Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A munkavállalási hivatalban...

A munkavállalási hivatalban azt mondták, ha kisebbséginek vallom magam könnyebben kaphatok munkát. Mit gondoltok ennek van alapja?

Figyelt kérdés
Az úriember szerint akármelyik kisebbséget választom pozitív diszkriminációban részesülhetek. Elmondtam, hogy szlovák származású vagyok, de nincs meg a szlovák állampolgárság. Azt mondta az teljesen rendben van, mert ehhez nem kell állampolgárság meg Szlovákia amúgy is tiltja a kettős állampolgárságot. A munkaadók pedig ezért pénzt kapnak, mert államilag támogatott.
2014. aug. 28. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ez így van. Ha tartós munkanélküli kisebbségi vagy fogyatékos vagy akármi ilyesmid van akkor a munkáltató támogatást kap utánad tehát könnyebben elhelyezkedsz.
2014. aug. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Basszus ha ezt tudom, görögnek vallom magam. Nincs állampolgárságom, nem tudom a nyelvet nem ismerem a kultúrát, negyedrészben vagyok csak görög de jobban el tudnék helyezkedni.
2014. aug. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem tudtam semmit erről. Meg is lepődtem rendesen. A furcsa az, hogy se állampolgárság (az én esetemben nem is lehetne) se más nem kell hozzá. Egyszerűen csak annak vallhatod magad, mert szabad jogod eldönteni, hogy hova tartozol.
2014. aug. 28. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell valahogy mégis igazolni, hogy kisebbség vagyok? Akár valamilyen felmenőm anyakönyvi kivonatával, vagy mással? Mert ennyi erővel én is vallhatom magam lengyel kisebbségnek, mert onnan származunk.
2014. aug. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az önkormányzatnál kell bejelentkezni az adott kisebbsséginek, de nem kell igazolni semmivel.
2014. aug. 28. 13:22
 6/6 anonim ***** válasza:

ugyanmár ha nincs munkahely diplomával se kapszt munkát tipikus agyatlan kérdés,

ami illuzioba ringatja a népet nem a kissebség miatt nincs munka a sok hülye életképtelen képzetlen nagy többség miatt amíg ezt nem ismerjük el semmi sem változik, kötél a büfészakos kis lúzerekre

2014. aug. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!