Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem aggasztó Sopron és a...

Nem aggasztó Sopron és a nyugati határvidék elnémetesedése és nyugatosodása? Nem kéne az államnak tenni ez ellen?

Figyelt kérdés

Ebben a térségben, egyre több ember tanul németül, jár át Ausztriába dolgozni, szerez ottani ismerősöket, barátokat, és újabban járatja a gyerekét osztrák óvodába, iskolába. Így a hagyományos magyar értékek kicserélődnek a liberális nyugati értékekre, főleg a könnyen befolyásolható gyerekek körében.


Ez azontúl, hogy csökkenti annak a jövőbeli lehetőségét, hogy kormánypárt legyen a Jobbik, kilépjünk a NATO-ból, belépjünk a FÁK-ba, az orosz vámunióba és az Eurázsiai Unióba, a magyarok csökkenését is eredményezi, hisz egy gyerek, aki osztrák óvodába és iskolába járt, osztrák barátokat szerzett és Ausztriába jár majd dolgozni, maximum annyira fog kötődni Magyarországhoz, hogy a megfelelő időpontban leszavaz az MSZP-re.


Ti milyen módszereket, intézkedéseket tudtok javasolni, amivel meg lehetne állítani ezen régió elidegenedését és a nyugati kultúra terjedését?



2014. máj. 21. 23:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
A kormánynak élhető Magyarországot kéne teremtenie és akkor nem London lenne a második legnagyobb magyar város... :D A migrációs elvándorlás mindig a kormány sara.
2014. máj. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

Hát hallod ha ott laknék én is átjárnék dolgozni, nyugati fizetés, és keleti albérlet árak... :D


Amúgy rendbe kéne tenni az oktatást, akkor senki nem vinné a gyereket külföldre, bár az talán nem is baj ha kicsit belelátnak egy nyugati ország társadalmába. Nem a "liberális értékek" miatt, csak azt vettem észre, hogy a nagyon majmolt nyugattól inkább csak a rosszat lessük el és nem a jó dolgokat.

2014. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Börtönbe mindenkivel akinek számít is vmit saját élete és eltér a nagy magyar ős szittya értékrendtől!!! fúújj liberális csőcselék,putyin a sztár....
2014. máj. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

"Ebben a térségben, egyre több ember tanul németül, jár át Ausztriába dolgozni, szerez ottani ismerősöket, barátokat, és újabban járatja a gyerekét osztrák óvodába, iskolába. Így a hagyományos magyar értékek kicserélődnek a liberális nyugati értékekre, főleg a könnyen befolyásolható gyerekek körében."


Mindkettő nagyon pozitív dolog a meglátásom szerint, a magyarságnak nyitottabbá kell válnia, és a nyugati értékeket jobban a magáénak kell tudnia.


"Ez azontúl, hogy csökkenti annak a jövőbeli lehetőségét, hogy kormánypárt legyen a Jobbik, kilépjünk a NATO-ból, belépjünk a FÁK-ba, az orosz vámunióba és az Eurázsiai Unióba, a magyarok csökkenését is eredményezi, hisz egy gyerek, aki osztrák óvodába és iskolába járt, osztrák barátokat szerzett és Ausztriába jár majd dolgozni, maximum annyira fog kötődni Magyarországhoz, hogy a megfelelő időpontban leszavaz az MSZP-re."


Szerintem az általad felsorolt dolgok (Jobbik kormánya kerülése, kilépés a NATO-ból) mind-mind káros a magyarságnak, a nemzeti érdekeknek.

A szavazás pedig mindenki magánügye, ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy a Fideszre szavaz, vagy az általad már említett Jobbikra.


"Ti milyen módszereket, intézkedéseket tudtok javasolni, amivel meg lehetne állítani ezen régió elidegenedését és a nyugati kultúra terjedését?"


Ez egy megállíthatatlan és pozitív folyamat, nem szükséges semmilyen intézkedést bevezetni ellene.

2014. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 tetro ***** válasza:
65%
Engem inkább az aggaszt, hogy itt valaki (pl te kérdező), mindig valaki ellen akar tenni, és nem valamiért... Sőt ha belegondolok, te még valaki ellen se, tegyen az állam helyetted...
2014. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Ha én ott laknék (és márpedig tervezem, hogy ott fogok, hiszen közel vagyok így is a határhoz, Bécs csak másfél órányira van innen); akkor én is Ausztriába fogok járni dolgozni és ha neadj Isten lesz gyerekem, akkor őt is oda fogom járatni. Nem vagyok hülye, hogy itthon neveltessem, amikor csak kára származna belőle...


Oroszország meg messze van és ők sem szentek ám...


# 2:

Azért az albérletárak bizony nem olyan alacsonyak ám, mint a többi régióban, bár tény, hogy könnyebb kiperkálni, mint magyar fizetésből.

2014. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%

"Ez azontúl, hogy csökkenti annak a jövőbeli lehetőségét, hogy kormánypárt legyen a Jobbik, kilépjünk a NATO-ból, belépjünk a FÁK-ba, az orosz vámunióba és az Eurázsiai Unióba, a magyarok csökkenését is eredményezi, hisz egy gyerek, aki osztrák óvodába és iskolába járt, osztrák barátokat szerzett és Ausztriába jár majd dolgozni"


Hát ezen beszrtam.:D


Ha ez így van, akkor irány az osztrák ovi...

2014. máj. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
00:20...Biztos nem a legalacsonyabbak, de még mindig inkább igazodik a magyar viszonyokhoz, és fizetésekhez, mint mondjuk egy Bécsi albérlet ára.
2014. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezt írtam.
2014. máj. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Kerdezo, sopronikent szeretnem felhivni a figyelmed egy aprosagra. A kozepkortol a kozelmultig jelentos nemet ajku lakossaga volt a tersegnek, en ma is ismerek olyan idoseket akik sopronikent nemetul beszelnek egymassal. A dologhoz hozza tartozik hogy a trianon utani nepszavazason a varos nemet ajku tobbsegevel sikerult Sopront es kornyeket megtartania az orszagnak, azaz ok is ide szavaztak. Hihetetlen mai esszel ebbe belegondolni, abban az idoben ugyanis semennyire sem voltunk lemaradva Ausztria keleti reszetol, a 2 nep pedig szepen bekeben tudott elni egymas mellett.


Szerintem kicsit sem hatrany hogy magyarok kintre jaratjak a gyerekeiket, attol meg nem lesznek osztrakok. Itt had jegyezzem meg hogy "A legnagyobb Magyar", Szechenyi pl Ausztriaban szuletett es halt meg, jobban beszelt nemetul mint magyarul, megis magyar identitasa volt.

A terseg gazdasagilag azert tart ott ma ahol mert a kint dolgozo 10 ezrek behozzak a toket, porgetve ezzel a helyi gazdasagot. Ha szerinted ez baj akkor emeljunk szogesdrotot es legyen GYMS megye is leamortizalva gazdasagilag, jujj de jo lesz!

2014. máj. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!