Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen betegségben halt meg...

Milyen betegségben halt meg Kádár János?

Figyelt kérdés
Konkrétan a betegség neve érdekel. Sehol nem találok róla infót, csak annyit, hogy hosszú betegség után meghalt...

2014. aug. 21. 20:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, én se találtam sehol információt.

A Google szerint rák.

[link]

De semmilyen forrást nem találtam erre.

2014. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Úgy tudom végelgyengülésben halt meg. Agyérelmeszesedése és a jobb kezében súlyos izomsorvadása volt. Az utolsó éveiben már nem tudott írni, készítettek számára egy pecsétet és azt ütötte rá a hivatalos dokumentumokra, mert már az aláírásra is képtelen volt. Fizikailag és szellemileg teljesen leépült.
2014. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Igen, fizikailag és szellemileg teljesen leépült.


Leépülését nagyban siettette Nagy Imre és társainak újratemetése.

2014. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Pszichológiailag nagyon megviselte a bűntudat Nagy Imre iránt, és, hogy Magyarországon nem vezethetett be mégnagyobb jólétet, függetlenséget, Nyugatbarátságot, mert jöttek volna az oroszok a tankokkal.


Halálos ágyához papot is hivatott.

2014. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha jobban megnézzük olyasmi személyiség volt, mint Harry Potter-ben a Piton Professzor. Senki se kedvelte, de titokban mindig a Jó oldalán harcolt.
2014. aug. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült megtalálnom:

,,Július 3-án állapota rosszabbodott, ezért a Kútvölgyibe szállították. Orvosai – Rétsági György professzor vezetésével – tüdőgyulladást állapítottak meg. 5-én Nyers Rezső és Grósz Károly látogatta meg a kórházban, de Kádár már agonizált. Másnap meghalt. Halálának közvetlen oka légzési és keringési elégtelenség volt. Nem hagyott végrendeletet?"


Forrás: mno.hu

2014. aug. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Elnézést, most olvasom újra a kérdést, rájöttem, hogy a kérdés nem a halál közvetlen okára, hanem az azt megelőző betegségre vonatkozott.

2014. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

# 5


A hasonulat nagyon jó,teljesen egyetértek veled.

2014. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%

"Ha jobban megnézzük olyasmi személyiség volt, mint Harry Potter-ben a Piton Professzor. Senki se kedvelte, de titokban mindig a Jó oldalán harcolt."


Egyáltalán nem. Piton sosem harcolt a jó vagy a rossz oldalon, ő mindig csakis a saját érdekeit nézte.

Súlyos, összetett pszichózisokban szenvedő férfi volt, aki képtelen volt beilleszkedni a társadalomba.

Képes volt kiszolgáltatni a halálnak egy gyereket azért, hogy a csaját megkapja Volditól.

Nem érdekelte Harry sorsa, sőt, kifejezetten zavarta, hogy a srác túlélte a támadást.


Nem záratott börtönbe 60 ezer embert és nem akasztatott fel 300 embert. Kádár ezerszer inkább Voldira hasonlít.

Az aranyvérűek (kommunisták) kezére játszotta az országot és vérbe fojtotta a népfelkelést.


Sajnos nem került Azkabanba!

Egy dementor-csókot megérdemelt volna.

2014. aug. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
hát Voldemort egyáltalán nem Kádár inkább Rákosi ennyi erővel sőt főleg ő, Kádár viszont lehetne Piton aki sosem kaphatta meg azt amit szeretett volna, az hogy szovjeteknek, magyaroknak, gazdaságnak, jólétnek, kommunizmust fenntartásához gulyásmegoldással minden egyszerre meglegyen nem sikerülhetett, ahogy Pitonnak se Lily meg kb. utána már akármi, ezért is mondja Kádár, hogy „Ott voltam, ahol lennem kellett. Azt tettem, amit tennem kellett.” teljesen jól szimbolizálja életét
2014. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!