Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor újítják fel a Keleti...

Mikor újítják fel a Keleti pályaudvar főépületét? Van már erre valami terv? Lassan összedől.

Figyelt kérdés
2014. jún. 19. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Nincs annak semmi szerkezeti baja, csak dzsuvás. Vagy talán statikus vagy?
2014. jún. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Hát igen ráférne.

Egy nemzetközi forgalmú pályaudvar nem nézheti ki így.

A nyugatit is fel kellene újítani.


A délit meg lebontani a fenébe, aztán valahova egy átmenő főpályaudvart építeni, az lehetne a nemzetközi pályaudvar.

2014. jún. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Szépen újul Budapest, szerintem jól vannak kiosztva a prioritások. Megjegyzem ebben a ciklusban szerintem meg fog történni a felújítás, de inkább a vasúti kocsikat cseréljék le, mint ahogy az ütemezve is van.
2014. jún. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem csak dzsuvás.


A perontetők rohadnak és rondák is, még a szociban építették, azóta hozzá sem nyúltak.

[link]


Emellett a peronok burkolata is ronda, nem beszélve, hogy a peron nem lett átépítve sínkorona+55 centiméter magasra.


Kint a vakolat potyog:

[link]


Még sorolhatnám...

2014. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Jaj ne, szörnyű, pöstön valami nem teljesen új. Képzeld, vidék 90%-a romokban van, mégse rinyálunk.
2014. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy a prioritások jól ki lennének osztva. Legalábbis szerintem az infrastrukturális fejlesztéseknek, azaz például a vasúthálózat fejlesztésének, az M0 befejezésének, P+R parkolóknak, 3-as metró felújításának, 4-es metró befejezésének, utak felújításának és az épületek korszerüsítésének kéne előnyt élveznie, szemben a Fradi stadionnal, a budai várral, Kossuth térrel, különböző monumentális szobrokkal, stb., amelyek bőven ráérnének még 5-10 évig.
2014. jún. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Keletihez meg annyit, hogy én eleve sosem értem, hogy juthat el egy épület ilyen állapotba? Mert mégcsak az sem igaz, hogy egy használaton kívűl viskó lenne, az ország legforgalmasabb pályaudvaráról van szó. Nincs egy üzemeltető brigád, akik ha valami hibát észlelnek, vagy látják, hogy esik a vakolat, akkor odaállnak és kijavítják? Miért hagynak mindent totálisan lepusztulni, hogy utána rahedli pénzért gyakorlatilag újjá kelljen építeni, felújításnak álcázva?
2014. jún. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7-es, tipped sincs, hogy vajon miért?
2014. jún. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, hogy ez a kérdés pont ma került ide, de lehet, hogy nem véletlen, mindenesetre nyugtalanító.

Nézzetek utána a Lázár szándékainak (konkrétan kivonni az EU-s pénzt a budapesti fejlesztésből) A 3-as metró életveszélyes, ehhez képest a Nyugati Pu néhány peronját érintő főépülete kismiska. Ha a 3-as metró leáll, egész Bp. közlekedése lebénul, és nem csak napokról, nem is hónapokról van szó, mert teljes felújításra van szükség, nem csak új kocsikra, hanem új vágányokra, sőt, vágányalapokra, ami nem kétnapos munka, és nem lehet éjszakánként művelni. Így is rengeteg olyan szakasz van, ahol csak nagyon lassan szabad haladni a baleset elkerülése érdekében. A 3-as metrót egyébként rengeteg vidéki is használja, szóval őket is érinti a dolog, hiába Pesten van, nem lehet vidék-főváros ellentétre gondolni. A 3-as metró valóban az életveszélyes üzemeltetés határát súrolja mégpedig alulról, de rá vagyunk kényszerülve, mert mint írtam, összeomolna az egész főváros és környezetének közlekedése is, aminek beláthatatlan következményei lennének (áruszállítás -> élelmiszerellátás, munkába járás -> csőd -> magyar gazdasági válság, stb.) a légszennyezettségről meg nem is beszéltem.

2014. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!