Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy az...

Mit gondoltok arról, hogy az évente az állam kiadásának ötödét (több mint 3000 milliárd) a nyugdíjjak teszik ki? Mit lehetne ezzel tenni? Nem tartjátok soknak?

Figyelt kérdés
2014. júl. 19. 21:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
66%
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a segélyezés mennyit von el a büdzséből. Azokat minek háborgatni, akik rendben ledolgoztak egy életet, általában büntetlenül, emberölés nélkül?
2014. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%
Kevésnek tartom. A nyugdíjakat emelni kell!
2014. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy mennyit lopnak el az állami és uniós pályázatokból...
2014. júl. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
11%
Én maximalizálnám 140k-ban a nyugdíj összegét és akkor máris lemenne kb 2500-2000 milliárdra. A segélyek (még) nem vesznek el akkora összeget, viszont gondolni kell arra, hogy mekkora negatív hatással van a jövőre nézve.
2014. júl. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
78%

# 3:

Tapasztalatból mondom, hogy sokat. Még a kivitelezők is lopnak, spórolnak az anyagokon és nem azt építik be, ami a pályázatban le van írva. Nagy aljasságok mennek ebben az országban, amikről sokan nem is tudnak...

2014. júl. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

"Kevésnek tartom. A nyugdíjakat emelni kell!"


Ezt te se gondolod hogy kevés. EZ A LEGNAGYOBB KIADÁS. Mikor évente 2-3%-ot emelnek az 60-90 milliárd körüli újabb kiadás.


Pl idén a nyugdíjemelés 2/3-a a felsőoktatásra szánt pénzeknek. 80 milliárd. Azért ezek nem kevés pénzek. És közben az elmúlt 4 évben 60-70 milliárddal csökkentették a felsőoktatás támogatását.


Értem én, hogy a nyugdíjasok a legnagyobb szavazók. De azért ez vicces.

2014. júl. 19. 22:17
 7/31 anonim ***** válasza:
45%

Miért akar mindenki a nyugdíjasokon spórolni? Mennyit visz el a költségvetésből az egykulcsos adó miatti kiesés, a stadion építések, a Náci szobor építése, a Józsefvárosi Pályaudvarra tervezett Holokauszt emlékház, stb.

Ez sokkal több, mint amit a nyugdíjakra fordítanak, és semmi szükség rájuk.

2014. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

ma 22:13


Ez nem lenne igazságos azokkal szemben akik munkájuk során többet is fizettek be. Pl most is van aki 5X többet fizet be nyugdíjba mint más.


Akkor aki 140-et kap és pl (mai összegekkel) 500E-t keresett kapja meg, de aki csak 100-at keresett az kapjon 28ezret.

2014. júl. 19. 22:19
 9/31 A kérdező kommentje:

"Mennyit visz el a költségvetésből az egykulcsos adó miatti kiesés, a stadion építések, a Náci szobor építése, a Józsefvárosi Pályaudvarra tervezett Holokauszt emlékház, stb. "


Összeségében nem. Egyesek azt hiszik, hogy jaj a nyugdíjak nem sok. DE. 3350 milliárd évente. Pl az egykulcsos adó 600 milliárd volt. EZ a legnagyobb kiadás a költségvetésben. Pl az egészségügy közel harmada ennek. 1200 milliárd.

2014. júl. 19. 22:21
 10/31 anonim ***** válasza:
12%

# 4 # 5 válaszommal legalább az átlag 50%-ot tudtam hozni. Nem semmi.


Akkor ezek szerint sokan támogatják itt a rekordösszegű 250k és afeletti nyugdíjakat. Jól látom?


# 9:

Pedig az egészségügynek sokkal nagyobb szüksége lenne arra az összegre. Ami megy a kórházakban, az kriminális.

2014. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!