Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik szerint rosszabb a mai...

Akik szerint rosszabb a mai Magyarország, mint a Kádári, azok hogyan magyarázzák, hogy 1990 óta nőtt a várható élettartam, a HDI index szerint Magyarország a legfejlettebb országok között vant és a reálbérek 1990 és 2010 között megtízszereződtek?

Figyelt kérdés
Leegyszerűsítve a statisztikákból az derül ki, hogy 1990-hez képest egy magyar 10 évvel tovább élhet, 10-szer annyit keres, és országa egy jóléti kategóriában van Nyugat-Európával. A HDI indexben Magyarország a világ 36.-ik legjobb országa, a sokszor hasonlónak vagy egyesek szerint már fejlettebb Románia csak 60-valahanyadik.

2014. aug. 16. 13:38
1 2
 11/13 ltoth45 válasza:

Van 2 dolog azért itt a kapitalizmusban is:

1. Nem kellene minden vackot megvenni a multikban (ahol lehet a 80%-a bóvli)

2. Sok mindent meg lehet ám javitani, tessék pl.

olvasgatnia távjavitok forumát!

Szóval nem muszáj mindig sápitozni, a jó magyar mondást érdemes alkalmazi:

Addig nyújtózkosd, amig a takaród ér!

Na ezért nem tartunk pl. autót sem, ugye hü*vagyok ezért?

Viszont el tudunk utazni pár hétre is akár minden évbe a környező országokba, de persze nem Hawaiira (nem is érdekel) - ja a nyugdijunból - nem voltam sem káder sem vezető, csak egy dolgozó (41 év).

2014. szept. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 ltoth45 válasza:
Biztos nincs igazam, de én ilyen jól még sosem éltem, főleg mint amióta kinőttek a gyerekek, igaz 51 évesen tudtunk megvenni egy lerobban házat és megszabadulni a penelből, amit sk. tataroztunk, kölcsön nélkül! - igaz ötéven át.
2014. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"akkoriban kb napi egy fröccs, aztán mindenki boldog volt" - tévedsz kedves #6-os, nem volt mindenki boldog, és főleg nem ettől. ez legfeljebb csak a te végtelenül leegyszerűsített világnézetedben igaz.

Továbbá az sem igaz, hogy az "elvtársak" gondolkodnak úgy, ahogy te kárhoztatod őket. Nem, azok a szerencsétlenek gondolkodnak úgy - és joggal (de nem igazit) - akik a mai rendszereben ki lettek semmizve, de nem tanították meg nekik az új módit. A Kádár rendszernek volt egy sajátossága (és ez döntően Kádár személyiségéből adódott! - Ceausescu vagy Honecker személyiségéből például nem adódott), hogy látszólagos és viszonylagos jólétet kell teremteni. Bármi áron, azaz hitelből, mert a termelésből nem futotta. Ez volt a rendszer hibája. De a váltáskor senki nem magyarázta el a tömegeknek, hogy emberek! ezentúl másképp kell gondolkodni. Mindenkinek annyi lesz, amennyit megteremt magának, mostantól nincs jóságos állam bácsi, akitől egyszerre félni is kell, és osztogat is. Mint a szigorú de jóságos papa. Nem, mostantól mindenki magának a gazdája, és ha elveszik a munkahelyét, kizárólag akkor nem fázik rá, ha mindannyian, akiktől elvették, elmennek, és odacsapnak. Mert mostantól ez a fő szabály.

De ezt még ma is titkolják, sőt, azt sugallják (ismét), majd a jóságos állam bácsi. Nem, ez egyszer volt negyven évig, és soha többé. Mert az nem működik, csak az, ha mindenki magának intézi a dolgokat. Ehhez persze fel kell ismerni, hogy néha össze is kell fogni, ha jót akarunk.

2014. szept. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!