Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ismertek olyat vagy tudtok...

Ismertek olyat vagy tudtok olyan emberről, aki a 80-as években átköltözött Magyarországról az NDK-ba, Romániába vagy a Szovjetunióba, mert nem bírta az egyre növekvő kapitalizmust, liberalizmust és elvhű kommunista volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 12. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ismerek akkoriban én is szidtam azt a rendszert de mára már megtörve akár elvhű kommunista lennék (pedig a rendszerváltás óta én munkanélküli nem voltam és egy kicsit gyarapodtam is de tönkre is mentem idegileg is és fizikailag is)
2014. aug. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyat ismerek aki azért költözött el mert nem bírta a nyugdíjasdiktatúrát.
2014. aug. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ilyenről nem tudok, de arról igen, hogy Csehszlovákia feloszlatása után a 30-as évek végén egy elvhű kommunista át akart költözni a Szovjetunióba, de kémkedés miatt ráhúztak 10 évet, szóval aligha volt ilyen hülye a 80-as években.
2014. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyik haverom volt katonatársa 10 évre kiköltözött a Szovjetunióba, aztán olyan szintű agymosáson ment át, hogy fejbe lőtte magát mikor szétesett a Szovjetunió.
2014. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Anyum testvére NDK-ban dolgozott. 89 után jött haza, majd itthon is folytatta a munkáját.

Egy másik rokonom a 80-as években Moszkvába utazott a munkája miatt. Azt mondta, semmit nem lehetett lefotózni ott, csak a Vörös teret, a Vaszilij Blazsennij-katedrálist meg a Szpasszkaja tornyot. Ki volt akadva, hogy miféle korlátozások voltak ott.


Egyébként van egy orosz ismerősöm, aki 80-ban jött ide Mo.-ra, mert nem bírta az ottani életet. Sőt, örült Szovjetunió széthullásának. De nem ment vissza, itt maradt, mert itt érzi jól magát.

2014. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shai-Hulud ***** válasza:

Nem, ilyen embert nem sokan ismerhetnek.

A hülyéket akkoriban a még működő OPNI-ba utalták, nem pedig egy jobb sorsra érdemes országba küldték.

2014. aug. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Te nem ismered az akkori viszonyokat, ez a kérdés stílusából látszik. Akkortájt nem volt a közgondolkodásban a más országokba költözés. A kommunizmus létező formái is másképp működtek, ezért az "elvhű" ember otthon akarta érvényesíteni az elképzeléseit. Ez volt a fő jellegzetesség. Ettől még akadhatott néhány ember, aki a te szempontjaid miatt akart költözni. De neki is más okokat kellett keresnie - ha tudott.

Kedves #5. Ha rokonodnak hiányoznak moszkvai fotók az említett helyeken kívül más objektumokról, szólj nyugodtan. Számos fényképet készítettem a legváltozatosabb helyekről. Senki nem szólt érte. Igaz viszont, hogy katonai objektumok, börtönök környékén nem jártam, főleg a kulturális értékek és a hétköznapi dolgok érdekeltek. Mondjuk egy hosszú sor a GUM (nagyáruház) lőtt, vagy egy hatalmas bolt hosszú polcrendszere 5 literes uborkás üvegekkel, vagy a novogyevicsi temető pompás síremlékei.

2014. aug. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!