Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tiltakoznak a Szabadság...

Miért tiltakoznak a Szabadság téri emlékmű ellen?

Figyelt kérdés
Felfigyeltem erre a hírre, de sehol nem tudtam meg, hogy miért tiltakoznak a német megszállás emlékmű áldozatai emlékére felállított szobrok ellen? Mivel van a baj? A szobrokkal vagy avval, hogy emlékművet állítanak fel? Gyűlöletkeltők kíméljenek, én csak választ szeretnék a feltett kérdésre, hogy legalább megértsem a tüntetőket. Köszönöm
2014. júl. 25. 23:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Nekem csak annyi, hogy már megint olyan dologra költenek, ami helyett lehetne fontosabbra is.


Másrészt le*zarom. Csak az unatkozó pesti proli nyuggerek játszották az eszüket ott, ahelyett, hogy azon gondolkoznának, milyen olyan 2bitesek hogy csak orbán gyurcsány.

2014. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

A túlélők közt van egy szűk csoport, amely a Kertész Ákos által felvázolt magyarságképben gondolkodik, és ezzel nem összeegyeztethető a szobor mondandója:

"A magyar genetikusan alattvaló. József Attila talált mentséget: „ezer éve magával kötve, mint a kéve sunyít, vagy parancsot követ.” De ez nem mentség arra, hogy a magyar a legsúlyosabb történelmi bűnökért sem érez egy szikrányi lelkiismeret furdalást, hogy mindent másra hárít, hogy mindig másra mutogat, hogy boldogan dagonyázik a diktatúra pocsolyájában, röfög és zabálja a moslékot, és nem akar tudni róla, hogy le fogják szúrni. Hogy se tanulni, se dolgozni nem tud és nem akar, csak irigyelni, és ha módja van legyilkolni azt, aki munkával, tanulással, innovációval viszi valamire.

Ma már a második világháború borzalmaiért, a Holocaustért egyedül a magyar a felelős, mert a magyar nép az (a német néppel ellentétben), amelyik se be nem vallotta, meg nem gyónta a bűneit, se töredelmes bűnbánatot nem tanúsított, se meg nem fogadta, hogy soha többé, se bűnbocsánatért nem esdekelt.

Így aztán nem is kapott soha föloldozást!"

[link]

2014. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
most találtam valahol: "Mécs Imre felesége, Magyar Fruzsina azt mondta: azért tiltakoznak, mert a szoborcsoport relativizálja a magyar állam felelősségét a második világháború legborzalmasabb időszakában."
2014. júl. 26. 00:11
 4/11 A kérdező kommentje:
kedves válaszolók, már lassan kezdem érteni az egészet
2014. júl. 26. 00:12
 5/11 anonim ***** válasza:
De a Duna TV-n hallgattam nemrég László Károllyal készült riportfilmet, aki szintén túlélte a Holokausztot, és a fentivel egy szöges ellentétben álló magyarságképről beszélt. A filmben azt mondta 2000-ben, hogy az általa elkészített holokauszt emlékmű nemcsak a zsidókért lenne állítva, hanem a cigányokért, homoszexuálisokért, politikai ellenfelekért is, akiket szintén a haláltáborokban öltek meg, és nekik szintén emléket állít ez az emlékmű. Mert minden áldozatért lett állítva megkülönböztetés nélkül, ahogy László Károly is mondta. Pedig ő öt haláltáborban is volt, és szinte élőhalottként, 30 kilóra lefogyva élte meg a második világháború végét két haláltábor közt egy vagonban Csehországban.
2014. júl. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt van egy kisebb részlet a filmből: http://www.youtube.com/watch?v=HYlGJSE8L9E
2014. júl. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a Horthy-kormány is felelős a holocaustért és ez nem egybevethető Gábriel arkangyallal és ezért dobták meg tojással is... az a rossz az egészben, hogy a nagymamámat is meghurcolták az egyik táborba, aki szerencsésen túlélte. Amikor megdobálták Gábriel angyal szobrát, az volt az érzésem, hogy megdobálták a nagymamám emlékét is. Ezért szerettem volna megtudni, mi ellen tiltakoznak, ezek szerint úgy látszik, a magyar is hibás a kialakult régi helyzetért és nem illenek oda a szobrok.
2014. júl. 26. 00:27
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pesti, tehát nem tudom pontosan, hogy miről van szó. Amennyiben a náci sasról, tudom az okát:

Egy náci jelképpel tisztelegni a zsidók előtt / megemlékezni a zsidókra, olyan, mint egy kereszt leköpésével / elégetésével tisztelegni a keresztények / a pápa előtt.

És mert sokak szerint trianon fontosabb, ill. ahogy az egyes is megmondta: enélkül is van mire költeni a pénzt.

2014. júl. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ez az egész hűhó és "pénzkidobás" szokás szerint mindenről szól, csak nem arról, amiről kéne, nevezetesen:az áldozatokról.

Már megint ott tartunk, hogy egy ezeréves csontvázat rángattak elő,de minek?Csak a cirkusz van belőle.Nonszensz.Ebben az országban semmit nem tudnak méltósággal csinálni?

2014. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Dédöregapámat azért ölték meg a nyilasok, mert Franciaországból ide menekültek a németek elől (kémkedéssel vádolták). Talán ez lett volna az egyetlen emlékmű, ami neki is szólt volna és nem csak a zsidóknak és a többi ilyen-olyan kisebbségnek, mégis megy a hőbörgés...


Le lett pontozva az első válaszoló, de szerintem igaza van. Minden városban van zsidó holokauszt emlékmű, akkor miért ne lehetne a kollektív magyarságnak is egy emlékműve?

2014. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!