Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok miért imádják...

A fiatalok miért imádják ennyire a Jobbikot?

Figyelt kérdés

Én így tapasztaltam.

Azt mondják minden generáció más, ezt el is fogadom, csak számomra furcsa.Én már nem vagyok fiatal, szóval pár fiatalt kérek, hogy segítsenek megérteni.


Bárhol járok, akár boltban, parkban vagy tömegközlekedésen utazom, felfigyelek arra, hogy sokat beszélnek a fiatalok (tízen, húszon évesek, korai harmincasok) erről a pártról.


Mintha számukra nem is csak egy párt lenne, hanem sokkal több.


Amikor én fiatal voltam, akkor mi demokráciát akartunk.Ezért is írtam, hogy minden generáció más.


Például a boltban múltkor, hallottam csinos leányzókat társalogni egy Jobbikos rendezvényről, hogy de jó lesz meg.

De hallottam már buszon és vonaton is.Szó szerint áradoznak erről a pártról.


Az egyik munkatársamnak három szép gyereke és mindegyik Jobbikos.Az egyikük külföldön dolgozik, de hétvégente mikor hazajön az első dolgai között bent van, hogy beszámolást kér a Jobbik heti tevékenységéről.


A környék ahol élek, jónak számít, munkahelyek vannak, a fizetések sem rosszak.A közbiztonság is jó.

A kisebbség száma is alacsony, legalábbis nem látok errefelé sokat.


Számomra nagyon furcsa, hogy ennyire rajonganak egy párt iránt.

Hasonlót még az előző rendszerben láttam, amikor a rendszer hívei és támogatói áradoztak a nagy pártról.


2014. jún. 2. 19:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
82%
Gyere le Borsodba a falumba két hétre, sírva fogsz hazáig futni....
2014. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom, mert a fiatalok járnak iskolába és oda még a cigányoknak is kötelező járni. Mellesleg az ő korosztályukban sokkal több a cigány, mint mondjuk 40 évesekében, akik cigányokkal nem nagyon találkoznak, mert sem a munkahelyükön nincs (a cigány nem éppen dolgos fajta), sem pedig a baráti körükben (ki akarna barátkozni egy kötekedő állattal?). Egy felnőttnek kb. ez a világ, a gyereknek pedig az iskolai környezet, ahol egy csomó olyan egyéb ember van, akikkel nem saját akaratából tartózkodik együtt és ezek nagy része cigány.
2014. jún. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Dick Esmen ***** válasza:
70%
Az emberek egy része elkeseredettségből támogatja,valaki azért,mert lendületes és radikális(ez sok fiatalnak fontos!),van aki vonzódik a szélsőségek iránt és egy része divatból.Az,hogy több nekik mint egy párt,kicsit vicces,hiszen a fideszhez képest sehol sincsenek imádatban a szavazóik.
2014. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Egyrészt közbiztonsági okok miatt, mert a Jobbiktól remélnek megoldást, mert a többi párt nem tesz semmit, másrészt teljesen kiábrándultak a többi pártból, mert azok vezetése alatt látták, hogy elvesztették a szüleik a munkahelyeiket, vagy akár ők maguk is, a Jobbik pedig még nem kormányzott, sőt munkahelyet ígér, megoldást ígér a kivándorlás megfékezésére, ami szintén a fiatalokat érinti elsősorban, de szerintem a politikai generáció, vagy ha úgy tetszik a rendszerváltás érdekében támogatják a fiatalok inkább a Jobbikot, mert kellene valami vérfrissítés a kormányzásba is, nem mindig csak ugyan az a 2 párt legyen hatalmon, ez is a demokrácia része, meg az egyenlőség része, amiben a fiataloknak volt szerencséje felnevelkedni.
2014. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
89%
Nem beszélve arról, hogy a fiatalok járnak szórakozóhelyekre éjjel, ott pedig megint rengeteg korosztályukbeli cigány van. Gondolom egy 8 fős, 16-24 év közötti kancigusokból álló baráti csordát nem kell bemutatni senkinek, hogy milyenek, ha beszabadulnak valahova.
2014. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
Mert a fiatalok nem az m1, és a hír tv híreit nézik,hogy rend van, dübörög a gazdaságunk hanem józanabbul llnak a dolgokhoz és a saját bőrükön érzik a közbiztonságot és a kiválló jövőképet amit jelenleg ez a vezetés biztosítani akar nekik. Középkorú vagyok és a környezetemben is rengeteg jobbik szavazó van velem együtt szóval nem csak a fiatalok közt népszerű.(bár mindenki annyi idős amennyinek érzi magát:)
2014. jún. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
7%

Ezek a mai fiatalok ilyen gaz náczistákok, oszt még dógozni sem akarnak, hát még ilyet, milyenek ezek, hát.

Bezzeg a mi időnkben, mi még mentünk kapáááni, az orromat kifújtam a tenyerimbe oszt jó beletörőtem a ruhámba, de én keminyen kapátam, nem átam meg, hát!!! Rajtam nem fog gúnyolódni a Jula meg a Zsuzskó, hogy ők jobban kapának, mint én, nem hát!!!

2014. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
33%

Ezek meg csak jó akarják magukat érezni, nem is tudják milyen kapáni, mee nem dógozik egyiksem! Bezzeg a mi időnkben! Én a kis Ferkót a kukorica között szűtem meg, oszt amikor végeztem, odaadtam nagyanyámnak, hogy vigye be a gyereket az árnyékba, a méhlepényt meg adja oda Morzsinak, mert éhes vót szeginy.

Nem én vittem a gyereket, mer én még kapátam, hát!!! Nekem senki ne mondja, hogy lusta vagyok oszt nem kapálok eleget, hát! Még a templomba is megszónak, hogy há, ez a Manci nem kapát, inkább kivitte a gyereket az árnyékba, hát!!!

2014. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
30%

Egyrészt azért mert a fiatalokban eleve több az agresszivitás és a nagyobb közösséghez tartozás vágya, mint a többiekben, és ez a párt (vagy én inkább úgy hívom: falka) az agresszív üzeneteivel és a közösségi élmény (illúziójának?) nyújtásával meg tudta szólítani őket.


Persze kell ehhez az is, hogy a baloldali pártok üzenete erőtlen, semmit mondó, nincsenek közösségeik, a FIDESZ meg olyan üres frázisokat pufogtat, ami ebben a korosztályban kevésbé működik.

2014. jún. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%
Mert menő.
2014. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!