Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon miért csak a diplomások...

Itthon miért csak a diplomásokat ismerik el pénzben? Egy szakmunkást miért nem lehet megfizetni rendesen hogy emberhez méltóan éljen?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 14:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem most összekevered a betanított sori munkást meg a szakmunkást.


A szakmunkások, akiket ismerek ők vállalkozók és jobban élnek, mint sok diplomás.

A szakmunkás kereshet sokat, de csak, akkor ha vállalkozó.


Alkalmazottként akár kicsi, akár nagyobb cégnél nem sokat keres.

2014. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Hát ez az.Én pl nem szeretnék válalkozó lenni.Több okból is,nem vagyok jó főnök,a másik hogy fele annyi idegeskedés ha csak bejárok dolgozni.Szerintem nem csak akkor kellenne jól keresni ha saját céget csinálsz,hanem mint alkalmazott is.
2014. szept. 30. 14:08
 3/38 A kérdező kommentje:
*vállalkozó
2014. szept. 30. 14:14
 4/38 anonim ***** válasza:
67%
Egy kezdő diplomás örül, ha talál munkát és akkor olyan 150-180k kezdő fizetésre számíthat, ami jó ideig marad (nem a kivételekről beszélek, hanem úgy átlagban). Egy jó szakmunkás simán kereshet ennél többet, amire jó példa apám. CNC gépeken dolgozik és bőven 200k fölött keres havonta + juttatások. Szóval?
2014. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
49%
"Hát ez az.Én pl nem szeretnék válalkozó lenni.Több okból is,nem vagyok jó főnök,a másik hogy fele annyi idegeskedés ha csak bejárok dolgozni.Szerintem nem csak akkor kellenne jól keresni ha saját céget csinálsz,hanem mint alkalmazott is." akkor ne siránkozz egy jó szakmunkás csinál egy vállalkozást és betegre keresi magát mindenki előtt ott a lehetőség
2014. szept. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
34%

Na ezért, mert itt ennyi esze van az "értelmiségi" rétegnek, h "legyen vállalkozó".

Csak azt felejtik el, h dolgozni is kell valakinek...

2014. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%

"a másik hogy fele annyi idegeskedés ha csak bejárok dolgozni"


Meg fele annyi pénz is. A kényelmet meg kell fizetni!

2014. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos manapság egyre több diplomás van, így lassan ez elvárás lesz... És a diploma ellenére sem könnyű az elhelyezkedés.
2014. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
75%

"Na ezért, mert itt ennyi esze van az "értelmiségi" rétegnek, h "legyen vállalkozó".

Csak azt felejtik el, h dolgozni is kell valakinek..."


Szakmunkásokról beszélünk. Villanyszerelőről, festőről, fodrászról, karosszéria lakatosról, autófényezőről, vízvezeték szerelőről. Igen, legyen vállalkozó.


A szalagon szerelek össze a gyárban az nem szakmunka, hanem betanított munka. Itt nem róluk van szó. Bár az is lehet, hogy igen, és se szegény kérdező, se te nem vagy tisztában a különbséggel. Az összeszerelők, betanított munkások fizetése meg mindegyik országban töredéke a többiekének. Pont azért, mert betanított munka. Lehet, hogy nehéz és fárasztó, de gyakorlatilag bárki el tudja végezni aki akarja és betanítják. Ezért hívják betanítottnak ugye..

2014. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
47%
pont hogy a szakmunkások többet keresnek mint a diplomások
2014. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!