Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar népre lehet azt...

A magyar népre lehet azt mondani, hogy mazochista?

Figyelt kérdés

Persze nem provokálásnak szánom a kérdést, csak megfordult ez a fejemben.


Mire gondolok:


- Senki sem képes kiállni magáért, inkább mindenki mindig mindent eltűr, és lenyel.


- Mikszáth is megmondta már "A magyar hátán szántani is lehet, csak az ekevas nemzeti színű legyen"


- Ami ingyenes és a népért van az országban, az ellen mindenki háborog (ingyenes oktatás -> "nehogy már az én adómból legyen valakinek diplomája", ingyenes egészségügy [TB] -> "miért az én pénzemből megy valaki ingyen orvoshoz" stb) , de ha megszüntetik, akkor meg mindenki puffog, hogy "már megint le akarnak húzni minket". Hát de nem ezt akarták, ha már nem akarták, hogy ingyenes legyen?


- Ha valakik összefognak, és tüntetnek a NÉPÉRT, akkor még a nép hurrogja le őket, és veti meg őket. Ilyen volt az, amikor Gyurcsány ellen tüntettek 2006-ban, vagy amikor nemrég az egyetemisták tüntettek. De miért??


- Közpénzeket jó látványosan elherdálják, de senki sem fogna össze ellenük, mindenki azt mondja, hogy "ha nem tetszik, akkor miért nem tüntetsz te?", és mindenki lapít, és lehajtott fejjel asszisztál a kormánynak.


- Az összes politikusnak már minimum 2-3 villája van, az emberek meg képesek azt mondani rá, hogy "még mindig jobb annál, mint ami Ukrajnában volt Janukovicsnál".


- Mutyik, csalások, sok százezer ember tönkretétele, és senki sem csinál semmit, mindenki elnézi, ahogy az ezredik adó bevezetését is.


- Az oktatásban most áll a bál, mert botrányosan alacsony színvonalú, és 100% vegytiszta nyugatellenes propagandát tartalmazó könyvekből akarnak tanítani.


és még lehetne sorolni.



Ezek alapján lehet azt mondani, hogy a magyar az egy mazochista birka nép? A franciák minden hülyeségért tüntetnek, de ők összetartóak. Itt ha pár ember kiáll az igazáért, még a nép csitítja le őket.

Régen a magyar nép azért nem volt ilyen, rengeteg forradalmunk és felkelésünk volt. Most meg ez lett a vége. De miért?


Vagy én látom rosszul? Ti mit gondoltok?



2014. szept. 27. 08:17
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az okatás az alapja. Tanárok erre tanítanak. Mi történik a sulikban? A tanárok hagynak mindent ha gyenge vagy védd magadat, ha szólsz akkor gonosz árulkodó szemét besúgó. Jaj vállalkozó menő szülők gyereke nem kell nekem konfliktus inkább nem büntetem meg őket, tartok egy kis példabészedet el van intézve. Őt azért nem fizetik meg, hogy fegyelmezzen. Régen tanárnak tekintélye volt. Nagy szabadság csak az agresszív embereknek lett szabadság, ők a bűnözők, gátlásos ember dög*ljön meg.

Az embereknek nincsenek elveik csak pozíziókért ragaszkodnak.

Jog gyakorlatunk is ilyen tolvajt bántani bűn, tolvajnak lopni jog, becsapni embereket leleményesség.

2014. szept. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10-es honnan veszed ezt a baromságot?

A kérdezőnek: ne hallgasson a szirénhangokra!

2014. szept. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ebben az országban kéz kezet mos. Láttam én bőgő, reszkető, magas beosztású munkásőrt, amikor egy éjszaka alatt lefegyverezték valamennyit. Aggódtak, mert úgy érezték, egyéb tevékenységeik miatt szorul a nyakuk körül a hurok.

Aztán jött a nagy "semmi", ők maguk sem hitték el, hogy egykori nagy kilengéseik (lenyúlás, hatalmaskodás, összefonódásokból kimazsolázott anyagi és egyéb előnyeik) miatt senki sem kér számon tőlük semmit..., erre kifordították a kabátjaikat, a vörös színt trikolorra váltották. Elvtársakból urak lettek. Nagy urak...

Nyoma sem volt már az aggodalomnak, a könnyeknek, elmúlt a reszketés. Enyves kezeikkel továbbra is begyűjtötték amit elértek. A fák az égig nőttek.

A magyar pórnép pedig látva, hogy igazából nem változott semmi, tartva az egykori veselerugók, pufajkások átmentett hatalmától, inkább befogja a száját. Nem egyszer hallottam Szüleimtől: Ne szólj szám, nem fáj fejem...

Nagyon sok a buta, erőszakos, de tetteiért érintetlen "hatalmasság" ebben az országban, a jog pedig az ő szájízük szerint szabályoz, azaz hagyja őket. Ne hogy kinyíljon a szájuk egy elszámoltatási eljárás során, mert akkor kiderülne, hogy egymás kezéből esznek, és egymást tartják sakkban a tetteik kölcsönös ismertsége okán.

A maffia tovább él, és virul...

2014. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Shan-Yu ***** válasza:
Nem kell mindig mindenben csak a rosszat látni. A világ országainak felében rosszabb az élet mint Magyarországon, máshol például még tőzsde sincs, Budapestre pedig özönlenek a külföldiek.
2016. aug. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!