Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz az, hogy Orbán Viktor...

Igaz az, hogy Orbán Viktor diktatúrára tör?

Figyelt kérdés
Vagy valami hasonlóra?
2010. jan. 7. 18:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
hehe ez jó:D
2010. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem hiszem, ez így marhaság (mondom én MSZP szavazóként). Azt el tudom képzelni, hogy egy 2/3 birtokában esetleg átalakítanák az alkotmányt, hogy a választási struktúra, a tisztviselői hatáskörök és a törvényalkotás rendszere nekik kedvezzen. Tudjuk, hogy 98-ban egész pályás letámadással indítottak, 3 hetenkénti ülésezést vezettek be, és teljes vezetőcseréket hajtottak végre a közintézményeknél. Ugyanerre most is lehet számítani.
2010. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%

Hát hivatalosan nem sokat lehet tudni arról, hogy mire tör, mert gyakorlatilag semmit nem árult el a programjából, a törekvéseiből. Úgy hogy politikai elemző helyett leginkább tán pszichológusokat kéne megkérdezni, akik a személyisége eddig megismert vonásaiból kikövetkeztethetik, hogy mire számíthatunk tőle, ha hatalomra, különösen, ha kétharmados hatalomra jut.


Ha most pszichologizálni kezdenék, akkor a rövid válaszom az lenne, hogy is. Nem lesz diktatúra a szó klasszikus értelmében, nem visznek majd el a rendőrök, ha Orbán ellen agitálsz, legfeljebb majd szép lassan elfogyhat körülötted a levegő. Mert azt nagyon reálisnak tartom, hogy valós erőt képviselő ellenzék hiányában majd szép lassan egyirányúsítja az országot. Mindenütt Orbán emberei lesznek, az Alkotmánybíróságban (ha így megmarad egyáltalán), az igazságszolgáltatás vezető pozícióiban, az adóhivatalokban, az önkormányzatokban, fideszes lesz a főállatorvos, az ÁNTSZ vezetője, meg úgy általában mindenki, aki számít, aki kegyeket oszt. Aztán mindenféle eszközökkel visszanyesegetik az ellenséges médiát, és ha körülnézel, azt fogod látni, hogy ha élni akarsz, igazodnod kell a Párthoz, ami, ha minden a tervek szerint halad, leválthatatlan lesz. Ez is megoldható mindenféle alkotmányos és néha kevésbé alkotmányos eszközzel (lásd pl. határon túli magyarok választójoga). Ezt hívják úgy, hogy tekintélyuralmi rendszer. Nem állítom, hogy ez lesz, ezt nyilván senki nem tudhatja, csak nekem ezt súgják a pszichológiai ösztöneim. És persze mindez nem csak OV-től függ, hanem attól is, hogy mindehhez hogy áll a nép, elfogadja-e, partner lesz-e.

2010. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
68%

Arra nagyon nem törhet, de ha igen akkor menekült státuszt és letelepedést kérhetek külföldön :)

Viccet félretéve, nyilván nem, de a hatalmat imádja, így nagyjából az előttem szólóval értek egyet...

2010. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem diktatúra lesz,de ezt meg kell akadályozni,nem szabad 2/3-hoz segíteni a Fideszt.
2010. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Legfeljebb kapura törhet...

Amúgy nem tudom, hogy mit akar, de félő, hogy már kiégett a 8 év sóvárgás után, és nem nagyon tud majd mit tenni, ha megint ő ül a bársony székbe.

2010. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
62%

Hát én inkább a Jobbiktól félnék, hozzájuk képest Viktor csak egy ártatlan bárányka! Nem tudom mi lesz, ha ők győznek... emigrálok valahova :S

(nem vagyok se cigány, se zsidó, se meleg a félreértések elkerülése végett!)

Az biztos, hogy a Szent Koronát szeretné megkaparintani :D


19L

2010. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
61%
Az biztos hogy mindent elkövet annak érdekében hogy ő legyen a "király" , 2 perce mondták a híradóban hogy ha a fidesz kerül az ország élére, akkor kamatostul visszafizetik a vagyonadót. Na már most ez nem a spórolás első jeleinek tűnik.
2010. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
57%

Öhmm mégis miből fizetik vissza? A horribilis államadósságból?

Annyira buták komolyan mondom az emberek, akik elhiszik az ilyen demagógiát!

2010. jan. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Ja,ne fizessenek a milliárdosok,a kieső bevételeket meg majd behajtják a proliktól.
2010. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!