Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a holland foci válogatott...

Ha a holland foci válogatott kapusa fekete lenne, mi lenne róla a véleménye az embereknek?

Figyelt kérdés

Tegnap volt a Hollandia-Costa Rica focimeccs. 11-esekkel döntötték el a meccset. A holland kapus, legalábbis a sajtó szerint "belemászott mindenki agyába", trükkös volt, pszichológiailag győzte le az ellenfél 11-es lövőit. Az én olvasatomban a kapus, mint egy majom ugrált az ellenfél játékosai előtt, direkt megpróbálta elterelni a figyelmüket, hogy rosszabbul lőjék a 11-eseket, és egyébként Hollandia meg is nyerte a meccset.


És itt jön a kérdés, ami érinti a politikát is: Ha a kapus fekete lett volna, akkor is ilyen pozitívan, trükkös meg hasonló jelzőkkel illetően mondanák, hogy hát végül is szabályt nem szegett? Nem azzal jönnének, hogy ez a majom nem bír viselkedni és nem is a focitudás döntött, hanem a primitív, agresszív viselkedése a kapusnak? (Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy természetszerűleg minden meccsen a kommentátor, ha burkoltan is, de valahogy a kettő közül az európaihoz, vagy az európaibbhoz áll pozitívabban, ami a fenti meccsen is igaz volt. )



2014. júl. 6. 15:08
 1/6 A kérdező kommentje:
Beszélt is hozzájuk, mutogatott, mindegy, aki látta az úgy is tudja mire gondolok. Nem tűnt teljesen fairnek a dolog, amit önmagában szó nélkül hagynék, de hogy ebből a sajtó kikanyarít egy pozitív érzületű véleményt...
2014. júl. 6. 15:11
 2/6 anonim ***** válasza:
A vébén sok fekete, sárga, meg mindenféle ember játszik vegyes összeállítású csapatokban, mégsem emeltek ki senkit emiatt, csakis a játéka miatt. Ott a teljesítmény a fontos, nem a bőrszín.
2014. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De a csintalan sajtó is ugyanezt írná, ha fekete tette volna?
2014. júl. 6. 16:47
 4/6 Dick Esmen ***** válasza:

Mi köze ennek a magyar politikához?

Egyébként meg ha fekete lenne még jobban dicsérnék.

2014. júl. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Ha a holland foci válogatott kapusa fekete lenne, mi lenne róla a véleménye az embereknek?"


Szerintem ha fekete lenne a kapus (tehát néger, mondjuk ki), akkor azt gondolnák, hogy fekete lenne. Ennyi.

Nincs bajom a négerekkel, ráadásul a többségük nagyon jó a sportban. Valószínű az embereket pedig nem érdekli tévénézés közben, hogy a kapus néger-e vagy sem. Ahogy engem sem. Max azt gondolnám, hogy milyen ügyes vagy trükkös volt, és legalább sporttal tölti az élete nagy részét, nem fecsérli hülyeségre az idejét.

2014. júl. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég provokatívnak érzem a kérdést. Hogy mi lett volna sose tudjuk meg, mert nem fekete.

Egy európai kommentátor kinek drukkoljon? Ghánának?

Biztos vagyok benne kérdező, hogy te valamelyik kisebbséghez tartozol, netán búza vagy, és szeretnéd provokálni az embereket. Csak nem értem mi végre.

2014. júl. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!