Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg fogom érni a Székely...

Meg fogom érni a Székely Autonómia létrejöttét?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, tehát szerintem 99,8%, hogy igen. Mikor jöhet létre az autonómia?
2014. jún. 6. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A 4-es metrót is megéltük :))
2014. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy létrehozzák, ahhoz sok idő kell.


Jelenleg, éppen próbálják szép lassan beadagolni a román politikusoknak.


Szerintem olyan autonómia kellene, mint Dél-Tirolnál.

2014. jún. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem meg érni, hanem meg élni
2014. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
3/3 , ment a piros pacsi
2014. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg fogod érni, egyre többen hallanak róla és ismerik meg a helyzetet, a románok nem sokáig akadályozhatják már, szerintem max 4 év, ha kitartóak a székelyek
2014. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
élni :)
2014. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%

"élni :)"


Mi van itt mindenki idióta, alpári műveletlen?

Jól írta, de ezt az alakját nem kifejezetten használják 'A megérem még' elterjedtebb.

2014. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A nyelvtani vitára nem, arra viszont szeretnék reagálni, hogy szerintem a székelyek kitartása mellé szükséges a csonka országban élő magyarok kitartó támogatása is.
2014. jún. 6. 14:04
 9/16 anonim ***** válasza:

Jó, hagyjuk a nyelvtant, bár a vita félrement. De az a fajta "támogatás", amit ma nyújt Magyarország, szinte biztosra garantálja, hogy nem lesz autonómia. A románok helyében én is ezt mondanám. Ezzel szemben lehet úgy viselkedni, olyan kapcsolatokat létrehozni az öntelt ripacskodások helyett, amelyek megbékélést hoznak.

Minek is az az autonómia? Hogy nyelvet használhassunk, hogy méltányosságot érdemeljünk, hogy nemzetiségünkre büszkék lehessünk, hogy hagyományainkat ápolhassuk, egyáltalán, hogy tiszteletet érdemlő, megbecsült polgárok lehessünk. Olyan etnikai szerkezetben, amelyben ma Erdély (és nem csak az) van, mondjuk elérhető, hogy a többségi települések oda tartozzanak. Ilyen területet nem lehet meghatározni. De ha lehetne is, mi lesz a többivel? Sokkal rosszabb lesz nekik. Vagy adják fel szülőföldjüket és menjenek az autonóm részekre?

Azt kell megérteni, hogy erőszakkal ugyan ki lehet kényszeríteni valamit (ezt úgy se), de az mindig visszaüt, mindig találnak kiskapukat, ahol nagyobbat rúgnak beléd. Megegyezni kell, az pedig csak kapcsolatépítéssel, kölcsönös elismeréssel, a szélsőségek kizárásával lehetséges.

Tőkés László elvitathatatlan érdeme, hogy elkezdte az ellenállást a diktatúrával szemben. Példát mutatott. És Tőkés László elvitathatatlan kártékonysága, hogy megfutamodott saját népe elől, és egy másik ország diktátor pártjának képviselőjévé választatta magát. Példát mutatott, hogyan kell és lehet kicsinyes előnyökért odahagyni a szülőföldet. Honnan vehetné ezután a bátorságot, hogy földijeit kárhoztassa, amiért tömegesen mennek idegen országba (főleg ide) jobb megélhetésért, alapvetően csökkentve ezáltal az etnikai többséget, így az autonómia lehetőségét.

Könnyű ezt látni, csak elég magasra kell emelni tekintetünket.

2014. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem pedig csak saját erőből lehet megoldani, mivel autonómiáról és nem Magyarországhoz csatolásról beszélünk.

Olyan ellenállást kell megoldani ami passzív, de aktív reakciót vált ki. pl, nem kell együttműködni a román adóhatósággal. Ezek után ők kénytelenek ingatlant foglalni, ami okot ad egy fizikai válaszra. Nem kell rögtön agyoncsapni a román hivatalnokot, de ki kell verni a fogát. Ha sikerül akkora balhét csapni, mint kelet Ukrajnában, akkor segítünk.

2014. jún. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!