Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez nem annyira politikai...

Ez nem annyira politikai kérdés, de jobb kategóriát nem találtam. Miért ennyire álszentek a magyar emberek?

Figyelt kérdés
Nem tudok úgy elmenni a sarki boltba (nem szó szerint), hogy ne találkozzak kb 5-10 luxus kategóriájú autóval, de inkább luxusterepjáróval. Utcán is kb minden második embernek iPhone 5S telefon van a kezében, amit persze csak a minőség miatt vett, de ugye a 6 megjelenése után az 5S minősége hirtelen sz_r lesz, legújabb iPad, MacBook... és akkor mindenkinek sír a szája, hogy a magyarok milyen rohadt szegények. Ja, és annyira, hogy még csak nem is Budapestről van szó, hanem egy kis vidéki városról. Ne értsetek félre! Nem turkálok senki zsebében. Mindenki azt veszi, amit akar, akár hitelre, akár KP-ban, csak ha valaki lazán kipenget 700 ezret egy laptopért otthoni használatra vagy 300 ezret egy telefonért, akkor ne szenvedjen már, hogy nincs pénze. Vannak ismerősöm, akinek a legújabb Apple termékei vannak, de meg is mondja, hogy ő gazdag és megteheti. Ez pl. egy korrekt dolog szerintem.

2014. júl. 27. 09:34
1 2 3 4
 1/40 A kérdező kommentje:
Elírtam. Vannak helyett van.
2014. júl. 27. 09:41
 2/40 anonim válasza:
88%
Gondolom, mivel iszonyatosan sokan dolgoznak már külföldön, valószínűleg az ott megkeresett pénzből tudnak így élni. Azért jó lenne, ha ezért a keresetért nem kellene több száz kilométert menni :S
2014. júl. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
81%

Nem rég voltunk étteremben, a mellettünk lévő helyiségben élő zenés születésnapi buli volt, 5000 forintos bőségtálakkal.

Egyesek unták és átjöttek a mi szárnyunkba.

Aztán neki álltak panaszkodni, h mekkora szar, h nekik milyen rossz, alacsony az életszínvonal meg a többi.

Amúgy meg, amit leírtál szintén áll nálunk is egy borsodi kisvárosban.

Laptop, wellness, Iphone, márkás holmik, külföldi nyaralás aztán megy a rinya.

2014. júl. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
89%

Az emberek egy része nem él roszsul, de szeret sírni.


A másik része sem élne rosszul, de képtelen beosztani a pénzét, elveri hülyeségekre, spórolni képtelen, ezért igazából rosszul él, és sír miatta (holott ezen könnyedén tudna változtatni).


És van egy réteg, aki valóban rosszul él, de ők a kisebbség.


Amúgy amíg a létminimumot 200e Ft környékén állapítják meg, addig persze, hogy mindenki sír, hogy milyen rosszul él...

2014. júl. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy nem csak én látom így.
2014. júl. 27. 10:06
 6/40 anonim ***** válasza:
47%

Miért?

Mert félnek az irígykedők pletykáitól.

Félnek, hogy kölcsönkérnek tőlük.

Félnek, hogy belekavarnak, hogy miből telik nekik minderre.

És még sorolhatnám...

2014. júl. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Jó... ne dicsekedjen. De szenvedni se kell. Van olyan ismerősöm, aki kb 3x annyit keres, mint én (amivel nem is lenne gond), de mindig nekem panaszkodik, hogy neki milyen sz_r.
2014. júl. 27. 10:13
 8/40 anonim ***** válasza:
89%
Rossz környéken mozogsz :) De vannak hivatalos adatok, egyértelműen magas a szegények aránya. Nem mindenki az, és te őket látod rendszeresen.
2014. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
Nem reprezentatív a mintavételed, a szegényeket nem látod.
2014. júl. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%

Miről van hivatalos adat?

H mindenki minimálbérre van bejelentve, de kétszer annyit költ?

Ne legyél már gyerek, olyan mértékű a feketeség, h csak na.

2014. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!