ki a munkásokat.


Pont emiatt volt szükséges (sajnos :'( ) a munka törvénykönyvének megváltoztatása. Az egész a munkások ellen szól, véleményem szerint azért, hogy szimpatikusabb körülményeket teremtsen az állam a multiknak, hogy ide jöjjenek, itt terjeszkedjenek. Persze mint dolgozó ember, én nem örülök neki, mert azért, hogy másnak munkája legyen, nekünk kell szenvednünk, de amíg magyar az állampolgárságom, le kell nyelnem ezt a békát, és elfogadni ezt a kollektív kiba*zást a nagyobb jó érdekében.


Amennyire értelmezem a helyzetet, az államnak meg kell próbálnia egyensúlyt teremteni munkahely és multi között. Amíg nincsen elég magyar munkahely, addig a multiknak kell kedveznie és a vállalkozásokat támogatnia, és ettől csak egy hosszú folyamat útján tudunk megszabadulni. Ha több lesz a magyar vállalkozás, az állam szépen lassan egyre több jogot adhat a munkásoknak, a multik így egyre jobban szorulnak ki, habár eltűnni sose fognak, abban nem lehet reménykedni.


Összegezve, a multi nem rossz dolog, a munkahelyteremtés eszköze, amit csak úgy lehet visszaszorítani, ha ti, magyarok tesztek azért, hogy legyen nekünk is saját vállalkozásunk.


Kicsit összevissza lett, de leírtam a véleményem.


2014. ápr. 23. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Ez biztosan sok vitát szül majd"

Eeegen, biztosan egy gyaksis kérdés fog sok vitát szülni. Imádom a szelíd, csöppet nem egoista, rezignált modorú kérdezőket :D

2014. ápr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem a multicég hibája, hogy ilyenek a körülmények. A multi csak azt teszi meg, amit az állam megenged neki. Habár lehet nehéz ezt felfogni, de a multit csakis a haszon érdekli, és amit megtehet, az meg is fogja tenni.


Szóval amikor a multiban keresitek a hibát, inkább lapozzátok fel a munka törvénykönyvét.

2014. ápr. 23. 18:11
 3/16 A kérdező kommentje:

""Ez biztosan sok vitát szül majd"

Eeegen, biztosan egy gyaksis kérdés fog sok vitát szülni. Imádom a szelíd, csöppet nem egoista, rezignált modorú kérdezőket :D"


A "Sok vita" relatív. Ha már két oldalon keresztül arról a sorról lesz szó, ha lesz, akkor én már "sok vitának" könyvelem el a körülményekhez képest.

2014. ápr. 23. 18:12
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Vigyázz, mert a 34%-os "közgazdász", ha beszólsz neki, akkor beleköp a hamburgeredbe!
2014. ápr. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Városban élek. Nincs kertünk, és rajtunk kívül kb. még 120 ezer embernek sem. A magyar gazdaság romokban hever. Nem is romokban. Egyszerűen NINCS gazdaság. A falusiak 80%-a nem tart semmilyen háziállatot. Ha nem lennének multik, én ÉHEN DÖGLENÉK, és a családom is, valamint a többi 120 ezer ember. És ez csak ebben a városban van. Ha nem lennének multik, nem tudnám honnan megvenni az írószereket, a háztartási dolgokat, nem tudnék honnan ruhát és elektronikus berendezéseket vásárolni. Vagy majd a magyar gazdaság megtermelné mind a 10 millió embernek? Akkor annak gratulálok. Mert ha valaki mégis azt mondaná, hogy jól van, megteremtjük ezt a gazdaságot, akkor 30 évig kínkeservvel kéne megdolgoznunk érte, és éheznénk. Ilyen párt vagy akármi, pedig nem létezik, aki a mai magyar embereket arra tudná kényszeríteni, hogy végigszenvedjük az egész életünket, hogy majd utána saját árunkat magunknak eladjuk. Ezért ellenzem a multik kiűzését.
2014. ápr. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5: senki nem is akarja kiűzni a multikat. A tájékozatlan ember vallja úgy, hogy a Jobbik ki akarja űzni a multikat. Ez nincs így. Különbséget kell tenni jó multi és rossz multi között. A jó marad, a rossz menjen innen. Az a rossz, ami a térhódítás miatt jön ide, kiszorítja a magyar ipart, kiviszi a tőkét, és csak külföldi árukat árul.
2014. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ami városunkban pl. arra jók a multik, hogy azok adják a munkahelyet a lakosság kb. 90 %-ának. N
2014. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

ma 18:19


miva' ?

2014. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Honnan vetted hogy jók?
2014. ápr. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Haver, te olyan szinten vagy beteg, hogy már minden más országból kiutáltak volna.
2014. ápr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!