Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gyengült meg a Jobbik?

Miért gyengült meg a Jobbik?

Figyelt kérdés

Nekik állt a zászló az EP választások előtt, mert a Fidesz alacsony részvételre játszott, így a törzsszavazók jobban számítottak, mint máskor, amiben a Jobbik hagyományosan erős. Ehhez képest még gyengültek is 5%-al, miközben a volt MSZP-s pártok összesen megőrizték a szavazóikat.


Köze lehet ennek a Jobbik stílusváltásához, amely a kevésbé szélsőséges irányba tolódott el?


Esetleg Kovács Béla ügye?


Vagy az, hogy a Jobbik szavazókat kevésbé érdeklik az EP választások? Esetleg az, hogy az EP-ben a Jobbik nem tudott szövetségeseket találni, csak elutasítást kapott, így úgy is mindegy alapon nem mentek el rájuk szavazni még a törzsszavazók sem?


Pénzhiányról valószínűleg nem lehet szó.



2014. máj. 28. 17:08
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Egyértelműen a Kovács Béla ügy miatt. Amennyivel gyengült a Jobbik, szinte pontosan annyival erősödött a FIDESZ. És nyilván e között a két párt között van átjárás.


Írtam már egy másik válaszban, hogy most mint egy kísérleti laboratóriumban le lehetett tesztelni, hogy mennyit ártanak egy-egy pártnak az ilyen lejárató ügyek. Hát nem keveset. Tudjuk, hogy minden állami szerv, így az ügyészség is a FIDESZ kezében van, és lényegében akkor és az ellen kreálnak büntetőeljárásokat, amikor és aki ellen akarnak. Már 2010 előtt megkezdték ezt az MSZP-sek sorozatos levadászásával. Aztán mára kiderült, hogy szinte minden ügyben vagy felmentés született, vagy teljesen tarthatatlan a vád.


Nem vagyok jobbikos, nem azért védem Kovács Bélát, de nekem az ő ügye is nagyon gyanús. Túl azon, hogy micsoda véletlen, hogy 2 héttel az EP választás előtt robbant ki, több okból is hihetetlen ez a kémtörténet.

2014. máj. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Én megint átjelentkeztem, elmentem szavazni. Viszont páromat nem kértem át,mert fejből nem tudtam a személyazonosító adatát így ő kimaradt. Mire hazaértem a munkából rendszerint elfelejtettem megkérdezni.<- Pont. Se Béla, se szövetségesek, se semmilyen más belevizionálható dolognak nem volt köze hozzá.
2014. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs köze Kovács Bélához, jobbikosokat valószínűleg nem nagyon érdekli az EP választás és az EU úgy általában, ahogy pl a Thürmer-féle Munkáspártot sem.
2014. máj. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%

Mert egyre többen ábrándulnak ki belőle, ráhjönnek, hogy csak mese habbal az egész, nem tudnak nyerni és valóban csak az erőszakot hirdeti.


De legföbbképpen az általánosságban ismert kocsmás szvazői miatt általánosítják és hasonlítják hozzájuk az egész pártot, ami lehúzza.

2014. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#1


"Egyértelműen a Kovács Béla ügy miatt. Amennyivel gyengült a Jobbik, szinte pontosan annyival erősödött a FIDESZ. És nyilván e között a két párt között van átjárás."


Valóban igazad van, eddig nem tűnt fel, de a Fidesz annyival erősödött, amennyivel a Jobbik gyengült, a többi párt stagnált. Ez elég jól kizárja a stílusváltásbeli magyarázatot és az érdektelenséget is az EP választások iránt. Viszont az még lehetséges, hogy azért szavaztak át a Jobbikból a Fideszre, mert tudni lehetett, hogy az EP-ben egyedül marad a Jobbik, mert más szélsőségesek elutasítják őket a rasszista hozzáállásuk miatt, míg a Fideszre leadott szavazat nem megy a kukába, mert a legnagyobb pártcsaládhoz tartozik. Illetve még az is lehetséges elméletben, hogy az az 5% nem így jött össze, hanem mondjuk a Fidesz szavazótábora aktívabb lett, a Jobbiké gyengült, bár ez egy egyáltalán nem valószínű lehetőség.


"Már 2010 előtt megkezdték ezt az MSZP-sek sorozatos levadászásával. Aztán mára kiderült, hogy szinte minden ügyben vagy felmentés született, vagy teljesen tarthatatlan a vád."


Konkrétan kikre gondolsz? Csak azért, mert volt pár híres ügy, amiből kifolyólag most is ülnek páran vagy akiknek még folyik a tárgyalása.


"Nem vagyok jobbikos, nem azért védem Kovács Bélát, de nekem az ő ügye is nagyon gyanús. Túl azon, hogy micsoda véletlen, hogy 2 héttel az EP választás előtt robbant ki, több okból is hihetetlen ez a kémtörténet."


Egyetértek, nagyon valószínűtlen, hogy véletlenül jött elő a kampány előtt, állítólag 1 éves munka kellett megelőzze a lebuktatást, viszont azzal a kijelentéssel, hogy nem fogja megállni a helyét, még várnék, nem vagyok szakértő, de komoly fórumokon lett megtámadva Kovács Béla, meg lennék lepve ha teljesen alaptalan lenne a vád.


"Én megint átjelentkeztem, elmentem szavazni. Viszont páromat nem kértem át,mert fejből nem tudtam a személyazonosító adatát így ő kimaradt. Mire hazaértem a munkából rendszerint elfelejtettem megkérdezni.<- Pont. Se Béla, se szövetségesek, se semmilyen más belevizionálható dolognak nem volt köze hozzá."


Ez egy tipikus Jobbikos érv. 1 ember példájából próbálnak meg a sokéra következtetni. Morvai Krisztina is erről beszélt az EP vitán, hogy találkozott olyanokkal, akik panaszkodtak. De ez nem elég, ahhoz hogy lássuk a teljes képet. Mintákat kell látni, nagy folyamatokat, nem kiragadott példákat.


"Szerintem sincs köze Kovács Bélához, jobbikosokat valószínűleg nem nagyon érdekli az EP választás és az EU úgy általában, ahogy pl a Thürmer-féle Munkáspártot sem."


De akkor miért szavazott a Jobbik helyett a Fideszre az az 5%, amennyivel esett a Jobbik? Ez nem arra utal, hogy érdektelenség van a háttérben, hanem arra, hogy vagy csalódtak a pártban(Kovács Béla miatt) vagy optimálisabbnak ítélték meg, ha a Fideszre szavaznak, mivel a Jobbiknak nincsenek szövetségesei az EP-ben.

2014. máj. 28. 19:15
 6/8 WheneverYouWant ***** válasza:
Kevésbé gondolják fontosnak az emberek az EP választást...
2014. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert nem volt olyan üzenetük, amiért érdemes lett volna elmenni szavazni rájuk.
2014. máj. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Auer Máté válasza:
Azért mert, mindenki a Fideszre szavaz...
2014. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!