Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nincs Magyarországon...

Miért nincs Magyarországon egy rendes baloldali párt?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon nagy igény lenne egyre, mert a lakosság nagy része egyre jobban elszegényedik és romlanak az életkörülményeik, a társadalmi olló egyre jobban szétnyílik és egyesek milliárdokat vágnak zsebre.


A magukat baloldalinak valló tömörüléseket valahogy ez abszolút nem érdekli, legalábbis én ezt veszem észre...



2014. aug. 3. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

2002-2010 között tényleg nem érdekelte őket, azonban 2010-től napjainkig folyamatosan a mély szegénységről, az életkörülmények romlásáról beszélnek.

Míg kormányon voltak miért nem tettek ellene?

2014. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
ha már itt tartunk egyetlen jobboldali sincs. Az nem zavar?
2014. aug. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

1-es, én még nem láttam őket nagyon harcolni a mélyszegénység ellen, sem 2002-2010 között, sem pedig most.

Te hol látsz ilyet?


2-es, miért ne lennének jobboldaliak? Magyarországon eddig csak jobboldali kormányzás volt. A baloldalinak nevezett pártok a nyugatiaknak árusítják ki a magyar lakosságot, a jobboldalinak mondottak pedig a magyar gazdagoknak és keletnek.


Gazdasági értelemben nagyon is jobboldali az emberek élő húskészítményként való árusítása.

2014. aug. 3. 12:42
 4/14 anonim ***** válasza:
68%

Hát én baloldalinak még az LMP-t tartanám csak, de ők se az igaziak. Se a jobb se a baloldali ideológiák nem akarnak rosszat, csak másképp akarják vezetni az országot, mind a két ideológiában vannak jók kevésbé jók, rosszak. Magyarországon jobboldali párt egyáltalán nincs, de ismétlem baloldaliból is csak maximum az LMP. Itt nálunk magyar honban egyedül csak a populista, demagóg pártoknak van esélyük akik csak egymásra mutogatnak, uszítanak, ígérgetnek és gyűlöletet keltenek.

Jobbik: gazdasági programra elég jobboldali, és folyamatosan uszít mások ellen h ez meg az a hibás, igérget és jól hangzó mondatokat skandál.

Fidesz: hasonló a jobbikhoz, csak mérsékeltebben,de nagyobb kivitelben végzi a dolgát.

MSZP/DK/E14: szociálliberálisnak vallják magukat,de közük sincs a baloldalhoz, és szociálisan se érzékenyek, csak felhasználják ezt a populista szövegükhöz.


Tudod mindenki azt kapja amit megérdemel. Ennek a népnek nincs szüksége normális pártokra és vezetőkre, csak ezekre. Ez van, ha igény lenne igazi baloldali pártra akkor lenne a parlamentben igazi baloldali párt. Bár én már azzal megelégednék ha legalább az LMP megelőzte volna a Jobbikot h legalább egy kicsit baloldalasabb párt erősebb legyen.

2014. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok.

Én nem azt mondtam, hogy harcolnak ellene. Beszélnek róla, és ezt az elmúlt négy év Orbán kormányra akarják hárítani.

2014. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy olyan párt kéne, aki érti hogy mit csinál, előrelátó, és nemcsak rövid, de hosszú távon is a legjobb döntéseket hozza. Ezt a jobb és baloldaliságot pedig meg kéne szüntetni, mert semmi értelme akkor, ha egyikük sem ért a kormányzáshoz. Egypártrendszer kéne hogy legyen, mégpedig olyan, ahol az emberek (a bevándorlók is) szabadok, mégis nagy a közbiztonság, és normális fizetést kapnak, normális munkáért.
2014. aug. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondok egy emberi szempontot, ha nem bánod.


(Igény van..csak egyet érteni tudok.)

Az igény az egy "vágy", szóbeli formája.

Vágy azért van mert nincs szociális eredmény.

(HA hipp hopp lenne kielégítő eredmény..eltűnne a vágy és a szóvátett formája is.)


Ami nincs az az akarat.

Megfigyelhető..beszéltess egy embert:

ilyenek lesznek:

(vágyak)

- Jó lenne

- Szeretnénk

(hamis szempontok:)

- kellene!

- Járna!

/Ha igazán tartalmazná a világ azt a "kell"-t. (mint ahogy a mindegyminek le >kell< esnie a földre, akkor a világ szociálisan rendben lenne.Ha tényleg járna, akkor pedig látnád, hogy jár/

Tedd fel így a kérdést:

Te mint ember mit teszel érte...akkor - semmit!

Mit fogsz?... -semmit!

ÉN??

Nem nekem kéne!


Minden ember (jó tőlem lehetnek kivételek, de akkor meg kevés) egy alvó várakozó állapotban van, az akarat alszik :).

Tényleges akarat nincs...jelen(leg).


A bolygók, a hegyek.., a legyek :)), a madarak, az időjárás..nem oldja meg. Vagy megoldja az emberi akarat, vagy senki sem.


Ha mindenki másra vár, akkor nincs senki akire várnának...csak egy illúzió az ami van.

2014. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%

Minden magát baloldalinak mondó nagyobb magyar párt hazudik. **Álbaloldaliak.** Gondold csak meg! Olyan **milliárdosok** mint Böszme Gyurcsány, Korrupt Kóka, vagy Libás Gordon lehetnek-e igazán baloldaliak?

Fenét! Én legalábbis nem hiszem el. Csak a gazdasági hatalmukat akarják politikai hatalommal megtámogatni.

A csóró seggnyaló sameszeik meg a zsebüket szeretnék tömködni, és önálló gondolatok híján a vezérük fényében sütkérezni.

2014. aug. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

..és mindez a választáson sem nyilvánul meg.


A szavazó lapot nem úgy teremti (akarja) a nép (akinek a szóbeszéd alapján "igénye van", hogy rajta legyen ez a szempont:

Legyél TE, legyetek TI (ennyi)

De nincs ott, hogy akkor és csak akkor, vagy csak addig, míg törvényeiteket áthatja a szociális szempont.

Ez a kiegészítés nem nyilvánul meg, ott ahol szükséges lenne.

Az elvárás lehetséges választó emberben...de az is csak várakozás, nem cselekvés.

2014. aug. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dick Esmen ***** válasza:
0%
Mert nincs rá igény.
2014. aug. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!