Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Kádár-korszakban...

Igaz, hogy Kádár-korszakban Marxot és Lenint kellett olvasni a gyanús elemeknek a cellában és utána visszamondani?

Figyelt kérdés
2014. jún. 23. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
sőt, kézzel le kellett másolniuk az összes könyvüket ... haggyámálógva
2014. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Dehogyis. Sőt a 80-as évek második felére annyira eltávolodott a Kádári ideológiai a Leninitől, hogy aki kiolvasta Marx műveit aztán elkezdett tudálékoskodni a Pártnál, az ugyanúgy megüthette a bokáját, mint aki az Amerikai rendszert istenítette.
2014. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
akkor mi történt azokkal, akiket "jelentettek"? Tanú c filmben volt, hogy kikérdezgették őket a cellában
2014. jún. 23. 14:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Tudod mi a különbség Rákosi és Kádár között? Tudod, miben tért el az 1947-52 közötti időszak az 1963-88 közöttitől?

Sőt, az sem mindegy, a hatvanas, vagy nyolcvanas kádári időszakot nézzük.

Egyébként sokan - manapság is - minden kényszertől mentesen, jól felfogott ok miatt olvasták/olvassák, főleg az előbbit. Nagyon tanulságos. Persze csak annak, aki megérti.

2014. jún. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Engem az érdekelne, hogy pontosan mi történt azokkal, akiket "jelentettek" a 70-es 80-as években, mert bárkit megkérdezek mi volt a baj a Kádár-korral, azt válaszolják, hogy a jelentések
2014. jún. 23. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kellett. Akkor voltam katona es jónéhány volt sittes volt a században. Semmi ilyenről nem beszéltek. Viszont elolvasták egy csomó olyan könyvet, mint Graves Jézus Király pl. Az egyik egyik volt sittes ajánlotta ezt a könyvet nekem.
2014. jún. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Miert lettek volna sitten azok akik jelentettek? A tanú az egy film es nem a Kádár korszakról szólt hanem a Rákosi éráról.


Kádár korszakban meg nem azokat csuktak le akik jelentettek hanem esetleg azt akikről jelentettek. Ez a 3T időszak volt. A tűrés tiltás támogatás időszaka. Az 56-os megtorlást leszámítva már kihűlt a rendszer. A 80as évekre pedig már vaj puha lett.

2014. jún. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
direkt úgy írtam, hogy "akiket jelentettek", tehát ha semmi nem történt velük, akkor miért volt olyan nagy probléma, hogy jelentették őket?
2014. jún. 23. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!